Skocz do zawartości

Takahashi - Francja Colmar


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie wraz z Adamem Jesionkiewiczem wróciliśmy z Francji z Colmar gdzie Takahashi ma swojego głównego dystrybutora na Europę. Podróż trwała około 15 godzin w jedną stronę z W-wy do Colamr jest ok. 1400 km. Jechaliśmy non-stop ale poza Polską drogi w Niemczech i na kawałku Francji są rewelka, więc nie było to zbyt uciążliwe. Colmar to miejscowość stanowiąca centrum ruchu turystycznego Alzacji, przepiękne miejsce z autentycznym klimatem francuskim. Wąskei uliczki, masa zabytków, uroda dziewcząt, mili ludzie-wszystko to sprawiło że posiedzieliśmy tam kilka dni.

Sklep Tak. mieści się przy główny rynku. Nie jest to sklep duży ale wyładowany po brzegi róznorodnym sprzętem, głównie tak, ale jest tam również "nowy" intes, sporo pięknycjh lornetek (apo myjauchi, oberwerk 25x100-ekstra sprzęcik). Z takahashi pelny wybór od maleńkich 60-tek do RC i nowoczenego 130mm apo-oprtho (drogie totalnie). Najlepsza cena moim zdaniem dotyczy mewlonów 180 i 210. Obsługa jest bardzo sympatyczna i można się porozumiewać po angielsku (francuzi jeśli chodzi o english to totalni analfabeci multi-językowi, nie uczą się i nie lubią tego języka).

Ceny w samym Colmar są b. wysokie, my zamelinowaliścmy się w niedrogim hotelu sieci Ibis. W Colmar trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 70-100 Eur na dobę z noclegiem, jedzeniem i próbowaniem miejscowego winka. Adam wykonał sporo zdjęć i pewnie je tutaj wrzuci, zobaczycie jakie to piękne miejsce. Z wymarzonym mewlonem wróciliśmy wczoraj o 5 rano do W-wy, było cool.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieszkaliśmy w jakimś tanim hotelu sieciowym przy centrum handlowym płaciliśmy cos 23 Euro. Hotelik był bardzo przyzwoity nieprzyzwoite było śniadanie. Jedynym problemmem było to, że słychac co się dzieje w pokojach obok i aby zasnąć musieliśmy sie znieczulic bo francuzi i francuzki to gorący naród :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mozna tam "zyc" taniej, ale nam zalezalo, aby mieszkac "na starowce". Ibis jest przyzwoitym hotelem, sniadania rewelacyjne :)

 

Sam urok i klimat Colmar jest nieprawdopodobny. Nie da sie tego powiedziec, trzeba zobaczyc. Przez te kilka dni udalo nam sie wtopic w te francuskie klimaty, ktore wyraznie pokazuja, ze nie nalezy robic nic, co jest niepotrzebne ;) Sam sklep jest faktycznie polozony dokladnie w samym sercu "downtown" naprzeciw starej, zabytkowej katedry. Ja z francji przywiozlem sporo win i bagaznik sera :P. Z ciekawostek podrozniczych nalezy zauwazyc, ze na polsko-niemieckiej granicy oczywiscie kazano polakom zjezdzac na bok, a nastepnie trzeba otwierac bagaznik. Jest to iscie "demonstracyjna" czynnosc, aby nam uswiadomic, ze w unii to jeszcze rowni nie jestesmy. Oczywiscie niemcy i inni przejezdzaja w zasadzie bez zatrzymywania. Natomiast granica niemiecko-francuska po prostu NIE ISTNIEJE! Budynki jakies pozostaly, ale zywego ducha to tam chyba od kilku lat nie bylo.

 

Za chwile wrzuce fotki sprzetu, a w innym watku zdjecia samego Colmar i okolic.

 

Update: wlasnie wrzucilem galerie fotek z Colmar:

1. http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=4146

2. http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=4147

 

Za chwile fotki sprzetu!

143_4337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile wrzuce fotki sprzetu, a w innym watku zdjecia samego Colmar i okolic.

 

Za chwile fotki sprzetu!

 

Ale Adam stopniuje napięcie....

Najpierw wstęp Andrzeja potem fotki z Francewa i dwie obietnice że wreszcie pochwali się co kupił. Czy to będzie 250-ka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiliśmy "melona" 210 niestety z uwagi na pogodę sprzęt jest w zasadzie nieskonsumowany :mrgreen: Wrażenia zewnętrzne jak najlepsze, wykonanie jest bardzo dobre. Na razie lukałem w zasadzie wyłącznie na Księżyc ponieważ niebo w W-wie było mocno zamglone, Jowisz był widoczny ale bardzo ciemny za niskimi chmurkami. Księzyc wygladał super, ostrość obrazu na poziomie apochromatu. Sprzęt wymaga dobrego seeingu i czystego nieba. Jak się pogoda nie poprawi to Jowisz który ma zachodzić około 24-tej pod koniec czerwca powie byby :| :|

Waga zestawu z montażem wynosi prawie 45kg, sam statyw waży około 8 kg. Japońce nie oszczędzają na materiałach. Jest to górna strefa mobilności na krótkich dystansach. Montaż em-200 ma daje się na szczęście przenosić bez odpinania ze statywu. Samą rurę zakłada się b. łatwo. Obsługa napędu montażu jest banalna to najprostsza wersja bez goto. Szukacz i lunetka biegunowa sa b.wysokiej jakości.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze maja! Nawet na zdjeciu jest. Pamietaj, ze w Colmar jest glowny dealer Takahashi, z tego co wiem - jedyny. Szkopy biora od nich. Z refraktorow maja na stanie chyba wszystkie modele - od 60 do 150.

 

Mowisz "od pol roku"??? Do Colmar piechota przez ten czas bys dotarl w obie strony ;)

Poza tym, w stanach jest tyle sklepow, ze nie wierze, ze ktos nie ma na stanie. Nie obdzwoniles (obmailowales) najpierw? FS102 nie jest sprzetem unikatowym zeby czekac na niego rok czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pół roku, w grudniu zamówiłem w astronomics (podobno w Stanach jeden z lepszych dealerów), no i od tamtej pory co miesiąc do nich maile śle a oni wciąż powtarzają że to kwestia tygonia, dwuch. Pozostali amerykańscy piszą tylko że narazie w stanach jest z tym sprzętem trudno bo w związku z tą promocją (1890$) wszystkie szybko rozsprzedano i czekają na dostawe z Japonii (gdzie podobno od kilku miesięcy mają jakieś problemy ze szkłem fluorytowym). W między czasie pisałem do szwabów, brytów i italiańców.... i nigdzie nie było. Ten Colmar jakoś mi umknął mimo ze to główny dealer :? , w poniedziałek do nich dzwonie.

 

Jeszcze jedno pytanie, pojechaliście tam osobiście, czy robili jakieś problemy z wysyłką do Polski ?

 

pozdrawiam

Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wysylke to jaki problem? Samo mozesz sobie zlecic transport dowolnej firmie kurierskiej. Nie ma problemu. Mozna tez to ubezpieczyc. Z tego co sprawdzal Andrzej transport kurierem z Paryza kosztowal cos kolo 2 tys z ubezp. Koszt samego paliwa to pewnie z 1.5K zl + koszty hotelu, zarcia itp. Wiec kosztowo pewnie podobnie. Za to jaka super wycieczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

E tam :shock: nie opłaca się a przyjemność pooglądania i pomacania takiej ilości rur i dwururek "takiechaszcze" i pokrewnych marek to waiss :roll: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USA myśle że szybko nie sprowadzi bo w tej chwili nie ma ich żaden ze znanych mi amerykańskich dealerów . Z resztą do Ludesa również w między czasie pisałem i odpowiedział że na razie nie ma i sie nie spodziewa, dał mi namiar na głównego dealera w Niemczech ale tam tez nie mają. Dziś przez cały dzień dzwoniłem do Optique Unterlinden w COLMAR ale nie mogłem sie w żaden sposób dodzwonić (od 10 do 18 cały czas zajęte). Macie moze do nich jakis inny namiar telefoniczny niż ten podany na stronie http://www.optique-unterlinden.com/ ??

 

pozdrawiam

Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja nie mam, ale zapytam Andrzeja, czy nie ma komorki.

Z innej strony - jak to jest, ze ty od wielu miesiecy czekasz i podobno nigdzie nie ma, a Oskar wsiada w samochod, jedzie do Ludesa i wraca z FS102? Z tego co wiem, to nie czekal na niego miesiacami. Oskar?

 

Misza - pamietaj, ze oni we francji pracuja "w wolnych chwilach", jakos do 11 a potem od 14. Mysle, ze kolo 15 powinno byc najlepiej. Musisz probowac do skutku. Poza tym, mozesz mailowac do Remiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zeszłego roku poprosiłem jedną osobę o sprowadzenie go dla mnie z USA, w firmie Astronomics złożone zostało zamówienie, w tym czasie w Europie jeszcze go nie szukałem, później zaś gdy zacząłem sie rozglądać za inną drogą jego zakupu nigdzie nie był już dostępny z wyjątkiem owego COLMAR i dealera we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No to pozostaje ci zacząć uprawiać wzorem poprzedników turystykę astronomiczną a szlaki masz już przetarte, granice zniesione więc w czym problem :roll: :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam podaj nam e-mail jakis do tego colmar, bo ja tam dwa razy pisałem i nigdy nie dostałem odpowiedzi.

 

Z powodu jak wyżej wybrałem Ludesa, który jest piekielnie drogi to fakt, ale zawsze odpisuje, jest w kontakcie i nie zawiódł mnie z niczym w transakcji (no może poza tym, że sprzedał mi tego taka bez żadnych emocji, ale co to dla niego jeden mały taczek :) ).

 

NApisz Misza do Ludesa i z pewnością dostaniesz szybką odpowiedź. Ja do Ludesa napisałem i po dwóch dniach odpisał, że ma fs 102 dla mnie i kiedy przyajde i czy akceptuje cenę? Nie robił problemów z zaliczką i płatnością na konto bankowe z Polski. Wybrałem termin przyajzdu po teleskop i był i czekał. Co tu marudzić? Za taką obsługę mogę płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.