Skocz do zawartości

Chmury, chmury, chmury i inne


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Fangthane, po co dajesz cztery niemal identyczne zdjęcia, przecież jedno wystarczy.

 

Devart - jak dla mnie rewelacyjny kadr, ma w sobie magię.

 

 

To była sesja i one nie są identyczne trzeba się dobrze przyjżec nawet w mniejszych szczegółach i różnią się od siebie; fotograf powinien to dostrzec a jeśli niedostrzegasz tego to nie jesteś albo jesteś słabym fotografem.

 

Nie to że chcę podważać Twoje umiejetności bo napewno sa na dość dobrym poziomie ale naprawde różnią się one od siebie i to nawet sporo.

 

A dlatego wszystkie umieściłem bo mi się bardzo podobają dosłownie jak z fantasy czy z jakiegoś obrazu takie malownicze.

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była sesja i one nie są identyczne trzeba się dobrze przyjżec nawet w mniejszych szczegółach i różnią się od siebie.

No i o to właśnie chodzi, żeby z sesji wybrać to jedno najlepsze, bo jak wrzucisz całą sesję, to nikomu nie będzie się chciało wszystkiego po kolei oglądać. Dobry fotograf powinien to wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to właśnie chodzi, żeby z sesji wybrać to jedno najlepsze, bo jak wrzucisz całą sesję, to nikomu nie będzie się chciało wszystkiego po kolei oglądać. Dobry fotograf powinien to wiedzieć ;)

 

 

nie martw się widzę że już sporo było pobrań tych zdjeć jak ktoś się tym interesuję to otworzy nawet najsłabsze zdjecie i kazde które zostało umieszczone (mimo woli) aby zobaczyć jak zostało zrobione co na nim jest jaka kolorystyka jakie szczegóły na co był brany nacisk itd itp

 

pozdrawiam

 

Ps: ale nastepnym razem to będę dawać pojedyncze żeby juz niebyło konfliktów :)

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam otworzyłem wszystkie, ale tylko ciekawosci - aby zobaczyc czym się te kadry różnią że dałeś całą serię - wydaje mi się że szkoda zasmiecać forum takimi seriami. Wystarczy dać jedno, najlepsze. Wyjątek może stanowic np. etapy formowanie sie jakiejś ciekawego zjawiska (zacmienie itp).

Moje zdanie.

Pozdr. Artur

P.S. Ciekawa nazwa na plamy na słoncu > dziurki <.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam otworzyłem wszystkie, ale tylko ciekawosci - aby zobaczyc czym się te kadry różnią że dałeś całą serię - wydaje mi się że szkoda zasmiecać forum takimi seriami. Wystarczy dać jedno, najlepsze. Wyjątek może stanowic np. etapy formowanie sie jakiejś ciekawego zjawiska (zacmienie itp).

Moje zdanie.

Pozdr. Artur

P.S. Ciekawa nazwa na plamy na słoncu > dziurki <.

 

 

No wiem że to tylko mniej cieplejsze obszary ( i tam żadnych dziur niema) ale dziurki tak fajnie brzmi hehe bez podtekstu oczy-wiście :)

Edytowane przez Fangthane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devart87 w czym składasz te cudne panoramy ?

 

Używam PTGui, chyba że program nie potrafi wykryć tych samych "punktów" na obu zdjęciach które chce połączyć, i/lub np. kiedy ja nie potrafię mu za bardzo w tym pomóc (bo jest taka opcja), np. zdjęcie gdzie jest mało szczegółów. Miałem tak z tą panoramą, którą łączyłem w Photoshopie

th_sunset.jpg

PTGui pewnie też by sobie z tym poradziło, wystarczyło pewnie trochę dłużej posiedzieć ale nie chciało mi się bom leń ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, PTGui znam ale jeszcze nie udało mi się połączyć tak ładnie zdjęć w całość, widocznie za mało przy tym posiedziałem, to dopiero lenistwo :) Pozostaje dalej próbować.

 

Przepraszam za offtopa kontynuujmy temat chmurek bo naprawdę jest na czym oko zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.