Skocz do zawartości

Prognoza pogody dla astronomów


Rekomendowane odpowiedzi

ICM odpłynął już zupełnie, pokazuje totalne bzdury.

 

Przykład z niedawnej nocy.

ICM znaczne  zachmurzenie 60-80% cały czas do rana - a ja mam nad głową Księżycowo gwiezdne bezchmurne niebo

Sat24  - kompletnie nic z niego nie wynika, szara paćka

MB - pokazuje obecnie czyste niebo i takowe aż do samiutkiego rana

CT - NWCSAF pokazuje cirrusy które odeszły na północ (niebieskie) i popierdalające do nas (pomarańczowy) niski) syf z nad Niemiec, na oko zostało ok 2-3h

 

Co się stało po 2-3h ? Zachmurzyło się.

ICM pokazywał bzdury, MB pokazywał bzdury, z SAT27 to nie wynikało, gdyby nie CT - NWCSAF nie miał bym pojęcia co tak naprawdę na niebie się rozgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, orzeszek1916 napisał:

Potwierdzam - ICM ma spore problemy z prognozami. Nie dość, że się zmieniają nie raz o 100 stopni to jeszcze potrafią być całkiem niecelne.

To chyba zależy od miejsca. U mnie generalnie sprawdza się dość dobrze.

Jeśli jednak zaliczą jakiś problem, coś im padnie i muszą liczyć na nowo, to wtedy jest trochę śmiesznie. Kilka razy tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, wessel napisał:

Na dzisiejszą noc nie ma szans.To są niskie chmury o dużej wilgotności i co najwyżej śnieg popada :(

Hahaha! Jak być miało tak i się stało - chmury rozeszły się całkowicie :) Przynajmniej na południu Polski, może w centrum inaczej. W każdym razie z tych śniegowych chmur ok 19-20 nie było już śladu. Klatki smażą się aż skwierczy :) 

No i co ważne - seeing tej nocy jest genialny. Pierwszy kadr trzymałem do 18 stopni wysokości i do samego końca fwhm zdjęć, oraz wykres guidera się nie pogarszał. Normalnie poniżej 30 st widać już zauważalne pogorszenie, a tu nic, wciąż super. Gdyby nie LP, to fociłbym do horyzontu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał:

Hahaha! Jak być miało tak i się stało - chmury rozeszły się całkowicie :) Przynajmniej na południu Polski, może w centrum inaczej. W każdym razie z tych śniegowych chmur ok 19-20 nie było już śladu. Klatki smażą się aż skwierczy :) 

No i co ważne - seeing tej nocy jest genialny. Pierwszy kadr trzymałem do 18 stopni wysokości i do samego końca fwhm zdjęć, oraz wykres guidera się nie pogarszał. Normalnie poniżej 30 st widać już zauważalne pogorszenie, a tu nic, wciąż super. Gdyby nie LP, to fociłbym do horyzontu :)

Miałem na myśli oczywiście centrum, może się nieprecyzyjnie wyraziłem. No i niestety sprawdziło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HAMAL napisał:

A ja się w piątek śmiałem z ICM że pokazuje total chmury do poniedziałku :sorry:

 

A na Radom model ICM obecnie bardzo dobrze pokazuje pogodę. I jest pochmurno:) - tylko noc była gwieździsta tak jak na ICM.

Oby się sprawdziło na jutro, bo robimy nocne obserwacje w AB:)

 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.