Skocz do zawartości

Spotkanie z prof. Krzysztofem M. Górskim


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

"Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Torunia zapraszają na spotkanie z prof. Krzysztofem M. Górskim, który wygłosi prelekcję pt. "Czy już wiadomo, jak wygląda Wszechświat i kiedy powstał?". Wydarzenie przybliży cel największego wspólnego projektu amerykańsko – europejskiego w dziedzinie kosmicznej satelity Planck, dotychczasowe osiągnięcia prof. Górskiego i ich znaczenie dla naszej dzisiejszej wiedzy o Wszechświecie.

Prof. Krzysztof M. Górski jest absolwentem astronomii UMK w Toruniu. Doktoryzował w się w Centrum Astronomicznym Mikołaja Kopernika w Warszawie, zaś habilitował się na Uniwersytecie Warszawskim. Jest profesorem zwyczajnym. Jego naukowym mentorem był najwybitniejszy polski astronom okresu powojennego ś.p. prof. Bohdan Paczyński. Od 1986 roku pracuje w ośrodkach naukowych poza Polską. Był pracownikiem kolejno Uniwersytetu w Berkeley, Laboratorium w Los Alamos, Uniwersytetu Princeton, NASA Goddard Space Flight Center w Maryland, Uniwersytetu w Tokio, Instytutu Astronomicznego w Paryżu, Instytutów Europejskiej Agencji Kosmicznej w Kopenhadze i w Monachium (ESO), a ostatnio Jet Propulsion Laboratory Caltec w Pasadenie, pozostającego w związku z NASA. Prof. Górski był przez kilka lat bliskim współpracownikiem prof. Georga F. Smoota, ostatniego zdobywcy nagrody Nobla z astronomii (2006 rok).

Organizator: Kolegium Jagiellońskie, Toruńska Szkoła Wyższa.

Sala Mała, godz. 18:00, wstęp wolny."

 

To tyle ze strony Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

Wczoraj zauważyłem plakat. Jak ktoś miejscowy ma ochotę, to zapraszam. Ci zamiejscowi na pewno są już raczej bez szans.

Sorry, że tak późno daję informację. Ale sam wiem od wczoraj, a dzisiaj mi się o tym przypomniało.

Źródło: http://www.artus.torun.pl/aktualnosci.php?element=916&action=aktualnosci

 

PS. Nie wiem, czy ten temat nie powinien być w dziale "Regionalne - Kujawsko-pomorskie"? Jakby co, proszę o przeniesienie.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.