Jump to content
G4c

Dzisiejsze plamy

Recommended Posts

Zdjecie plam 1755 i 1756 zrobione dzis rano Sony Alfa100, iso 100, jedna klatka RAW, tutaj jpg wykadrowane i z poprawionym kontrastem tak jak mi sie podobalo :) Zdjecie bylo robione z reki, na lekkiej bani, golym obiektywem, chmury posluzyly jako filtr. Pierwsze moje slonce wiec pozwalam sobie sie podzielic:Dpost-23141-0-79781900-1369493898_thumb.jpg

• Like 8

Połykaj bakcyla!

Następnym razem załóż lepiej folię. Chmury przychodzą i odchodzą, głupio byłoby usmażyć sobie znienacka sensor (albo siatkówkę)... :sunsmiley:

A dzięki za sugestię :) Tzn mogę kupić filtr Baadera na obiektyw aparatu?

Tak, kupujesz kawałek folii (taki na obiektyw będzie kosztował kilka złotych), a oprawę robisz samemu wg instrukcji z Netu.

A dzięki również za radę, ale z tym trochę większy problem może być niż z folią mylarową. Nie znalazłem na ebayu pozycji "wszywka" :D

• Like 1

Wow!!! Teraz dopiero doczytałem opis z pierwszego postu :sleepy: . Możesz uważać się za wielkiego szczęściarza, że nie wypaliło Tobie oczu lub kamery. Oczywiście plusa dałem za fotkę a nie sposób jej wykonania.

NIGDY nie wolno patrzeć na Słońce bez odpowiednich filtrów !!! Raz się może udać ale następnym...

Edited by *Wojtek*

Wojciech Mann powiedział raz że jeżeli czegoś nie wolno ale sie bardzo chce to można :) Nie jestem propagatorem kaskaderki w fotografi solarnej choć eksperymentuję z różnymi przedmiotami przydatnymi w zapisie obrazu, dziś użyłem płyty dvd firmy Emtec jako filtra sensora kamery montowanej w tablecie. Oczywiście na słońcu :) Napisalem w poście "moje pierwsze slońce" ale to złe sformułowanie. To pierwsze zdjęcie słońca w "świetle widźalnym" ktore mnie ucieszylo na tyle by dać popatrzeć innym :)

Edited by G4c

Twoje oczy, twój sprzęt. Tylko warto dopisać, że robisz to w pełni śiwiadomy i ostrzegasz przed tym Innych. W szczególności osoby, które nigdy wcześniej nie fotografowały Słońce. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby młody człowiek, czytając lub patrząc jak to robisz, bez wcześniejszego ostrzeżenia, sam tak zrobił i akurat zrobiła się dziura w chmurach a w tym czasie patrzył na Słońce bez filtra!

Edited by *Wojtek*

Myślę że żaden młody człowiek czytający to z przypadku nie będzie tego powtarzał, a jeśli przyszło by mu to do głowy to odradzam a nawet przestszegam ponieważ przez chwilę nieuwagi wyjara mu gały i następne forum przeczyta brailem.

Wczorajsza plama 1785, setup jak wyżej :)

post-23141-0-79268100-1373047145_thumb.jpg

• Like 1

plamy teraz przybrały taki charakter, że dużo osób twierdzi, że główna przyczyną ocieplenia klimatu jest ich aktualna postać. Wiadomo, że dwutlenek węgla też ale jakoś w polityce światowej nie mówi się o wpływie plam słonecznych bo to nie ma powiązania z gospodarką i ekonomią i nie można zrobić na tym interesu ;)

plamy teraz przybrały taki charakter, że dużo osób twierdzi, że główna przyczyną ocieplenia klimatu jest ich aktualna postać. Wiadomo, że dwutlenek węgla też ale jakoś w polityce światowej nie mówi się o wpływie plam słonecznych bo to nie ma powiązania z gospodarką i ekonomią i nie można zrobić na tym interesu ;)

a to plamy z 03.12.2013r. Sony SLT a58 iso 800 t=1/1000 Newton 150/f6.

s.jpg

• Like 3