Skocz do zawartości

Studiowanie astronomii (dla wapniaków - czyli dla mnie )


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wczoraj Uranię (to takie czasopismo dla niewtajemniczonych ) , no i jest ogłoszenie :

 

" Podyplomowe studia astronomia z element. kosmologii"

WSP w Częstochowie - 2 semestry .

 

Napisałem maila odpowiedź była błyskawiczna (o dziwo) i co o tym sadzić może by zrobić kolejny fakultet ? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą uczelnią bo WSP mi się źle kojarzy (nie chce nikomu podpaśc ale przynajmniej ta w Krakowie ma złą opinię), dla ciekawskich cytuję co napisali o programie :

 

"

Astronomia z astrofizyka (80wykl + 40 cw.)

Dydaktyka astronomii (10, 10)

Technologia informacyjna w astronomii (0, 15)

Elementy fizyki klasycznej (20, 10)

Elementy fizyki wspolczesnej (20, 10)

Elementy kosmologii (20, 10)

Historia, metodologia i filozoficzne aspekty astronomii (20, 10)

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak lubisz sporty ekstremalne, to wstąp na studia zaoczne (lub wieczorowe) do Akademii Marynarki Wojennej na kierunek pedagogiczny, w specjalności pedagogika obronna lub. na przykład, pedagogika z informatyką ;D

 

Czego to Rektorzy i Senaty dla kasiory nie wymyślą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Częsochowa odemnie to jakieś dwie godziny samochodem a do Gdańska to roche za daleko :) .

A nawiasem mówiąc to mój wójek chyba tam wykładał swego czasu historię czy coś w tym rodzaju więc po znajomości bym się "wślizgnął" , ale nad tymi w Częstochowie się zastanawiam poważnie w końcu to tylko dwa semestry. Pytałem w Krakowie kilka lat temu jak kończyłem poprzednie i nik nic takiego nie organizował a tu proszę nawet studia sie reklamują w czasopismach .

Acha jeszcze jedno w mailu było napisane że się odbędą jeśli będzie ...... 25 osób chętnych , kurcze nie wiedziałem że astronomia jest tak nie popularna , teraz tylko : ekonomia , prawo , zarządzanie i co tam jeszcze a no medycyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia wcale nie jest prostym przedmiotem do wykladania. Bardziej wiec

od listy wykladow zainteresowalbym sie lista wykladowcow. Astronomow w Polsce

jest naprawde malo. Tych ze zdolnosciami dydatkycznymi i odpowiednia wiedza

jescze mniej.

 

No chyba, ze WSP Czestochowa placi na tyle duzo pieniazkow aby skusic jakies

nasze astronomiczne autirytety do wykladania.

 

Sprawdz to zanim pojdziesz na te studia :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek ma dużo racji , wiem po sobie ile daje dobry wykładowca potrafi zachęcić lub zniechęcić do przedmiotu. Ale jak by co to będziemy jeździć razem do Częstochowy (może mi w koncu dadzą rozgrzeszenie :) , bo tam świętości dużo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, jak jesteś z Krakowa, to po co jeździć na studia aż do Częstochowy? Ty Bartek z Myślenic też na UJ nie masz zbyt daleko...

 

Wiem, że na WSP w Częstochowie wykłada astronomię mój przyjaciel dr Bogdan Wszołek. Prowadził przez wiele lat wykłady z Astronomii Ogólnej na UJ i był zawsze bardzo ceniony przez studentów, także przez mój rocznik. Jednak jeden wykładowca o poziomie całych studiów nie świadczy, i na waszym miejscu - jeśli macie tylko czas i chęci - zrobiłbym to to zrobiłem, czyli zaczął studia na UJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze to klasyczna gra pod kase. Jak widze program to smiac mi sie chce: a gdzie przedmioty matematyczne, gdzie laborki, itp itd. Cos to podejrzane

 

Też widziałem to ogłoszonko w "U-PA" i w sumie jak dobrze pamiętam to zaznaczyli, że można to traktować luźno tzn. dla podszkolenia swojej wiedzy w przypadku niewiedzy ;D, czyli można powiedzieć, że to jest kurs z astronomii...a nie poważne studia czy fakulcior...szkoda, że nie zaznaczyli czy będą jakiej wypady na obserwację robić w ramach ćwiczeń...dla mnie i tak za daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.