Skocz do zawartości
Adam_Jesion

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać współrzędne. Mi też lokalizowanie po adresie nie działało, więc znalazłem współrzędne tutaj:

http://itouchmap.com/latlong.html

i skopiowałem do mapy na Astropolis.

Hmmm... Tym razem trafił z dokładnością ok. 500 metrów... w sumie, niech tak zostanie. Jak kto będzie chciał sie dołączyć to i tak jakiś kontakt bezposredni bedzie wcześniej :) A 500 metrów to dystnas na jednego browara.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szymek, wiedziałeś, że masz sąsiada? :)

Paaaniee, sam go tu wkręciłem :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ciekawe kto będzie koło mnie :g:

Mi się zdarza być czasem w pobliżu Ciebie, w okolicy Bedford :) jakieś 45 mil.

Adam, pomysł świetny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
No proszę. Kto by pomyślał, że mamy Majera po sąsiedzku :)

Parę razy Ci o tym pisałem na PW. Wtedy mieszkałem gdzie indziej, ale też niedaleko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętam, ale nie sądziłem, że tak blisko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To dodam jeszcze, co mi chodzi po głowie. Jak "zbieranie" danych przebiegnie bezproblemowo, to wtedy będzie sens zainwestować w kolejne kroki, np.:

1. system checkin'ów, czyli możliwość umieszczania statusów geolokalizowanych (typu: jestem na tej polanie i oglądam gwiazdy - jak ktoś ma ochotę, niech wpada).

2. status można subskrybować z określeniem promienia w km. Czyli np. możesz sobie ustawić, że chcesz dostawać alert, jak coś się dzieje w promieniu 20 km.

3. możliwość umieszczania wydarzeń w danych miejscach - do przodu, czyli można będzie sobie sprawdzić, czy nie ma np. zlotu w okolicy za 2 msc.

4. i parę innych rzeczy.

• Lubię 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ciekawe kto będzie koło mnie :g:

Może niejaka Ineska się dopisze? :yes2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To dodam jeszcze, co mi chodzi po głowie. Jak "zbieranie" danych przebiegnie bezproblemowo, to wtedy będzie sens zainwestować w kolejne kroki, np.:

1. system checkin'ów, czyli możliwość umieszczania statusów geolokalizowanych (typu: jestem na tej polanie i oglądam gwiazdy - jak ktoś ma ochotę, niech wpada).

2. status można subskrybować z określeniem promienia w km. Czyli np. możesz sobie ustawić, że chcesz dostawać alert, jak coś się dzieje w promieniu 20 km.

3. możliwość umieszczania wydarzeń w danych miejscach - do przodu, czyli można będzie sobie sprawdzić, czy nie ma np. zlotu w okolicy za 2 msc.

4. i parę innych rzeczy.

Zanim będzie system checkin'ów. może warto byłoby umożliwić użytkownikom dodawanie "miejsc specjalnych", w szczególności miejsc obserwacyjnych.

A co ze sprawą "podwójnego" miejsca zamieszkania? Parę osób już o to pytało. Ja na co dzień mieszkam w Krakowie, ale bywam też w Krośnie, w którego okolicach obserwuję niemal równo często jak w Krakowie.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję po prostu ustawiać pozycję tam, gdzie jest się w danej chwili. Na razie nie ma innej opcji. Tak samo z punktami specjalnymi, nie mam na razie takiej technicznej możliwości, ale będę starał się ją wyprodukować możliwie najszybciej.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Proponuję po prostu ustawiać pozycję tam, gdzie jest się w danej chwili. Na razie nie ma innej opcji. Tak samo z punktami specjalnymi, nie mam na razie takiej technicznej możliwości, ale będę starał się ją wyprodukować możliwie najszybciej.

Tak też zrobiłem. Jeśli chodzi o pytania, to chciałem po prostu zwrócić uwagę na to, że takie opcje na pewno są potrzebne. To że wszystkiego nie da się zrobić od razu jest sprawą oczywistą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem i bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie tego pomysłu. Widzę w nim rewolucyjne możliwości w przyszłości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomorze Zachodnie coś marnie wygląda :g:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za wcześnie jeszcze na wnioski. Przecież póki co, mamy zbyt mało osób, które wskazały swoją pozycję (70?). Dla przykładu, wczoraj zalogowało się 400 osób (użyło konta, loginu, etc., a nie tylko weszło). Trzeba ich po prostu zachęcić, żeby się odtajniły, a przypominam, że nie trzeba robić tego precyzyjnie, wystarczy parę km i już jest spora wartość (jeżeli ktoś ma obsesję na pkt prywatności ;))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy istnieje sposób na import punktów do własnej googlo-mapy w smartfonie?

PS. Podoba mi się Twój entuzjazm i kreatywność ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może zrobić drugą mapę na której każdy zaznaczy swoje ulubione, najlepsze miejsce obserwacyjne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A może zrobić drugą mapę na której każdy zaznaczy swoje ulubione, najlepsze miejsce obserwacyjne?

Podejrzewam, że lepiej poczekać i dodać na tej, kiedy będzie już taka możliwość techniczna. Bo z tego co rozumiem, to intencją Adama jest aby ta mapa była tworem "dynamicznym", a nie tylko "statyczną" mapą, w którą raz klikniemy zaznaczając swoje miejsce zamieszkania, po czym o niej zapomnimy...

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pomorze Zachodnie coś marnie wygląda :g:

A proszę z samego Szczecina. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A kilka-kilkanaście dni temu myślałem że fajna byłaby mapka na forum gdzie chętni mogliby się pozaznaczać gdzie mieszkają. Tak by jeden rzut oka wystarczył, by spr czy ktoś jest blisko:)

A tu proszę, chyba w myślach czytają:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A proszę z samego Szczecina. ;)

No :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A tu proszę, chyba w myślach czytają :)

A widzisz? Musisz uważać, o czym myślisz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta