Skocz do zawartości

Orzeł Bielik - prezent na zakończenie walki


piotr_a

Rekomendowane odpowiedzi

Haha, dobre. Jaki wniosek z tej historii? Że jak się montaż i cały zestaw zostawi w spokoju, to zaczyna pracować jak należy ;))) Świetne zdjęcie.

Pierwsza zasada - nie rozbierać jak działa. Druga zasada - nie przeszkadzać. No ale Piotr to już jest kilka klas wyźej - ostrość złapał! Fajna fota! Gratulacje! Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

Dopalę jeszcze parę godzin Ha + kalibrację, i wystawię 'na gotowo'

 

Co do poznawania posiadanego sprzętu:

Nie jest łatwo się powstrzymać od dalszych udoskonaleń gdy ciągle się uczę tego trudnego fachu,

tym bardziej jest to trudne bo już widzę gdzie jest fizyczna granica rozwoju mojego setupu.

 

Przestanę eksperymentować gdy osiągnę tą granicę.

 

Jeśli jest coś mi utrudnia robienie zdjęć to czuję się tak jak bym miał kamień w bucie - nie da się normalnie chodzić gdy on tam jest.

Co prawda można stawiać nogę inaczej, ale to nie jest wygodne rozwiązanie i można się nabawić innej kontuzji :D

 

PS. PoleAlignMax zadziałał :)

przyczyna w skrócie:

główny problem był z windowsowym UAC, brak praw zapisu pliku fit. (UAC wyłączone - po problemie - jak ręką odjął)

przy okazji parę innych rzeczy się dowiedziałem - ot taka nauka :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, brak praktyki i wprawnego oka,

 

Przed wystawieniem bardzo mi się podobał kontrast, ale teraz faktycznie widzę że przesadziłem

 

Chciałem wydobyć drobne subtelności w okolicach kolumn

Wzorowałem się też na produkcji Tiamata:

http://astropolis.pl/topic/37016-m16-h-alfa/

Genialne.

 

Co do mojego materiału, to jestem nawet zaskoczony ilością informacji bo całość klatek zbierane było z nad Warszawy....

 

I jeszcze jedno

Nie jest dobrze obrabiać materiał zaraz po zebraniu.(Nowe doświadczenie - materiał musi leżakować :)

 

Ech ta młodzieńcza popędliwość :D

 

Odpocznę trochę od tych obrazków i za parę dni wrzucę wersję poprawioną.

Dzięki za rady.
Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze obrabiać materiał zaraz po zebraniu.(Nowe doświadczenie - materiał musi leżakować :)

Jak dobry trunek... :-)

 

Ale to zależy od "podejścia" - czasami obrabia się na "ciepło" a czasami lepsze wyniki wychodzą po pewnym czasie :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obrobić na "ciepło", a potem poprawić drugiego dnia... i jeszcze raz zerknąć trzeciego dnia ;)

 

Co do zdjęcia Tiamata, bo bardzo fajne, ale też ma zabitą informację w cieniach. Przecież nie po to tyle czasu palisz zdjęcie, żeby potem ten uzysk skasować kontrastem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie efekty uzyskacie z tego materiału składając go od samego początku

 

Udostępniam wszystkie klatki włącznie z kalibracyjnymi,

https://www.dropbox.com/sh/vueq7oaw3e21rxf/Ns12JbAD91

 

Kto ma ochotę, zapraszam.

 

P.S.

Chyba muszę odpocząć, nie widzę różnicy pomiędzy pierwszą obróbką a tym co robię teraz choć mam materiału 2 razy więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ostatnie posty zaczynają przypominać dyskusje na temat wymiany łożysk w montażu..pamiętasz? Daj chłopie spokój z obróbką, dorób kolorek i pokaż całość! Zostaw sobie trochę energii na złożenie Ha z RGB :) :) :) . Ja już chłodzę pana Carlsberga na następny zlocik.... widzę tu pole do nauki dla co poniektórych :)

Albo odpocznij.. czy jest tu jakiś lekarz? Kolega się źle czuje.... :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ostatnie posty zaczynają przypominać dyskusje na temat wymiany łożysk w montażu..pamiętasz?

 

Prawdę mówiąc, odnoszę wrażenie że moje posty odbierasz w innym kontekście - z innego poziomu?

Wiem że życzliwie radzisz :D

Cenię Was i Waszą opinię, więc gdzie mam rozwiewać moje wątpliwości?!

 

Ja na prawdę niedawno zacząłem świadomie wykorzystywać posiadaną technologię w astrofotografii - a że zajęło mi to 6 lat....

 

PSa zacząłem używać 1mc temu, PIX kilkanaście, materiału dobrego jakościowo nigdy wcześniej nie zebrałem, co to prawidłowy guiding zobaczyłem ostatnio w Stężnicy :).

 

Można powiedzieć że merytorycznie od Ciebie i innych kolegów dzielą mnie lata świetlne w doświadczeniu.

To co dla Was jest standardem, dla mnie jest nowością tak ekscytującą. że czuję się jak nastolatek przed randką z "perspektywą"

 

Maćku, mam nadzieję że dobrze czytam to co piszesz ale weź pod uwagę:

Jestem dopiero studentem. Na doktorat może przyjdzie czas, za jakiś czas....

 

Ze Stężnicy nie przywiozłem nic godnego obróbki, ale to dzięki Wam udało mi się przeskoczyć kilka barier które blokowały rozwój mojego warsztatu.

 

Dzięki!

 

PS. może zbyt emocjonalnie do tego podchodzę, ale zależy mi na tym aby choć trochę zbliżyć się z umiejętnościami do Was.

 

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po krótkiej przerwie,

 

Trochę ochłonąłem i odpocząłem,

wersję M16 którą zobaczycie poniżej zrobiłem 2dni temu.

 

Od tego czasu leżakowało, sprawdzałem co jakiś czas czy obróbka "przemawia" do mnie.

Dzisiaj również spojrzałem na nie krytycznie :D

Obyło się bez zmian.

 

czyli to jest dla mnie ostateczna wersja Ha - pozostaje dopalić RGB.

 

M16(en)18L10Cv4.jpg

 

Ps. dzisiaj skończyłem M17 - jest w poczekalni, jutro mam nadzieję będę miał LNB 135

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, świetnie mnie czytasz.. odrobina sarkazmu nikomu krzywdy nie robi. Dopalaj kolor... i powiem Ci że od Stężnicy zrobiłeś duuuuuuży krok. Dobrze że nie stałeś nad przepaścią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.