Jump to content

StarParty 2013 - Mazury - X Lat Astropolis [informacje]

Recommended Posts

Mimo, że chciałem być, to jednak chyba odpuszczę. Widzę, że liczba miejsc mocno ograniczona, a jest wiele osób, które stażem, dorobkiem na forum, swoim wkładem w jego rozwój, bardziej zasłużyły na udział w niezwykłym jubileuszowym zlocie. Głupio by mi było jakbym komuś takiemu zabrał miejsce :)

• Like 1
Mimo, że chciałem być, to jednak chyba odpuszczę. Widzę, że liczba miejsc mocno ograniczona, a jest wiele osób, które stażem, dorobkiem na forum, swoim wkładem w jego rozwój, bardziej zasłużyły na udział w niezwykłym jubileuszowym zlocie. Głupio by mi było jakbym komuś takiemu zabrał miejsce :)

Nie wymiękaj. Będziesz miał okazję nie tylko mnie poznać, ale także np. Janusza P. (bardzo się cieszę z potwierdzenia jego obecności) - pełna krasa bohaterów Twojego bloga :P, a nawet więcej ;) A tak na serio, myślę, że warto jednak się wybrać na tę imprezę. Wiem, że dbasz o losy nie tylko głodujących dzieci w Afryce, ale także i o forumowiczów, co by im miejsc nie zabrakło, ale w tym wypadku trzeba pomyśleć o sobie ;).

• Like 1

Ok. 30 biletów? czyli może byc też 17 ...

No ja myślałem, ze się zdarzy spęd na 500 sztuk ... a tu, panocku, eksklusif ąę ..

Tym bardziej, że termin mi pasi i fundusze wyjątkowo będą :(((

Cóż, zapowiada się świetnie, ale mnie nie będzie. Raz, że mam już wyjazd w robocie zaklepany na ten okres, dwa - bez fałszywej skromności i grania pod publiczkę: lepiej chyba nie zajmować miejsca bardziej zasłużonym :).

Miłej zabawy i czystego nieba! Trzymam kciuki!

pozdr.

G.

Szkoda, że nie mogę. Dawno nie bywałem na zlotach. Ale ślub szwagra bezwzględnie ważniejszy. :Beer:

Mam nadzieję, że to miejsce zagości na stałe w kalendarzu zlotów.

Mam pytanie, jeśli pogoda będzie idealna na obserwacje to czy będzie można podjechać z teleskopem i dołączyć do imprezy? Do Woźnejwsi mam godzinę drogi więc chętnie bym się przyłączył do wspólnych obserwacji i nauczył czegoś nowego : )

Co do ograniczonej liczby miejsc, to w okolicy jest wiele agroturystyk gdzie można się rozbić i dojść nawet piechotą na zlot (jeśli będzie taka możliwość).

Możesz uczestniczyć w zlocie bez wykupienia noclegów. Jeżeli mieszkasz obok, to bez sensu, żebyś płacił za lokal. Będzie specjalna opcja dla takich osób. Po prostu wpadaj i zgłoś się na miejscu do rejestracji.

Co do ograniczonej liczby miejsc, to w okolicy jest wiele agroturystyk gdzie można się rozbić i dojść nawet piechotą na zlot (jeśli będzie taka możliwość).

Jest kilka takich rozwiązań. Zobaczymy, jak będzie się rozwijać sytuacja z rezerwacjami. Tak, jak Jacek napisał, jesteśmy od rozwiązywania problemów. Na razie ich nie ma.

• Like 1
Mam nadzieję, że to miejsce zagości na stałe w kalendarzu zlotów.

Ja także. Na mazurach widywałem jedno z najlepszych "nieb" w Polsce. Na pewno warunki są lepsze od Jodłowa. Jeżeli pogoda dopisze i żadna mgła nie zejdzie, to będzie wypas.

Ja także. Na mazurach widywałem jedno z najlepszych "nieb" w Polsce. Na pewno warunki są lepsze od Jodłowa. Jeżeli pogoda dopisze i żadna mgła nie zejdzie, to będzie wypas.

Też widywałem. Ostatnio tak we wrześniu 2010 roku :ermm:

Jakby była opcja podjechania na jeden dzień tylko na obserwacje to bym się też pisał, w końcu to tylko 100km.

Możesz uczestniczyć w zlocie bez wykupienia noclegów. Jeżeli mieszkasz obok, to bez sensu, żebyś płacił za lokal. Będzie specjalna opcja dla takich osób. Po prostu wpadaj i zgłoś się na miejscu do rejestracji.

Jest kilka takich rozwiązań. Zobaczymy, jak będzie się rozwijać sytuacja z rezerwacjami. Tak, jak Jacek napisał, jesteśmy od rozwiązywania problemów. Na razie ich nie ma.

To super, chętnie przyjadę : )

Może dobrze będzie jak dodasz info w temacie że istnieje możliwość wykupu noclegów w okolicznych agroturystykach tudzież dojazdu na obserwacje. Użytkownicy przeczytają że tylko 30 miejsc i dadzą spokój. Ta informacja może też umknąć jak będzie dużo odpowiedzi na temat.

Dodam że we wrześniu zaczyna się bukowisko czyli gody łosi. Jeśli się poszczęści to astromaniacy będą mieli możliwość doświadczenia tego ciekawego zjawiska : )

Edited by oedippus
  • Like 1

Zapomniałem dodać, że jeżeli ktoś jest zainteresowany wspomnianą powyżej formą uczestnictwa (bez noclegu i wyżywienia) to proszę o informację - w celach rejestracyjnych (darmowych).

Adam a jaka jest przybliżona cena zlotu bo nie wiem czy mnie i Marię będzie stać tym bardzie że lada moment urodzi mi cię córeczka.

• Like 1

Cały czas czekamy na potwierdzenie ostatecznej ceny od właściciela ośrodka.

PS. Jak okaże się za drogi dla Was, to zawsze możecie "zamelinować" się w pobliskiej agroturystyce (tam ich sporo). W zlocie chodzi o ludzi, a nie o to, gdzie śpią.

Dokładnie!

Swoją drogą, sprawdzimy, czy możemy tam wygospodarować miejsce na pole namiotowe. Termin jest jeszcze fajny, żeby przespać się w ten sposób :)

Wszystko fajnie i dzięki za opcje ale nie doczytałeś moich ostatnich słów "urodzi mi się córeczka" więc z dzieciątkiem pod namiot nie wchodzi w grę jedynie pobliskie agro

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Haha
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
      • 247 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.