Skocz do zawartości
Adam_Jesion

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

Promowane odpowiedzi

wessel    12947

Dobre! Gratuluję pomysłu Adam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

szuu    3560
A może zrobić drugą mapę na której każdy zaznaczy swoje ulubione, najlepsze miejsce obserwacyjne?

druga mapa ma już 4 lata :)

http://astropolis.pl/topic/26777-miejsca-do-ogladania-ciemnego-nieba/?p=344028

chociaż ostatnio sie bardzo zdegenerowała bo każdy ma prawo edycji miejsc i niektórzy zupełnie przypadkiem dodają tam wszystkie punkty które wyszukują w goglach albo jakieś trasy podróży po świecie :P czasem to usuwam jak akurat zauważę :)

oczywiście tę mapę można sobie wyświetlić na telefonie albo tablecie - to normalna mapa w ramach google maps. pewnie też mapę osób w astropolis możnaby podobnie wyeksportować...

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326

Pamiętam tę mapę, ale cierpi ona na poważny dyskwalifikujący problem - nie jest zintegrowana z forum, a tylko taki system da się rozwijać w przyszłości, żeby te dane nie szły na marne.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fotolooka    244

Fajna sprawa. Już się oznaczyłem. :icon_smile:

Dlaczego, jednak mam inny wygląd punktu na mapie niż koledzy? :icon_surprised:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szuu    3560
Pamiętam tę mapę, ale cierpi ona na poważny dyskwalifikujący problem - nie jest zintegrowana z forum, a tylko taki system da się rozwijać w przyszłości, żeby te dane nie szły na marne.

odwrotnie - jeżeli coś jest zintegrowane z forum to prędzej czy później pójdzie na marne przy kolejnej aktualizacji gdy nie będzie się opłacało żeby przenosić do nowej wersji engina.

(tak jak na przykład nie opłaciło się zachować działających linków do astro-forum.org... nie żebym się domagał z tego powodu anulowania 10-tej rocznicy astropolis... ale jednak to o czymś świadczy - amatorskie stronki nie miewają ciągłości dłuższej niż parę lat)

natomiast mapa goglowa jest dostępna wszędzie dla wszystkich (jak zlot wszystkich forów, hehe) - w przeglądarce, w aplikacji google earth, na telefonach, tabletach, można ją eksportować do dowolnego formatu i używać w dowolny sposób.

natomiast (dyskwalifikujący?) problem takiej mapy jest taki że jest za bardzo dostępna i każdy sobie w niej grzebie - bo gdyby nie była dostępna dla wszystkich to musiałby ktoś zarządzać listą userów gogla którzy mają prawo ją edytować i to już zniechęcałoby do edycji... pod tym względem "mapa forumowa" gdzie prawo edycji mają tylko użytkownicy forum jest prawie idealna. prawie - bo prawo edycji powinni mieć użytkownicy wszystkich forów a nie jakiegoś przypadkowo wybranego jednego największego ^_^

niektóre wady i zalety mapy forumowej i mapy ogólnodostępnej można łączyć :) np. w mapie forumowej mógłby być przycisk "pobierz jako KML", wtedy użytkownik forum mógłby ją sobie wyświetlać np. w google earth i nakładać na inne swoje mapy.

albo w drugą stronę - na stronie mapy forumowej mogłaby być opcja równoczesnego nakładania danych z innych map, jak choćby tej właśnie ogólnodostępnej z miejscami do obserwacji - albo innych map, które można generować w różnych programach, takich jak przebieg ścieżki zakrycia gwiazdy przez asteroidę.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomek_P    267

Pomysł genialny. Taką usługe miałem na myśli w dyskusji na temat "rozwijania forum" teraz jeszcze połączyć z miejscówkami, serwisem pogodowym, systemem alertów ( mail, PW a ideałem byłby sms:) ) w stylu "ten i ten wybiera się tu i tu zaprasza tych i tych, grupę lubelską itp." plus kilka dodatków i astropolis stanie się prawdziwą platformą bez zbędnej fejsbukowatości

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
oedippus    79

Wg mnie lepiej stworzyć dwie mapy, jedną z punktami zamieszkania i polecanymi lokacjami a drugą do ewentualnych eventów. Na razie wszystko jest czytelne bo mało użytkowników dodało swoje lokalizacje. Jednak mapa z większą liczbą punktów zrobi się słabiej czytelne. Chyba że punkty aktualnych obserwacji byłyby konkretnie oznaczone : ) Ale wszystko wyjdzie w praniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326

To będzie mapa z zakładkami, będziesz sobie filtrował, jak chcesz, wyświetlał co chcesz, etc. Niby jedna mapa, ale w rzeczywistości wiele.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_Spirit_    2272

Ja to już nie wiem co z Tym Wimmerem jest. Odpaliłem mapę, zanim się wpisałem musiałem przecież "oblukać" jakich mam sąsiadów. Patrzę - Wimmer - o k.... cmentarz ...

Matko Boska pomysłałem ....

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11282
Ja to już nie wiem co z Tym Wimmerem jest. Odpaliłem mapę, zanim się wpisałem musiałem przecież "oblukać" jakich mam sąsiadów. Patrzę - Wimmer - o k.... cmentarz ...

Wszystko w normie ;) Wimmer lubi takie miejscówki :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bamus    759

w UK to chyba w okolicach Oxfordu jakiś mini zlot trzeba by organizować by dla wszystkich było miej więcej tyle samo jazdy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wimmer    3258

To ja się dziwię, że jesteś ostatnią osobą, która się dowiaduje, że jestem zombiakiem.

Zombiaki mieszkają na cmentarzach. Nie kapuję co w tym dziwnego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326

A co to się w tej nowej Polsce dzieje (gdzieniegdzie zwanej UK)? Normalnie strażnicy Londynu :)

uk.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piotrek Guzik    3633
Napisano (edytowane)

Adam,

Czy da się gdzieś sprawdzić, ile już osób zaznaczyło swoją lokalizację? Na pierwszy rzut oka wygląda, że chyba ponad 100! Całkiem imponujący wynik jak na pierwszy dzień :). Oczywiście można się spodziewać, że w kolejnych dniach liczba "użytkowników" mapy będzie rosnąć znacznie wolniej, niemniej jednak start wygląda naprawdę obiecująco.

Edytowane przez Piotrek Guzik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326

Na dole - lewy róg :) Nie wierzę wręcz w ten wynik. To był plan miesięczny, a jeszcze nie przeszedłem do bardziej zaawansowanych technik (ustawienia w profilach, prośba o podanie lokalizacji przy logowaniu/rejestracji, etc.). Po prostu WOW! Widać, że jest taka potrzeba w narodzie astronomicznym.

Wg danych z forum: Zarejestrowani użytkownicy, którzy dzisiaj odwiedzili Astropolis: 384

Pozycję podało ~120 osób, czyli ~32%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wimmer    3258

Adam, a co oznacza zielony wskaźnik z literką F? Większość jest różowa i kilka tych właśnie F, mój chyba też

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9326

To są ci, których masz w grupie "friend".

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piotrkusiu    266

W UK więcej polskich astroamatorów niż na Mazurach...

Teraz rozumiem dlaczego Delta przeniosła swoje zloty do środkowej Polski :ermm:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta