Skocz do zawartości

Dzisiejsze plamy


G4c

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecie plam 1755 i 1756 zrobione dzis rano Sony Alfa100, iso 100, jedna klatka RAW, tutaj jpg wykadrowane i z poprawionym kontrastem tak jak mi sie podobalo :) Zdjecie bylo robione z reki, na lekkiej bani, golym obiektywem, chmury posluzyly jako filtr. Pierwsze moje slonce wiec pozwalam sobie sie podzielic:Dpost-23141-0-79781900-1369493898_thumb.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! Teraz dopiero doczytałem opis z pierwszego postu :sleepy: . Możesz uważać się za wielkiego szczęściarza, że nie wypaliło Tobie oczu lub kamery. Oczywiście plusa dałem za fotkę a nie sposób jej wykonania.

 

NIGDY nie wolno patrzeć na Słońce bez odpowiednich filtrów !!! Raz się może udać ale następnym...

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Mann powiedział raz że jeżeli czegoś nie wolno ale sie bardzo chce to można :) Nie jestem propagatorem kaskaderki w fotografi solarnej choć eksperymentuję z różnymi przedmiotami przydatnymi w zapisie obrazu, dziś użyłem płyty dvd firmy Emtec jako filtra sensora kamery montowanej w tablecie. Oczywiście na słońcu :) Napisalem w poście "moje pierwsze slońce" ale to złe sformułowanie. To pierwsze zdjęcie słońca w "świetle widźalnym" ktore mnie ucieszylo na tyle by dać popatrzeć innym :)

Edytowane przez G4c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje oczy, twój sprzęt. Tylko warto dopisać, że robisz to w pełni śiwiadomy i ostrzegasz przed tym Innych. W szczególności osoby, które nigdy wcześniej nie fotografowały Słońce. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby młody człowiek, czytając lub patrząc jak to robisz, bez wcześniejszego ostrzeżenia, sam tak zrobił i akurat zrobiła się dziura w chmurach a w tym czasie patrzył na Słońce bez filtra!

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że żaden młody człowiek czytający to z przypadku nie będzie tego powtarzał, a jeśli przyszło by mu to do głowy to odradzam a nawet przestszegam ponieważ przez chwilę nieuwagi wyjara mu gały i następne forum przeczyta brailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

plamy teraz przybrały taki charakter, że dużo osób twierdzi, że główna przyczyną ocieplenia klimatu jest ich aktualna postać. Wiadomo, że dwutlenek węgla też ale jakoś w polityce światowej nie mówi się o wpływie plam słonecznych bo to nie ma powiązania z gospodarką i ekonomią i nie można zrobić na tym interesu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plamy teraz przybrały taki charakter, że dużo osób twierdzi, że główna przyczyną ocieplenia klimatu jest ich aktualna postać. Wiadomo, że dwutlenek węgla też ale jakoś w polityce światowej nie mówi się o wpływie plam słonecznych bo to nie ma powiązania z gospodarką i ekonomią i nie można zrobić na tym interesu ;)

 

a to plamy z 03.12.2013r. Sony SLT a58 iso 800 t=1/1000 Newton 150/f6.

s.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.