Skocz do zawartości

Vixen Polarie - Testy


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję sprawdzić jeszcze 3 egzemplarze Vixen Polarie, dokładność jest porównywalna.

PE.jpg

A to z ostatniej nocy.

Vixen Polarie, Ustawienie na polarną Dryft CCD, 45X300s, ST8300C, Canon F/4L 70-200 (70mm)

SADR_FINAL1.jpg

Jedna surowa klatka

test-007C300_2.jpg

 

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby nie tworzyć nowych wątków o Polarie wrzucam zdjęcia alternatywnego podłączenia lunetki biegunowej Bresser mon1 (przeróbka by Mitek).

Z oryginalnej lunetki został wyrzucony plastykowy tubus i obecnie jest zrobiony z alu.

 

Dedykowana lunetka biegunowa Vixena ma swoje wady:

- jest droga,

- brak podświetlenia,

- mocowanie w środku Polarie.

 

Patent mocowania w środku jest nie oszukujmy się gówniany.

Co z tego, że zamocujemy i ustawimy GP prawidłowo, gdy przy kopnięciu statywu cały misterny plan idzie wiadomo gdzie. Ponadto zamocowanie w środku lunetki nie daje możliwości korekty GP ponieważ należałoby zdjęć głowicę z całym zestawem focącym, co mija się całkowicie z celem.

Na podstawie podobnego rozwiązania Lacerty powstało alternatywne rozwiązanie umożliwiające zamocowanie lunetki polarnej z boku Vixena Polarie.

Dodatkowo zastosowana lunetka Bresser Mon1 umożliwia przeprowadzenie kolimacji.

 

Test będą jak trafi się pierwsza bezchmurna nocka.

U mnie na razie 100% chmur - także przepraszam.

 

Poloarie_1.jpg

Poloarie_2.jpg

Poloarie_3.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj z Krzyśkiem odkurzyliśmy nasze Polarie, zapięliśmy do mojej kamery ST8300M jego nowy nabytek,

czyli obiektyw hiper APO LOMO 500 mm i wycelowaliśmy w NGC1275.

Mało klatek bo tylko 10X900s, ponieważ jak zwykle z za Wisły przyszły chmury, ale jak złozyłem dzisaj materiał to oniemiałem.

Poza ekstra detalem okazało się, że Krzyśkowy obiektyw dorabia na życzenie spiki (miał taki przełącznik, ale nie wiedzieliśmy do czego służy).

A oto efekt:

Polarie.jpg

 

PS

Gwiazdki trochę trójkątne bo Krzysiek musi poluzować jeszcze soczewkę a nie mieliśmy pod ręką odpowiedniego

(g)imbusa.

Uprzedzam także pytania o kolor : TO BYŁO ROBIONE KAMERĄ MONOCHOMATYCZNĄ!

 

EDIT:

Prima dies Aprilis :)

Zdjęcie: Hubble Legacy Archive

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.