Skocz do zawartości

Chmury, chmury, chmury i inne


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dorzucę zdjęcie niestety śmiertelnej chmury :(

Tak wyglądał słynny już biały szkwał chwilę przed uderzeniem:

 

szkwa_.jpg

 

Jak widać na zdjęciu które zrobiłem w momencie ucieczki w krzaczory, niektórzy jak sternik tego jachtu nic sobie nie robili z zagrożenia, a przecież doskonale widać z taką chmurą nie ma żartów tym bardziej,że w tym momencie kompletnie zniknął wiatr.

 

Tutaj jest zdjęcie zrobione 7-8 min później:

 

szkwa_2.jpg

 

A tak wyglądał nasz jacht po wszystkim:

 

po_szkwale.jpg

 

Jak widać na zdjęciach z tą chmurką na prawdę nie było żartów. Chmurę tę obserwowaliśmy od dobrych 40 min przed uderzeniem, jak widać dało się przewidzieć nadchodzące zdarzenia ba nawet spokojnie ustaliliśmy sobie dwa awaryjne miejsca do przybicia doskonale chroniące przed wiatrem. Od momentu, w którym kompletnie zniknął wiatr do uderzenia minęło około 12-13 min. My potraktowaliśmy to nadzwyczaj poważnie i w momencie, kiedy zniknął wiatr poszły szmaty w dół kapoki w gotowość i silnik w ruch, my oraz nasz jacht wyszliśmy bez szwanku.

 

Smutna ta tragedia ale najsmutniejsze jest to, że dało się to przewidzieć przynajmniej na tyle wcześnie, żeby bezpiecznie przybić o brzegu, ew dobrze zabezpieczyć żagle (wiatr sam sobie rozwijał foki!) i ubrać się w kapoki. Efekty są niestety takie jak widać i takie nie powinny być!.

 

Zdjęcia i opis podaje dość późno, gdyż dosłownie nie miałem kiedy przejrzeć ponad 1200 zdjęć z dwóch aparatów. Nie wiedziałem gdzie dodać wątek więc z racji pierwszego zdjęcia dodałem tutaj.

Ew. proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

6 grudnia tego roku (tj. 2007) z rana po siódmej niebo nad wschodnim horyzontem zgotowało piękny pokaz kolorów ! :) Zrobiłem dwie panoramy.

 

Canon A460 - dwie panoramy (Białystok, 6.12.2007)

 

20071206_rano_pano01.jpg

 

20071206_rano_pano02.jpg

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj też miałem coś ładnego. Wyglądało jakby chmury średnie przechodziły w niskie. Taki efekt trójwymiarowości. A do tego śliczna gra kolorów. Ostatnio widziałem też coś takiego jak kolega wyżej, tylko że na o wiele większą skalę. Zjawisko trwało kilka minut, ale nie miałem aparatu pod ręką... Teraz ostatnio przed wschodem Słońca dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Ładnie podświetlone chmury itp...

 

A to było dziś. Coś mi się załącznik nie chce dodać...Daje na fotosika:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/522fcf24eaaa91ca.html

 

Pozdrawiam,

Krawat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakoś na wakacje sfotografowałem takie chmurki z podwórka. Niestety nie mam aparatu, więc zdjęcia wykonałem telefonem.

Większe zdjęcie przedstawia te same chmury, które się do mnie trochę zbliżyły. Wyglądają jak malunek :D z resztą na niebie też tak wyglądały.

DSC00223.JPGDSC00222.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury burzowe nad Francją (samolot, pułap ok 10 km, czerwiec 2006).

fr_b1.JPGfr_b2.JPGfr_b3.JPG

 

Wspaniałe chmury i doskonały przykład cumulonibusów, widzianych z góry

 

nie będe ukrywał, że w temacie zachmurzenia, moimi ulubieńcani są chmury pietra wysokiego,

zanikające, wieczorne cirrocumulusy,

no i może jeszcze kwietniowo - majowe cumulusy i altocumulusy

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To fotki z przed tygodnia.

 

Przeleciał sobie samolot i pozostawił smugę kondensacyjną na niebie,

nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ta smuga zaczęła się

przekształcać w ładnego podłużnego cirrusika przecinającego cały nieboskłon.

 

cirrsu2.jpgcirrus1.jpg

 

 

Krzyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A ja czekając na przejaśnienie aby pooglądać niebo nocą pstryknołem pare zdjęć z dziwnymi zjawiskami chmurowymi jak dobrze się przyjżeć to widać na 3 pierwszych zdjęciach inicjały P M dziwne może to ma związek z wyższymi siłami tam na górze. Oraz ostatnie zdjecie to bardzo przypomina tego potwora z Loch Ness (plezjozaura).

Img_2879.jpg

Img_2880.jpg

Img_2881.jpg

Img_2883.jpg

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.