Skocz do zawartości

Ładny i łatwy obiekt na początek. Konkurs.


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to i moja wersja "Potwora z Loch Ness z niebieskim serduchem"

 

Autor: Paweł "Pav1007" Radomski

Setup: EQ6, TS APO 80Q, QHY8L, szukaczoguider+Atik Titan

Czasy: 18x600sek (3h)

Miejsce i Data: Obok Miejscowości Dobiecin, na południowy zachód od Góry Kalwarii, 2013.08.05

 

Obraz:

VdB126_DDP_ABE_Q_F6_C_PI.jpg

 

Paweł

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to i moja wersja "Potwora z Loch Ness z niebieskim serduchem"

 

Autor: Paweł "Pav1007" Radomski

Setup: EQ6, TS APO 80Q, QHY8L, szukaczoguider+Atik Titan

Czasy: 18x600sek (3h)

Miejsce i Data: Obok Miejscowości Dobiecin, na południowy zachód od Góry Kalwarii, 2013.08.05

 

Obraz:

attachicon.gifVdB126_DDP_ABE_Q_F6_C_PI.jpg

 

Paweł

WOW :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... "tyle się zmieściło, bo więcej nie weszło" ;) Nie jest to moje najlepsze zdjęcie, ale i tak miło przyłączyć się do konkursu.

autor: Łukasz Szczepański - "dziki"
setup: HEQ5, TS 6" + Canon EOS 40D mod, szukacz + QHY5v
czasy: 26 x 6minut, ISO 640
miejsce: Dobiecin, 2013.08.05

vdB126_2_1280px.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja do konkursu poniżej. Trochę mało "niebieskiej mgławicy" się zarejestrowało - zapewne więcej koloru "B" i luminancji potrzeba, aby ją uwidocznić, ale już miałem zaplanowaną noc na VdB 150, stąd tylko 18 klatek.

 

Autor: Krzysiek Gaudy

Sprzęt: FLI 3200ME, EQ6, TS 65mm, Orion SS, gudier 80/400.

Czasy: 18 x 5 minut + 8x5 minut RGB.

Data: Luminancja zebrana w nocy z 10 na 11 sierpnia, a kolor w nocy z 13 na 14 sierpnia.

Miejsce: Wancerzów, kilka km od Częstochowy.

 

LRGB_small.jpg

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawłowi Pav1007, na jego rancho udało mi się dorobić 10minutówki do materiału konkursowego - problem z beżową kupą z tła zniknął jak ręką odjął.

Następna lekcja - dobrze jest poznawać swój sprzęt, materiał,

tyle się teraz nauczyłem...

Nie ma lepszej metody niż robienie czegoś na czas, zawody, konkurs, na poważnie.

 

Przerobiłem chyba wszystkie możliwości obróbki, więcej chyba nic nie wykombinuję.

Tak więc:

opublikowałem wersję 4 - ostateczną.... - chyba,

(ta wersja jest 50 w moim komputerze :))

Uff, nikt nie mówił że będzie łatwo, ale samosadomasochizm, chyba coś ze mną nie tak :D

 

 

 

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chmury wygrały i mam tylko 5 x 5 min. Niewiele widać mgławicy. Prosiłem o przedłużenie terminu, więc głupio byłoby nic nie pokazać. Publikuje swoje zdjęcie tylko z tego powodu :).

 

Setup: MN 190, Canon 60D, lokalizacja okolice Zalewu Zegrzyńskiego. Data wykonania 14.08

 

post-23231-0-91259200-1376815710_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja działała całkowicie transparentnie. Poniżej krótkie podsumowanie:

1. Prace Komisji odbywały się na Rodos ( czytaj - Rodzinny Ogródek Działkowy Ogrodzony Siatką )

2. Zapewniony był catering. Najczęściej jedzono czarny kawior ( czytaj - kaszanka) a z napojów członkowie Komisji preferowali złocisty płyn z bąbelkami ( nie czytaj- szampan)

3. Połączenia wideokonferencyjne i teleportacje odbywały się przygotowanym specjalnie na tą okazję kodem hexadecymalnym ASTROHEINEKEN 500 ML.

4. Wyniki Konkursu zostały zdeponowane w skrytce bagażowej nr. 130 na Dworcu Centralnym w Warszawie i zostaną ogłoszone jak tylko Przewodniczący Komisji odnajdzie zagubiony klucz :)

Następny komunikat Komisji w najbliższym czasie.

Proszę monitorować Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.