Skocz do zawartości

Chmury, chmury, chmury i inne


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że przy poświęceniu sporej ilości czasu, tłumacz nie poczytał na spokojnie swojego tekstu, w związku z czym jest tu trochę błędów, z których najbardziej zmartwił mnie o kropli średnicy 100-200metrów, bo skrót od mikrona jest nieco inny. Nie chciałbym dostać taką kroplą :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szkoda tylko, że przy poświęceniu sporej ilości czasu, tłumacz nie poczytał na spokojnie swojego tekstu, w związku z czym jest tu trochę błędów, z których najbardziej zmartwił mnie o kropli średnicy 100-200metrów, bo skrót od mikrona jest nieco inny. Nie chciałbym dostać taką kroplą :shock: .
Dostac, czy sie utopic w niej? :)

Ja dzis zrobilem Vesta cos takiego:

4-28.jpg

 

4-25.jpg

 

4-23.jpg

 

4-21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury z zeszłorocznej wycieczki na Babią Górę , widoki były niesamowite ,chmurki też.

Południowa strona -żar się leje z nieba, a w tym samym czasie od północy zbierała się burza i potężne grzmoty. Trochę strachu wtedy się najedliśmy. :D Cz.1

 

[ Add: Nie Cze 20, 2004 0:38 ]

W końcu zeskanowałem i obrobiłem resztę fotek i Wam przedstawiam.

Ostatnią fotkę wykonałem wracając do domu ,nad Tatrami gdy zaczęła "dominować" :mrgreen: "ciekawych" kształtów chmura pionowa.Miała na oko z 7 km wysokości a jej kształty bardzo podbały się mojej Anetce. :D

babia góra05.jpg

 

babia góra04.jpg

 

babia góra03.jpg

 

babia góra02.jpg

 

babia góra01.jpg

 

babia góra09.JPG

 

babia góra08.JPG

 

babia góra07.JPG

 

babia góra06.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, muszę je trochę pozmniejszać, bo te z canona to nawet najnmiejsze, są ogromne, a nie mam teraz czasu bo w nocy znowu wylatuję na tydzień. Tak więc ciąg dalszy za tydzień :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku czy to zdjęcie "babia góra09" było robione ze szczytu? Mam wrażenie, że nieco poniżej i na wschód od Diablaka, na przykład z Krowiarek, ale może się mylę. W każdym razie ta chmurka nad Smreczyńskim i Kamienistą jest świetna.

 

Aquarius - nie miałeś ochoty popływać w takich chmurkach? Bo mi się to marzy, ciekawe jakie by było uczucie zanurzyć się w gęstej chmurce, byle bez piorunów :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku czy to zdjęcie "babia góra09" było robione ze szczytu

To było już w drodze powrotnej do domu gdzieś między Jabłonką a Czarnym Dunajcem ,w okolicach Piekielnika , jeszcze wysoko około 700 m n.p.m. tu

przypomniałem sobie że mam gdzieś "Widmo Brokena" z Trzech Koron ,jak tylko je znajdę to.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius - nie miałeś ochoty popływać w takich chmurkach? Bo mi się to marzy, ciekawe jakie by było uczucie zanurzyć się w gęstej chmurce, byle bez piorunów  .

Przeważnie porządnie wymiącha i sponiewiera :D:D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No a teraz obiecana wyprawa na Trzy Korony która odbyła się w ramach praktyk studenckich w 1994 roku.Widoki były wtedy niesamowite a Widmo Brokena mnie zszokowało ( nie wiedziałem wtedy co to jest ) ,wg legendy osoba która zobaczy Brokena zginie w górach ,ale gdy zobaczy ponownie to klątwa się kasuje ( spojrzałem 2 razy :mrgreen: ).

Zjawisko to powstaje na wskutek załamania promieni świetlnych na osobie która to widzi,więc ja widziaem swoje widmo a reszta swoje ,gdy podniosłem rękę widmo także ją podniosło :shock:

Obserwator musi znajdować się między chmurą lub mgłą a źródłem światła (Słońce) a najlepsze warunki są w górach blisko zachodu ( wschodu) gdy poniżej obserwatora znajdują się chmury.

widmo brokena 2.jpg

 

widmo brokena 1.jpg

 

ze szczytu.jpg

 

trzy korony.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.