Skocz do zawartości

Nowa giełda astronomiczna


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

To może jeszcze podepnij archiwum giełdy

Ps:a gdzie stara giełda - chciałem przenieść ogłoszenie a tu d....

A może tak z automatu przerzucić wszystkie ogłoszenia?

 

Niestety nie da się techniczne, to zupełnie odrębny system. Proponuję po prostu zrobić drugie ogłoszenie w obrębie forum, żeby zwiększyć szansę na sprzedaż towaru.

 

Giełda stara jest tu: http://astropolis.pl/classifieds/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna by pokolorować wszystkie wątki według glównych działów : Czytelna , Poczatkujacy , Społeczność itd

Moze nie tak jak giełdowe tzn. oddzielne wyróżniki ale np. ta kropa obok każdego tytułu ( przepraszam ale nie wiem ja to sie fachowo nazywa ) mogłaby byc innego koloru dla kazdego działu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, wbrew pozorom, to by wcale nie poprawiło czytelności, a wręcz przeciwnie. Chodzi tylko o specjalne wyróżnienia wątków handlowych, bo wiem, że wielu bardzo na tym zależy. Ale żeby nikogo na siłę nie uszczęśliwiać, to można po prostu sobie to wyłączyć (odhaczyć giełdę w kategoriach forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno byłoby napstrzone ale kolorem naprowadzaloby na dział , albo tylko giełdę odznaczyć przez kolor tej kropy bo taki duzy wyróznik jak teraz trochę burzy wygląd całosci . Wyłączać nie wyłączam bo nigdy nie wiadomo w którym dziale bedzie coś ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było - mam twarde dane. Zobaczysz, co będzie działo się za miesiąc ;)

 

Zresztą, to już teraz widać. Dwa moje testowe ogłoszenia mają więcej odsłon w ciągu 30 min. niż ostatnie giełdowe przez ponad dobę.

 

Ilość odsłon nie jest w przypadku giełdy tak ważna. Przy takiej zmianie ważniejsze jest ile osób faktycznie weszło na wybrane ogłoszenie celowo (spędziło na nim więcej czasu niż parę sekund). Pomieszanie ogłoszeń giełdowych z wątkami oraz duża ilość odsłon może być spowodowana tym, że wchodzi się tam przypadkowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość odsłon nie jest w przypadku giełdy tak ważna. Przy takiej zmianie ważniejsze jest ile osób faktycznie weszło na wybrane ogłoszenie celowo (spędziło na nim więcej czasu niż parę sekund). Pomieszanie ogłoszeń giełdowych z wątkami oraz duża ilość odsłon może być spowodowana tym, że wchodzi się tam przypadkowo...

 

Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Skuteczność sprzedaży już wzrosła, a tak jak nie jednokroć pisałem, jeżeli ktoś uważa, że nie są one potrzebne na głównej stronie, to może je wyłączyć w bardzo prosty sposób.

 

Wnosząc giełdę do osobnego systemu, rozbudowanego, z kategoriami, po prostu ją zabiliśmy. Każde środowisko ma swoje potrzeby, swoje przyzwyczajenia. Są rzeczy skuteczne i nieskuteczne. Usability ma swój cel, a celem giełdy jest komfortowe i efektywne sprzedawanie.

 

Na szersze wnioski przyjdzie czas, ale po pierwszych godzinach już było widać, jak to działa. W starej giełdzie w ciągu dnia przybywało nowych ogłoszeń 2-3. Skala teraz jest nieporównywalna, co mnie bardzo cieszy. Astronomia to bardzo sprzętowa dziedzina, czy nam się to podoba, czy nie, dlatego giełda wraca na ważny priorytet dla Astropolis (oczywiście nie zapominając o innych ważnych kwestiach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

a czy analogicznie do "sprzedane" nie powinniśmy mieć możliwości wyboru oznaczenia "kupione"? Chyba, że silnik forum dałby możliwość przeniesienia nieaktualnego wątku giełdy do archiwum przez samego użytkownika, tak jak to jest na astrobuysell.com?

 

Od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że ruch na giełdzie Astropolis jest znikomy, moim zdaniem ta zmiana to ruch w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.