Skocz do zawartości

Filmy SF 2013 i inne ciekawe propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szkoda czasu na spory na temat "2013" czy "inne". Jeśli tylko wyrazicie zainteresowanie działem SF to on powstanie. Moim zamysłem kiedy zakładałem ten wątek i bliźniaczy dotyczący książek było stworzenie w przyszłości (oczywiście uzależnione to jest od zainteresowania tematem) osobnego działu zawierającego informacje o filmach, książkach, ciekawych publikacjach p-n oraz czasopismach. Jako wątki dodatkowe widziałem w tym dziale muzykę którą słuchamy przy obserwacjach i chcemy ją polecić czy grach w które gramy. Trzonem działu byłyby filmy i książki (a może nie...???) gdzie oprócz wątków zakładanych co rocznie a zawierających informację o nowościach na dany rok z poszczególnej kategorii (książka, film) i gdzie dzielibyśmy się naszymi opiniami o danych pozycjach byłoby oczywiście miejsce na wątek o starszych pozycjach które w naszej opinii są godne polecenia. Myślę, że dobrym pomysłem będzie w jednym/dwóch zdaniach opisać do jakiej kategorii należy dany film czy książka (jednych kręci "Solaris" innych "Żołnierze kosmosu") więc warto zasygnalizować co polecamy bo przy podaniu samego tytułu zmuszamy na "dzień dobry" do szukania w necie podstawowych informacji o filmie.

 

Jestem ciekaw Wszej opinii o tym pomyśle.

 

Jazz

Podpisuję się rękami i nogami, jestem jak najbardziej za, dobry pomysł. :)

Edytowane przez Teleskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zrównoważenia musze cos dodać.

łatwo założyć dział, trudniej zlikwidować.

 

Weżmy prosty przyklad.

 

Zakładamy dział: "Gry komputerowe i ineternetowe i konsolowe"

 

I postów tych co obecnie widujemy będziemy szukac na trzecim ekranie od góry :)

 

Pozdrawiam

p.s.

Spadam do mojej "pasji". Szuu czekamy!

 

 

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to przyznałem pisząc później, że nie jesteś pierwszy, nie rozumiem poco to tego wracasz.Tak, bo wcześniej ty, napisałeś coś, co można właśnie w taki sposób zinterpretować. Ale skoro widzę, że zmieniłeś zdanie, to dalsza dyskusja na ten temat niema sensu. Rada na przyszłość, opisuj obrazki które wklejasz, bo dla mnie przekaz był tylko jeden, żebym się wynosił ze swoimi starymi filmami z tego tematu.

 

Wróciłem, żeby podkreślić, że kolejny raz zarzucasz mi coś co nie istnieje. Nie zmieniłem zdania bo cały czas było jedno i wyjaśniłem je najdokładniej jak potrafię a i tak stwierdziłeś coś odwrotnego już po tym moim wyjaśnieniu. Napisałem:

 

Wcale nie twierdzę, że to temat tylko i wyłącznie o roczniku obecnym

 

i pół godziny później piszesz:

 

Moja interpretacja jest taka, że niema żadnych przeciwwskazań, by napisać coś o starszych filmach. Nie zgadzasz się z tym, twój problem. Chcesz, żeby ludzie pisali tylko o filmach z 2013, to zmień temat tego wątku na odpowiedni

No bez jaj :uhm: Czyli jednak nie czytasz. Tylko na siłę chcesz się do czegoś doczepić.

 

Wkleiłem obrazek ale nad obrazkiem umieściłem konkretny, niewielki fragment Twojego postu, do którego się odnosiłem czyli do zdziwienia, że nie ma tu jeszcze o filmie "Moon" co konkretnie dookreśliłem później (2013 w tytule raczej skłania do opisywania nowości a starsze to dodatek). Jakim cudem bez wątpliwości zinterpretowałeś obrazek jako "wynoś się ze starymi filmami" to nie mam pojęcia.

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz tej samej (czyli nieprawdziwej albo żadnej) argumentacji jak ta miła osoba. Jacek już się stęsknił? To wszystko wyjaśnia.

 

Niech ktoś to wyczyści. Pewien typ, którego wszechwiedzę niedawno boleśnie podważyłem, próbuje mi teraz dogryźć na każdym kroku.

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz tej samej (czyli nieprawdziwej albo żadnej) argumentacji jak ta miła osoba. Jacek już się stęsknił? To wszystko wyjaśnia.

 

Niech ktoś to wyczyści. Pewien typ, którego wszechwiedzę niedawno boleśnie podważyłem, próbuje mi teraz dogryźć na każdym kroku.

 

Ja p*********e ... co się dzieje na tym forum ? Jakbym widział inny wątek.... Moderator !!! "...Tu jest Sparta !..."

 

Ech....

 

Andrzej

 

Panowie, spokojnie, przecież to forum dyskusyjne i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię ... nawet jeśli nie jest ona zgodna z opinią ogólną.

Czy nie można by potraktować sporu jako drobne nieporozumienie, puścić w niepamięć wszelkie docinki i spokojnie podyskutować na temat filmów SF?

Przecież temat wątku "Filmy SF 2013 i inne ciekawe propozycje" można zrozumieć również jako filmy SF, o których rozmawiamy w roku 2013 a nie tylko jako filmy, które pojawiły się na ekranach kin w roku 2013, których z resztą za dużo nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem kwant czasu i przeczytałem ten spór Pejcz-Teleskop.

Tu nic nie trzeba czyścić.

Obaj Panowie są OK.

Jeden dba o polonistyczne-logiczne detale, drugi czyta "emocje".

 

A tak ogólnie. Nie ma sensu staranne dbanie o prestiż w razie nieporozumień bo nalezy zakładać, że

czytajacy są nie głupi i mają swoje, sprawiedliwe zdanie. Ja czasami odpuszczam w takich razach ;)

 

Ty Pejczu jesteś (obstawiam) inżynier - przyznaj się, co skończyłeś!?

 

 

Mnie bardzo walnął w emo film "Jestem Legendą"

Smith i takie tam katastrofalne skutki pazerności farmaceutów dla Ludzkości

 

Pozdrawiam.

Szuu objaśnij rysunek z Matrixem :) Bo nie kumam dowcipu :(

No co ci szkodzi? Albo Ci co plusowali ...

 

Szuu z góry dziekuje i odwzajemniam sie pomysłem na nowy film/temat SF chyba jeszcze

przez nikogo nie użyty bo reżyserzy to jednak nie astronomowie :(

 

"Przeżyć supernową" {obrazek - zobaczcie jaki spory kawał galaktyki ona potrafi zająć :o }

 

 

:rekin:

EDIT:

czyżby chodziło tylko (na tym rysunku o Matrix czesć 2 i 3) o zasadę

 

 

"O złych rzeczach się nie mówi" :)

 

Jak na filmie "co ludzie powiedzą" / "Keep Appearance" ?

supernowa.JPG

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wczoraj byłem na Kongresie (dwuznaczność ^_^) i wbrew wcześniejszym obawom stwierdzam że film mi się podobał.

jakimś cudem powstała historia, w której co prawda nie ma Ijona Tichego i w warstwie dosłownej Lema zostało niewiele, ale jednak całość ma sens i chociaż nie wszystkie "nowości" wprowadzone przez reżysera witałem z entuzjazmem, niektóre rzeczywiście w ciekawy sposób uzupełniają wizję przedstawioną w książce. fajnie na przykład chemiczna fantomatyka spotyka się z tym co już w dzisiejszych czasach jest prawie normą, czyli generacją świata w komputerze. żyjemy w przyszłości :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=WQ_4iPol_yo

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
100 najlepszych filmów SF wszechczasów. Sporo do nadrobienia, bo jednak nie wszystkie filmy widziałem :)

 

http://esensja.stopklatka.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=17282

 

Z wymienionej setki nie widziałem aż lub tylko 36 filmów z tym że na połowę z nich kompletnie nie mam ochoty.

 

ps. tak naprawdę to brakuje mi w tym zestawieniu jeszcze kilku np. "Dzień Tryfidów", "Johna Cartera" itd.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Planetę Małp szczególnie pierwsze 5 części.

Ostatnio oglądałem "Ostatni człowiek na Marsie - Last man on Mars" - w skrócie zombi na Marsie ;) od biedy dał radę, lepszy niż Kevin sam w d...

Dla lubiących SF w "postapokaliptycznym świecie" polecam Zieloną pożywkę. https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=OsVQPsiwkBI

 

Z animacji na uwagę zasługuje "Starship troopers Inwazja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko. Z tej listy nie widziałem tylko 6 filmów :) , i to tych najstarszych.

W ogóle przerobiłem chyba całe s-f z lat '80' i 90. Mam takie hobby, że oglądam absolutnie wszystkie filmy s-f z lat, gdy byłe dzieciakiem. Z niektórych filmów można się nieźle pośmiać :)
Z roczników 80 i wczesnych 90 polecam zwłaszcza: "Maszyna Śmierci (1994)" oraz "Hardware (aka Mark 13) [1990]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dla lubiących SF w "postapokaliptycznym świecie" polecam Zieloną pożywkę.

 

...

 

Jakiś czas temu odkryłem ciekawą rzecz. Otóż w Atlasie Chmur jest gigantyczny spoiler odnośnie filmu "Zielona Pożywka". Nie będę mówił gdzie, bo komuś zepsuję film ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze "Jestem legendą" ... choć koncepcja (braku Zombie) podobna do "28 dni później" ... więc pewnie dlatego nie został on ujęty. Autor pominął też Łowcę Androidów z Harisonem Fordem. Film może nie powala efektami specjalnymi ale fabuła całkiem nie zła ;)

Ponadto widzę, że też mam małe braki w związku z tą listą - głównie starsze produkcje ... choć do tej pory część z nich dorobiła się "remakeów".

 

Wimmer pamiętam jak oglądałem Hardware pierwszy raz (szczeniackie lata hehe) ... mówiąc brzydko byłem ze****ny ze strachu :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam absolutnie wszystkie filmy s-f z lat, gdy byłe dzieciakiem.

 

OK. Olek co powiesz na "Domena Smoka" z cyklu Kosmos 1999 ze Studio2 ? Ja spać nie mogłem przez tydzień ...

Potem odcinek jak obcy oddychał chlorem .... zalałem nadmanganian potasu kwasem solnym i się zaciągłem (tak tak ne było jeszcze wtedy maryśki do zaciągania)

szlag ! kaszlałem pół godziny !

Bezcenne doświadczenia.

Kto zaznał to wie.

 

 

Andrzej

ps. maryśka lepsza

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio poluję na "Zakazaną planetę", taki staroć, który kiedyś, ale bardzo kiedyś, zrobił na mnie duże wrażenie klimatem. Chcę nagrać i pokazać dzieciakom, ale na złość żadna stacja tego nie nadaje.

 

Edytowane przez Blondas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to interesuje http://bestplayer.tv/film/4578-zakazana-planeta-1956-lektor-pl.html Sam chyba obejrzę bo chciałem właśnie film z tym robotem z okładki filmu.

 

Może ktoś zna tytuły filmów gdzieś tak przed 1980r gdzie świat próbują opanować roboty ? (najlepiej czarno białe)

 

I może ktoś wie o co mi chodzi bo nie mogę nigdzie tego znaleźć: chodzi o filmy podobne do : "Planeta małp" tyle że to było chyba na ziemi i raz panowały małpy nad ludźmi ale miały naszą technologię a w tym samej czy innej części było już na odwrót. Może wie ktoś co to za filmy ?

 

 

1000 lat po ziemi

 

Obejrzałem i powiem że to najgorszy film z tych mocno reklamowanych.

W skali 1 do 10 gdzie 1 to film "Po prostu Peck" gdzie nie zmarnowałem czas tylko to była jakaś rzeź na mój mózg, 1,5 godziny męczarni a 10 to np. Hannibal Lecter czy Gwiezdne Wojny to film 1000 lat po ziemi dostaje od mnie słabe 2. Miałem nadzieje że dobry aktor to dobry film ale współczesne filmy to żal (z wyjątkami)

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.