Skocz do zawartości

Ameryka z daleka i z bliska


MarcinSn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamieszczam tu moje próby ujęć szerszych kadrów.

Na wykonanie ich poświęciłem kilka, jeszcze bezksiężycowych nocy - różnych prób, ustawień itp. - i odkryłem, że zrobienie zdjęć małą ogniskową też nie należy do prostych.

Sprzęt:

Nikkor 55-200 (ogniskowa 200mm), f/5,6, ISO 1600, 20x180s.

Nikkor 35mm, f/1,8, ISO 400, 20x180s.

Nikon D3100, SW EQ 3-2.

 

NGC7000_200.jpg

NGC7000_35.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamieszczam tu moje próby ujęć szerszych kadrów.

Na wykonanie ich poświęciłem kilka, jeszcze bezksiężycowych nocy - różnych prób, ustawień itp. - i odkryłem, że zrobienie zdjęć małą ogniskową też nie należy do prostych.

Sprzęt:

Nikkor 55-200 (ogniskowa 200mm), f/5,6, ISO 1600, 20x180s.

Nikkor 35mm, f/1,8, ISO 400, 20x180s.

Nikon D3100, SW EQ 3-2.

 

Chyba Marcin się nie pogniewa za to, że naruszyłem jego zdjęcia?

W sumie fotki przyjemne, gwiazdki punktowe itd.

NGC7000_200 - Kopia.jpg

NGC7000_35 - Kopia.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Marcin się nie pogniewa za to, że naruszyłem jego zdjęcia?

W sumie fotki przyjemne, gwiazdki punktowe itd.

 

Dziękuję za uwagi co do zdjęć:)

Obrabiam je w DSS, Fitsworku i Gimpie. Mając taki wzór jak powyżej, będę się starał osiągnąć podobny rezultat, choć nie wiem, czy tymi narzędziami to jest możliwe.

Fajnie widzieć, że można z tych zdjęć uzyskać taki efekt! :)

 

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem trochę popracować nad gradientem, przede wszystkim dodając (po raz pierwszy) flaty przed stakowaniem. Na razie tak wygląda efekt - patrząc na inne zdjęcia tych okolic nie jest to rewelacja, na pewno trzeba jeszcze popracować z obróbką... I dodałem jeszcze jeden kadr z innej nocy, który przez brak flatów już zupełnie wcześniej nie chciał wyjść.

NGC7000_200_8.jpg

NGC_7000_200_11.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w akcje Astronomy Tools do Photoshopa: http://www.prodigitalsoftware.com/Astronomy_Tools_For_Full_Version.html. Będzie ci na pewno łatwiej walczyć z gradientami.

Ewentualnie możesz też użyć GradientXTerminator lub darmowego Irisa.

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

bardzo fajnie teraz wyszło - coraz lepiej. Może spróbuj jeszcze posiedzieć nad tym zdjęciem - przyciemnić trochę tło...

 

To mój efekt pracy nad tym jpgiem... 10min - sporo można jeszcze z tym zdjęciem zrobić :-)

NGC7000_200_8_pav1007.jpg

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, takiej kolorystyki, jaką otrzymałeś, jak na razie nie potrafię osiągnąć, ale za radą Iluvatara ściągnąłem Irisa (po raz drugi, bo kiedyś się nim zniechęciłem) i trochę na nim powalczyłem, bo na PS nie mam kasy. Oto wynik moich zmagań. Będę jeszcze z tym materiałem walczył w pochmurne dni, kiedy czas pozwoli.

Przy zdjęciu z ogniskowej 35mm niestety nie trafiłem z ostrością, stąd taki mały obrazek.

Patrząc na te pierwsze zdjęcia w tym wątku (z których byłem dumny) widzę, że warto zasięgać rady doświadczonych :)

Pozdrawiam!

ngc_7000_7044_4.jpg

ngc_7000_35b.jpg

ngc_7000_3.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.