Jump to content
Adam_Jesion

Polecamy Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

Recommended Posts

Wpisałem się :-)

Fajny patent z tą mapą - będzie łatwiej się umawiać :-)

Przydatna rzecz, ale za cholerę nie moge wskazać dokładnego miejsca, dodaje losowo na planie miasta.

Przydatna rzecz, ale za cholerę nie moge wskazać dokładnego miejsca, dodaje losowo na planie miasta.

Jak nie działa wpisanie miejscowości z ulicą i numerem. to jest inny sposób. Ja sobie mniej więcej tak z tym powadziłem:

1. Znajdź na Google Maps swoją miejscówkę.

2. Kliknij prawym i wybierz "Co tu jest?".

3. W pasku wyszukiwania pojawią się cyfry z położeniem, które wklej tutaj do mapy.

• Like 3

Wpisz dokładny adres z kodem pocztowy, bez polskich znaków.

Wpisz dokładny adres z kodem pocztowy, bez polskich znaków.

A widzisz ?

A ja podobnie jak Google Earth klepnąłem punkt i wpisałem Zakopane.

ps.

u mnie obeszło się bez koda :)

Ja też już oznakowany.

Jak nie działa wpisanie miejscowości z ulicą i numerem. to jest inny sposób. Ja sobie mniej więcej tak z tym powadziłem:

1. Znajdź na Google Maps swoją miejscówkę.

2. Kliknij prawym i wybierz "Co tu jest?".

3. W pasku wyszukiwania pojawią się cyfry z położeniem, które wklej tutaj do mapy.

Działa ale przyciąga do siatki dróg.... 52.257488N, 18.168320E nie da się dokładnie "wypunktować" - przesuwa na północ albo południe.

Andrzej

Działa ale przyciąga do siatki dróg.... 52.257488N, 18.168320E nie da się dokładnie "wypunktować" - przesuwa na północ albo południe.

Andrzej

No niestety, Google przeciąga punkt do najbliższego, który jest oznaczony jakoś w bazie.

W przyszłości będzie można przeciągać punkt ręcznie i dostosować dowolnie do wymagać. Póki co, chciałem uruchomić to, żeby w ogóle zacząć budować te geolokalizacyjne relacje, a już widać sporo niespodzianek, przynajmniej dla mnie :) Nie zdawałem sobie sprawy z zamieszkania niektórych forumowiczów.

Byłaby możliwość dodania dwóch lokalizacji? Ponieważ 2/3 roku przebywam na zachodzie kraju a 1/3 na wschodzie : D

• Like 1

Będzie, ale na razie musisz się "check-in'ować" tam, gdzie jesteś ;)

Wow, właśnie zauważyłem, że przez ostatnie godziny dodało się 50 osób. Super, bo to zadziała właśnie tylko dzięki "masie".

To, że Ty Adam mieszkasz obok to wiedziałem - ale wygląda na to, że są i inni w okolicy :-)

A jeśli się mieszka w dwóch miejscach, to jak to zrobić??

• Like 1

W moim przypadku nic z tego nie bedzie. :(

Pod moim adresem i kodem pocztowym przyciąga błędną lokalizacje z Zalesia (jest tam taka sama ulica o tym samym kodzie pocztowym - z listami też są jazdy bo nie raz już wymienialismy się korespondencją z drugim adresem). Lokacje są oddalone o prawie 5 km. więc stawianie markera traci trochę sens. Obiecuje wstawić znacznik gdy tylko będzie możliwość postawienia go prawidłowo.

Pozdrawiam.

W moim przypadku nic z tego nie bedzie. :(

Pod moim adresem i kodem pocztowym przyciąga błędną lokalizacje z Zalesia (jest tam taka sama ulica o tym samym kodzie pocztowym - z listami też są jazdy bo nie raz już wymienialismy się korespondencją z drugim adresem). Lokacje są oddalone o prawie 5 km. więc stawianie markera traci trochę sens. Obiecuje wstawić znacznik gdy tylko będzie możliwość postawienia go prawidłowo.

Pozdrawiam.

Możesz podać współrzędne. Mi też lokalizowanie po adresie nie działało, więc znalazłem współrzędne tutaj:

http://itouchmap.com/latlong.html

i skopiowałem do mapy na Astropolis.

• Like 1

Fajne, i co najważniejsze - działa :)

Możesz podać współrzędne. Mi też lokalizowanie po adresie nie działało, więc znalazłem współrzędne tutaj:

http://itouchmap.com/latlong.html

i skopiowałem do mapy na Astropolis.

Hmmm... Tym razem trafił z dokładnością ok. 500 metrów... w sumie, niech tak zostanie. Jak kto będzie chciał sie dołączyć to i tak jakiś kontakt bezposredni bedzie wcześniej :) A 500 metrów to dystnas na jednego browara.

Pozdrawiam.

Szymek, wiedziałeś, że masz sąsiada? :)

Paaaniee, sam go tu wkręciłem :P

Ciekawe kto będzie koło mnie :g:

Mi się zdarza być czasem w pobliżu Ciebie, w okolicy Bedford :) jakieś 45 mil.

Adam, pomysł świetny.

No proszę. Kto by pomyślał, że mamy Majera po sąsiedzku :)

Parę razy Ci o tym pisałem na PW. Wtedy mieszkałem gdzie indziej, ale też niedaleko.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 161 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.