Skocz do zawartości

Duchy w kosmosie


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie Adama przypomniało mi że kiedyś robiłem ten obszar nieba. Wyzwanie owszem spore, ale niebo w Broku zrobiło swoje :)

Setup FSQ 106N ( f5) i STL 11000

 

vdb 141 i ngc 7023.jpg

 

Mam nadzieję ze nie zaśmiecam wątku Adamowi ...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nawet są widoczne diabełki po lewej na gorze :) {na zdjeciu Jesiona też dobrze widoczne - brawo!}

 

Na obrazku zwraca uwagę refleksja artystyczna autora tekstu - napisał:

>>> makabrycznego brazowego koloru :)

 

 

wprost z wiki ang ...

 

W astronomii , mgławice refleksyjnechmury z pyłu międzygwiazdowego , które odbijają światło pobliskiej gwiazdy lub gwiazd. Energii z pobliskiej gwiazdy lub gwiazd, jest niewystarczająca do jonizacji gazu w mgławicy, aby utworzyć mgławica emisyjna , ale wystarczy, aby dać wystarczająco rozpraszanie aby pył widoczny. Tak więc, widmo częstotliwości wskazuje mgławicy odbicia jest zbliżony do świetlnych gwiazdy. Wśród mikroskopijnych cząstek odpowiedzialnych za rozpraszania są związki węgla (np. pyłu diament) i związki innych pierwiastków, takich jak żelazo i nikiel. Te dwie ostatnie są często dostosowane do galaktycznego pola magnetycznego i spowodować rozproszone światło się nieco spolaryzowane .

 

mglawica_duch.JPG

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to zdjęcie, bo chciałem sprawdzić, czy w ogóle ktoś to fotografował. Okazało się być jedynym (choć wide field).

To dziwne co piszesz :) Ot chociażby na mojej stronie jest jeszcze drugie, closeup , robiony FSQ i ST2000 jakieś chyba 5 lat temu. Oczywiście jakość nie za bardzo,( szczególnie ostrość pozostawia dużo do życzenia) ale pamiętam że byłem z niego bardzo dumny :)

 

VdB 141.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się pokiełbasiło, ale generalnie w tych 15 min jest wszystko, co być powinno. Traktujcie to jako ciekawostkę pokazując kolejność operacji, a nie detale. Nie sądzę, żeby ktoś się czegoś z tego nauczył.

 

Dopiero jak się każdy etap przegada, to będzie miało sens. Mam chęć zrobić kurs video Photoshopa w kontekście astro. Ale to jakaś masakryczna ilość roboty, biorąc pod uwagę, ile chrzaniłem się z powyższym testem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stosunkowy mały kawałek kosmosu (2 lata świetlne). Niemniej trochę bliski naszym sercom.

Ten ciemniejszy (brazowy, brudny) obłok to miejsce powstawania gwiazd (a przynajmniej jednego układu podwójnego).

 

Być może kiedyś Układ Słoneczny też (patrząc z daleka) urodził się w fałdach koszuli nocnej podobnego ducha - niewiasty oczywiście :)

 

A tak (jeszcze) poważniej.

Ktoś coś wie, jak to powstało? Supernowa w pobliżu?

Google za miły tu nie jest :(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to jest bombowy filmik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ......... O czymś takim pisałem (do Ciebie i do Wessela) . Dla początkujących (czyli między innymi dla mnie) jest to niewyobrażalna ilość informacji, o procesie "wywoływania" zdjęcia. Nie zdawałem sobie sprawy, ile tam tego trzeba napstrykać , żeby takie efekty uzyskiwać jak ty i inni profesjonaliści !

 

 

Traktujcie to jako ciekawostkę pokazując kolejność operacji, a nie detale

Filmik jast już na kompie i zwolniony !!! - teraz tylko czasu na analizowanie i ćwiczenie .... Szacun i wielkie , wielkie dzięki !

 

 

Mam chęć zrobić kurs video Photoshopa w kontekście astro

To powiedz proszę, jak można Ci tych chęci dodać !?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.