Skocz do zawartości

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

To dodam jeszcze, co mi chodzi po głowie. Jak "zbieranie" danych przebiegnie bezproblemowo, to wtedy będzie sens zainwestować w kolejne kroki, np.:

1. system checkin'ów, czyli możliwość umieszczania statusów geolokalizowanych (typu: jestem na tej polanie i oglądam gwiazdy - jak ktoś ma ochotę, niech wpada).

2. status można subskrybować z określeniem promienia w km. Czyli np. możesz sobie ustawić, że chcesz dostawać alert, jak coś się dzieje w promieniu 20 km.

3. możliwość umieszczania wydarzeń w danych miejscach - do przodu, czyli można będzie sobie sprawdzić, czy nie ma np. zlotu w okolicy za 2 msc.

4. i parę innych rzeczy.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze, co mi chodzi po głowie. Jak "zbieranie" danych przebiegnie bezproblemowo, to wtedy będzie sens zainwestować w kolejne kroki, np.:

1. system checkin'ów, czyli możliwość umieszczania statusów geolokalizowanych (typu: jestem na tej polanie i oglądam gwiazdy - jak ktoś ma ochotę, niech wpada).

2. status można subskrybować z określeniem promienia w km. Czyli np. możesz sobie ustawić, że chcesz dostawać alert, jak coś się dzieje w promieniu 20 km.

3. możliwość umieszczania wydarzeń w danych miejscach - do przodu, czyli można będzie sobie sprawdzić, czy nie ma np. zlotu w okolicy za 2 msc.

4. i parę innych rzeczy.

 

Zanim będzie system checkin'ów. może warto byłoby umożliwić użytkownikom dodawanie "miejsc specjalnych", w szczególności miejsc obserwacyjnych.

 

A co ze sprawą "podwójnego" miejsca zamieszkania? Parę osób już o to pytało. Ja na co dzień mieszkam w Krakowie, ale bywam też w Krośnie, w którego okolicach obserwuję niemal równo często jak w Krakowie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję po prostu ustawiać pozycję tam, gdzie jest się w danej chwili. Na razie nie ma innej opcji. Tak samo z punktami specjalnymi, nie mam na razie takiej technicznej możliwości, ale będę starał się ją wyprodukować możliwie najszybciej.

 

Tak też zrobiłem. Jeśli chodzi o pytania, to chciałem po prostu zwrócić uwagę na to, że takie opcje na pewno są potrzebne. To że wszystkiego nie da się zrobić od razu jest sprawą oczywistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie jeszcze na wnioski. Przecież póki co, mamy zbyt mało osób, które wskazały swoją pozycję (70?). Dla przykładu, wczoraj zalogowało się 400 osób (użyło konta, loginu, etc., a nie tylko weszło). Trzeba ich po prostu zachęcić, żeby się odtajniły, a przypominam, że nie trzeba robić tego precyzyjnie, wystarczy parę km i już jest spora wartość (jeżeli ktoś ma obsesję na pkt prywatności ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić drugą mapę na której każdy zaznaczy swoje ulubione, najlepsze miejsce obserwacyjne?

 

Podejrzewam, że lepiej poczekać i dodać na tej, kiedy będzie już taka możliwość techniczna. Bo z tego co rozumiem, to intencją Adama jest aby ta mapa była tworem "dynamicznym", a nie tylko "statyczną" mapą, w którą raz klikniemy zaznaczając swoje miejsce zamieszkania, po czym o niej zapomnimy...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kilka-kilkanaście dni temu myślałem że fajna byłaby mapka na forum gdzie chętni mogliby się pozaznaczać gdzie mieszkają. Tak by jeden rzut oka wystarczył, by spr czy ktoś jest blisko:)

A tu proszę, chyba w myślach czytają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić drugą mapę na której każdy zaznaczy swoje ulubione, najlepsze miejsce obserwacyjne?

 

druga mapa ma już 4 lata :)

http://astropolis.pl/topic/26777-miejsca-do-ogladania-ciemnego-nieba/?p=344028

chociaż ostatnio sie bardzo zdegenerowała bo każdy ma prawo edycji miejsc i niektórzy zupełnie przypadkiem dodają tam wszystkie punkty które wyszukują w goglach albo jakieś trasy podróży po świecie :P czasem to usuwam jak akurat zauważę :)

oczywiście tę mapę można sobie wyświetlić na telefonie albo tablecie - to normalna mapa w ramach google maps. pewnie też mapę osób w astropolis możnaby podobnie wyeksportować...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tę mapę, ale cierpi ona na poważny dyskwalifikujący problem - nie jest zintegrowana z forum, a tylko taki system da się rozwijać w przyszłości, żeby te dane nie szły na marne.

 

odwrotnie - jeżeli coś jest zintegrowane z forum to prędzej czy później pójdzie na marne przy kolejnej aktualizacji gdy nie będzie się opłacało żeby przenosić do nowej wersji engina.

(tak jak na przykład nie opłaciło się zachować działających linków do astro-forum.org... nie żebym się domagał z tego powodu anulowania 10-tej rocznicy astropolis... ale jednak to o czymś świadczy - amatorskie stronki nie miewają ciągłości dłuższej niż parę lat)

natomiast mapa goglowa jest dostępna wszędzie dla wszystkich (jak zlot wszystkich forów, hehe) - w przeglądarce, w aplikacji google earth, na telefonach, tabletach, można ją eksportować do dowolnego formatu i używać w dowolny sposób.

 

natomiast (dyskwalifikujący?) problem takiej mapy jest taki że jest za bardzo dostępna i każdy sobie w niej grzebie - bo gdyby nie była dostępna dla wszystkich to musiałby ktoś zarządzać listą userów gogla którzy mają prawo ją edytować i to już zniechęcałoby do edycji... pod tym względem "mapa forumowa" gdzie prawo edycji mają tylko użytkownicy forum jest prawie idealna. prawie - bo prawo edycji powinni mieć użytkownicy wszystkich forów a nie jakiegoś przypadkowo wybranego jednego największego ^_^

 

niektóre wady i zalety mapy forumowej i mapy ogólnodostępnej można łączyć :) np. w mapie forumowej mógłby być przycisk "pobierz jako KML", wtedy użytkownik forum mógłby ją sobie wyświetlać np. w google earth i nakładać na inne swoje mapy.

 

albo w drugą stronę - na stronie mapy forumowej mogłaby być opcja równoczesnego nakładania danych z innych map, jak choćby tej właśnie ogólnodostępnej z miejscami do obserwacji - albo innych map, które można generować w różnych programach, takich jak przebieg ścieżki zakrycia gwiazdy przez asteroidę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł genialny. Taką usługe miałem na myśli w dyskusji na temat "rozwijania forum" teraz jeszcze połączyć z miejscówkami, serwisem pogodowym, systemem alertów ( mail, PW a ideałem byłby sms:) ) w stylu "ten i ten wybiera się tu i tu zaprasza tych i tych, grupę lubelską itp." plus kilka dodatków i astropolis stanie się prawdziwą platformą bez zbędnej fejsbukowatości

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej stworzyć dwie mapy, jedną z punktami zamieszkania i polecanymi lokacjami a drugą do ewentualnych eventów. Na razie wszystko jest czytelne bo mało użytkowników dodało swoje lokalizacje. Jednak mapa z większą liczbą punktów zrobi się słabiej czytelne. Chyba że punkty aktualnych obserwacji byłyby konkretnie oznaczone : ) Ale wszystko wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.