Jump to content
Sign in to follow this  
wessel

Saggitarius, M20 i M8

Recommended Posts

Fajne, tylko szkoda, że podane w takiej orientacji.

Ładnie wyszło, nie wiedziałem że koniczynka przy lagunie to aż taki kopciuszek :)

Nie wiem czy to nie mój monitor, ale wydaje mi się że niektóre gwiazdki wpadają w cyjan. Na obu fotkach.

Robson, jak raz pokazałem obrazek w ustawieniu portretowym to wszyscy naskoczyli że bez sensu, bo oglądać się nie da. Jolo co do cyjanu... Hm... Boje się że niektóre są za zielone :) chyba czeka Cię kalibracja monitora :) :) :)

Edited by wessel

Twoje LRGB jaest bardzo dobre. Swietnie zbalansowane jak dla mnie. Przygladam sie tej wersji szczegolnie bo w Namibi popelnilem RGB w mniejszym kadrze oczywiscie. Az mnie ciagnie sprawdzic co zebralem :) Ta kreska po lewej to laczenie dwoch kadrow ?

Co do HLRGB poza czerwienia ktora jest kwestia gustu ;) mam jakies dziwne wrazenie ze zatacza ono okrag tak ajkby sygnal Ha uwidocznil winiete zestawu. Zakladam ze to specyficzny rozklad wodoru dal takie wrazenie. Nie moge porownac bo nie mam takiego pola.

Jolo co do cyjanu... Hm... Boje się że niektóre są za zielone :) chyba czeka Cię kalibracja monitora :) :) :)

To by się zgadzało - jeśli błękitne są za zielone to wpadają w cyjan :) :)

raz pokazałem obrazek w ustawieniu portretowym to wszyscy naskoczyli że bez sensu, bo oglądać się nie da.

Mnie tam nie przeszkadza przewinięcie na ekranie monitora, poprawnie zorientowanego zdjęcia, a nawet wolę powolutku odsłaniać skarby otaczającego nas Wszechświata :) . Ale ok, tak jest też przecież bardzo ładnie, więc to nie ma i tak większego znaczenia.

Twoje LRGB jaest bardzo dobre. Swietnie zbalansowane jak dla mnie. Przygladam sie tej wersji szczegolnie bo w Namibi popelnilem RGB w mniejszym kadrze oczywiscie. Az mnie ciagnie sprawdzic co zebralem :) Ta kreska po lewej to laczenie dwoch kadrow ?

Co do HLRGB poza czerwienia ktora jest kwestia gustu ;) mam jakies dziwne wrazenie ze zatacza ono okrag tak ajkby sygnal Ha uwidocznil winiete zestawu. Zakladam ze to specyficzny rozklad wodoru dal takie wrazenie. Nie moge porownac bo nie mam takiego pola.

Łeeee ta kreska to moje niechlujstwo, zaraz poprawię . Dzięki Marcin, zapomniałem o tym felerze i jakoś nie zauważyłem. Setup raczej nie winietuje, to w końcu FSQ :) Chyba jest taki rozkład, w każdym razie flaty były ( ja tego nie odpuszczam)

Widać ogromną różnicę między HaRGB a LRGB - osobiście bardziej podoba mi się wersja z Ha... jest taka plastyczna. Klasa sama w sobie...

Ale faktycznie - jak napisał jolo - gwiazdki uciekają w cyjan.

P.

Gdybym miał wybierać , która wersja bardziej mi się podoba to miałbym problem ;) Serce mówi, że LRGB, a mózg krzyczy, że HaLRGB. LRGB- świetne kolorki, a HaLRGB detalem powala.

Setup identyczny :) Na LRGB można by się bawić w zgadywankę" znajdź dziesięć różnic między tymi zdjęciami" i nie jestem pewny czy byłoby łatwo :)

Pozdrawiam

Maciek

Rzeczywiście u mnie tez śa gwiazdi lekko w stronę błekitu co nie zmienia faktu że zdjęcie zajefajne. z tym błekitem to jeszcze w domu sprawdzę na monitorzę. Albo co niektórzy z nas maja monitory z tej samej Chińskiej fabryki tylko z innymi plakietkami :g:

Witam,

Ciekawy zbieg okoliczności właśnie skończyłem swoją wersję tego obiektu :)))).

Neo Itylo (płd. Peloponez)

attachicon.gifM8-M20_LRGB-50.jpg

Takahashi FSQ106, STL11000M, LRGB

Serdecznie pozdrawiam

Bardzo ładna fotka i obróbka to jest to co mi się podoba, duży plus,gratuluję.