Skocz do zawartości

Saggitarius, M20 i M8


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku w Chorwacji popełniłem Ha do tego kadru i jakiś kawałek RGB, ale nie było to satysfakcjonujące. Poprawka poniżej w dwóch wersjach - HaLRGB i LRGB.

Dwa centralne obiekty to oczywiście M8 Laguna Nebula i M20 Trifid Nebula ( Trójlistna Koniczyna)( inaczej VdB 115). Ponadto obok - poniżej gromada otwarta M21.

Setup: FSQ 106N, STL11000, EM-200.

Ha-3h, LRGB po 1 godzinie na składnik.

Ierapetra-Ferma, Kreta, Grecja.2013.

 

Wersja HaLRGB

 

M20&8HaRGB.jpg

 

Wersja LRGB ( większa kompresja, bo pliki nie mieściły się w 5 MB :) )

 

M20&8LRGBm.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, jak raz pokazałem obrazek w ustawieniu portretowym to wszyscy naskoczyli że bez sensu, bo oglądać się nie da. Jolo co do cyjanu... Hm... Boje się że niektóre są za zielone :) chyba czeka Cię kalibracja monitora :) :) :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje LRGB jaest bardzo dobre. Swietnie zbalansowane jak dla mnie. Przygladam sie tej wersji szczegolnie bo w Namibi popelnilem RGB w mniejszym kadrze oczywiscie. Az mnie ciagnie sprawdzic co zebralem :) Ta kreska po lewej to laczenie dwoch kadrow ?

Co do HLRGB poza czerwienia ktora jest kwestia gustu ;) mam jakies dziwne wrazenie ze zatacza ono okrag tak ajkby sygnal Ha uwidocznil winiete zestawu. Zakladam ze to specyficzny rozklad wodoru dal takie wrazenie. Nie moge porownac bo nie mam takiego pola.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz pokazałem obrazek w ustawieniu portretowym to wszyscy naskoczyli że bez sensu, bo oglądać się nie da.

Mnie tam nie przeszkadza przewinięcie na ekranie monitora, poprawnie zorientowanego zdjęcia, a nawet wolę powolutku odsłaniać skarby otaczającego nas Wszechświata :) . Ale ok, tak jest też przecież bardzo ładnie, więc to nie ma i tak większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje LRGB jaest bardzo dobre. Swietnie zbalansowane jak dla mnie. Przygladam sie tej wersji szczegolnie bo w Namibi popelnilem RGB w mniejszym kadrze oczywiscie. Az mnie ciagnie sprawdzic co zebralem :) Ta kreska po lewej to laczenie dwoch kadrow ?

Co do HLRGB poza czerwienia ktora jest kwestia gustu ;) mam jakies dziwne wrazenie ze zatacza ono okrag tak ajkby sygnal Ha uwidocznil winiete zestawu. Zakladam ze to specyficzny rozklad wodoru dal takie wrazenie. Nie moge porownac bo nie mam takiego pola.

Łeeee ta kreska to moje niechlujstwo, zaraz poprawię . Dzięki Marcin, zapomniałem o tym felerze i jakoś nie zauważyłem. Setup raczej nie winietuje, to w końcu FSQ :) Chyba jest taki rozkład, w każdym razie flaty były ( ja tego nie odpuszczam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście u mnie tez śa gwiazdi lekko w stronę błekitu co nie zmienia faktu że zdjęcie zajefajne. z tym błekitem to jeszcze w domu sprawdzę na monitorzę. Albo co niektórzy z nas maja monitory z tej samej Chińskiej fabryki tylko z innymi plakietkami :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawy zbieg okoliczności właśnie skończyłem swoją wersję tego obiektu :)))).

Neo Itylo (płd. Peloponez)

 

attachicon.gifM8-M20_LRGB-50.jpg

 

Takahashi FSQ106, STL11000M, LRGB

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Bardzo ładna fotka i obróbka to jest to co mi się podoba, duży plus,gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.