Skocz do zawartości

Chmury, chmury, chmury i inne


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Chmury nakręcone pół godziny przed trzęsieniem ziemi w Chinach:

http://shenyun.epochtimes.com/b5/8/5/14/n2116538.htm

O jejku, znowu z tymi chmurami przed trzęsieniem ziemi w Cinach <_< Już na wielu stronach czytałem (nawet na polskich), że te kolorowe chmury to jakieś ufo albo inne cuda, które je spowodowały. :buahaha: Ale najlepsze było stwierdzenie "earthquake clouds" :ha: A to przecież zwykły łuk okołohoryzontalny i nie ma się czym podniecać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że to radon w atmosferze świeci i tak się dzieje przed trzęsieniami ziemi, nie wiem dlaczego, czyżby zaburzenia pola magnetycznego??

Tylko mnie nie krytykuj, to plotki może.

A to ciekawe. W pierwszej chwili pomyślałem, że to też jakaś bajka, ale pomyślałem i poszukałem i faktycznie coś w tym jest.

Jak wiadomo radon jest gazem promieniotwórczym, który dostaje się do atmosfery w wyniku przenikania spod ziemi przez szczeliny w skałach itp. Sam radon powstaje pod powierzchnią Ziemi w wyniku naturalnych przemian jądrowych uranowo-radowego szeregu promieniotwórczego. Ze względu na tę jego promieniotwórczość, łatwo go można wykrywać. I właśnie o to tu chodzi. Kiedy zbliża się trzęsienie ziemi występują ruchy mas skalnych, które mogą powodować zwiększone wydzielanie spod powierzchni radonu. Jego nadzwyczajny nadmiar z kolei może być rejestrowany i być sygnałem zbliżającego się trzęsienia.

I faktycznie w necie trochę o tym jest np.:

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=17829005

http://gsa.confex.com/gsa/2001AM/finalprog...tract_25440.htm

http://www.ingentaconnect.com/content/klu/...000001/00000292

W sumie ciekawa rzecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Kiedy zbliża się trzęsienie ziemi występują ruchy mas skalnych, które mogą powodować zwiększone wydzielanie spod powierzchni radonu. Jego nadzwyczajny nadmiar z kolei może być rejestrowany i być sygnałem zbliżającego się trzęsienia. ....

 

B) No proszę, a ja dotychczas myślałem że trzęsienie ziemi to właśnie ruchy mas skalnych , ależ ze mnie ... :rolleyes:

 

Pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że to radon w atmosferze świeci i tak się dzieje przed trzęsieniami ziemi, nie wiem dlaczego, czyżby zaburzenia pola magnetycznego??

Tylko mnie nie krytykuj, to plotki może.

A to ciekawe. W pierwszej chwili pomyślałem, że to też jakaś bajka, ale pomyślałem i poszukałem i faktycznie coś w tym jest.

może to nie bajka, tylko baśń a w każdej baśni jest ziarnko prawdy ;)

bo zobaczcie, ktoś połączył informację o tym że przed trzęsieniem może uwalniać się gaz ze zdjęciem całkiem powszechnego zjawiska optycznego i po dodaniu jeszcze od siebie bajki o tym że radon świeci na niebie w postaci chmur powstała kolejna legenda internetowa :P

 

a przy okazji, niejaki Zhonghao Shou twierdzi, że potrafi przewidywać trzęsienia ziemi na podstawie zdjęć satelitarnych pokazujących zmiany pokrywy chmur. co prawda specjaliści są sceptyczni ale przynajmniej jest to hipoteza którą można prędzej czy później obiektywnie zweryfikować. naukowym uzasadnieniem miałyby być zmiany w przepływie pary wodnej wywołane naprężeniami i tarciem mas skalnych.

http://en.wikipedia.org/wiki/Earthquake_cloud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) No proszę, a ja dotychczas myślałem że trzęsienie ziemi to właśnie ruchy mas skalnych , ależ ze mnie ... :rolleyes:

Pozdra

Przecież chodziło mi o takie ruchy mas skalnych, które nie są jeszcze wyczuwalne przed trzęsieniem a występują przed nim. Jak wiadomo, trzęsienia ziemi nie biorą się znikąd, ale są poprzedzone występującymi naprężeniami i właśnie lekkimi drganiami, aż do momentu kiedy zaczynają one bardzo narastać i być wyczuwalne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejszy zimowy zachód :)

Oba zdjęcia to HDR'y, a przynajmniej miały nimi być. Nie wiem jak u Was z kolorami, praca z grafiką na LCD to nic przyjemnego.

Panorama złożona z 3 zdjęć, każde po 3 ekspozycje, więc jakby złożyło się na to 9 zdjęć

th_IMG_1816_4_5.jpg th_panorama.jpg

Speców od HDR proszę o wyrozumiałość, w dalszym ciągu się uczę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe widoki z okna.

 

Oto zdjęcie z 20 grudnia, kiedy pogoda mnie miło zaskoczyła. Wstałam rano i oto co zobaczyłam przez okno:

post-12984-1230828655_thumb.jpg

Spokojna biel śniegu tylko do popołudnia cieszyła moje oczy. Więcej już nie padało. Ale to nie znaczy, że był to koniec zimowych pejzaży. Oto widok, jakim powitał mnie ostatni dzień 2008 roku:

post-12984-1230828911_thumb.jpg

 

Obrazki może trochę niewyraźne, bo nie mam aparatu cyfrowego z prawdziwego zdarzenia (to fotki z komórki) ;)

 

Życzę szczęśliwego Nowego Roku 2009, obfitego w udane obserwacje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiedziałem za bardzo do którego działu to dać. Ale sprawa dotczy chmur więc post ostatecznie wylądował w tym temacie :)

 

Dziś około 14 przeleciał nad moją działką samolot i zostawił za sobą ślad (para wodna skondensowana na cząstkach spalin) zwany też czasami smugą kondensacyjną.

Ślad ten znajdował się ponad warstwą chmur pasma średniego (altocumulus) i rzucał na nią cień co dało całkiem ciekawy efekt :)

Zdjęcie tego "zjawiska" zamieściłem poniżej.

 

Cie__chmury.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.