Jump to content
Adam_Jesion

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

Recommended Posts

Astrokarol, poczytaj w tym wątku są instrukcje, jak dodać pozycję pomimo trudności z adresem.

To , że w Italy mało rodaków to ok , ale żeby w "D" nikogo nie było to mnie dziwi ... ? Pytanie - dlaczego jestem na niebiesko na mapie ? - wyróżnienie :icon_smile: ?

Edited by Naski

Witam,

To , że w Italy mało rodaków to ok , ale żeby w "D" nikogo nie było to mnie dziwi ... ? Pytanie - dlaczego jestem na niebiesko na mapie ? - wyróżnienie :icon_smile: ?

może się mylę, ale prawdopodobnie wszyscy mają swoją pozycję w kolorze niebieskim (ja też... :) ) - aby mogli się szybko odnaleźć na mapie (ma to znaczenie w tych miastach, w których jest więcej osób na Forum).

• Like 1

No, wsadziłem chorągiewkę na swoim fyrtlu. Widzę, że reszta Trójmiasta sie jeszcze czai.

A tak a propos rozmieszczenia znaczników - na razie najgęściej jest w granicach Polski za Piastów (ale skojarzenie :P).

Może niejaka Ineska się dopisze? :yes2:

Oczywiście, że już się dopisuję :)

Oczywiście, że już się dopisuję :)

Ale teraz Ty jesteś tam samotna :ermm: . Ale teraz grupa inwazyjna Corona Borealis przyjmuje jeszcze bardziej regularny kształt, front się zacieśnia.

Tuż pod nią jest przecież Paether :) Trzeba dobrze powiększyć, żeby ich rozdzielić (mała separacją poniżej 1" kątowej :))

• Like 1

Tuż pod nią jest przecież Paether :) Trzeba dobrze powiększyć, żeby ich rozdzielić (mała separacją poniżej 1" kątowej :))

No kruca bomba, bardzo musiałem powiększyć, żeby ich rozdzielić :mr.green: . Jedno kliknięcie przy mniejszym powiększeniu wskazywało na osobę dominującą :thmbup: . Ha, u mnie Paether był na górze, ale to zdrowo, raz na górze, raz na dole. :icon_redface:

• Like 4

Fakt, na mazura jest dziura, widać ją także w statystykach serwera (najmniej osób wchodzi na AP z tego regionu).

Jeśli chodzi o osoby, które obserwują niebo jest bardzo mało.To fakt.Odkąd urodziłem się i żyje w Ostródzie na mazurach znam może z 3 osoby które coś tam czytały i obserwowały.Z jedną osobą konkretnie razem dwa razy byliśmy na sesji.

Oczywiście się wpisałem na mapkę.

pozdrawiam

Ignisdei ma gdzieś w Morągu rodzinę - pogadajcie, może to jakaś piąta woda po kisielu ;)

Ha, u mnie Paether był na górze, ale to zdrowo, raz na górze, raz na dole. :icon_redface:

Eeeee, lipna ta mapa. Nie mogę zaznaczyć jednoznacznie czy jestem pod czy nad :ermm:

Ignisdei ma gdzieś w Morągu rodzinę - pogadajcie, może to jakaś piąta woda po kisielu ;)

Jeszcze się okaże, że szwagier... :) To by było!

a nie ma innego api? ... może to lekka paranoja z mojej strony, ale uważam, że wszystko co jest od google służy gromadzeniu danych personalnych dla ich niecnych celów reklamowych :P

Eeeee, lipna ta mapa. Nie mogę zaznaczyć jednoznacznie czy jestem pod czy nad :ermm:

Będąc nad czy pod powinieneś skupiać się na czymś innym niż na tym, czy mapa jest lipna, czy nie. Chyba nie musimy być aż tak nas bieżąco z tą Waszą grą w rugby.

Przy okazji: już ponad 200 osób się odtajniaczyło :) Warszawa chyba najbardziej jest przezorna. Mimo, że wg danych GA jest #1, jeżeli chodzi o ilość osób na AP, to z tej mapy wcale to nie wynika.

Przy okazji: już ponad 200 osób się odtajniaczyło :) Warszawa chyba najbardziej jest przezorna. Mimo, że wg danych GA jest #1, jeżeli chodzi o ilość osób na AP, to z tej mapy wcale to nie wynika.

Nie mam nic do ukrycia, moja pozycja wg Google Earth to 53*,21',23,78" N oraz 15*,29',19,63" E , wys -112m. Miejscowość a raczej malutka wioska wśród lasów znajduje się pod ciemnym niebem przypominającym Zatom. Zapraszam chętnych na wspólne obserwacje i sesje fotograficzne, warunki lokalowe podobne do Zatomia który leży około 40 km ode mnie. Kontakt tel 501824614. Pozdrawiam Waldek.

• Like 1

Moja żona urodziła się w Morągu, a to chyba Twoje okolice? ;)

Adamie,do Morąga mam jakieś 20 km.Rzut beretem.

Piotrkusiu jest też z moich okolic ale jeszcze nie mieliśmy okazji razem obserwować.

Piotrkusiu jak tam nasza olsztyńska sekcja żyje?

Pozycja ujawniona!!! ps; czyżbym tylko ja mieszkał na wyspie w stolicy? xD

Witam,

Pozycja ujawniona!!! ps; czyżbym tylko ja mieszkał na wyspie w stolicy? xD

dobre !! A przez kilka minut bezskutecznie szukałem cormaca na jakiejś mini-wyspie (na Wiśle) w Warszawie... :)

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.