Skocz do zawartości

Nieuczciwi sprzedawcy atakują


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Na astrobuysell jakiś czas temu pojawił się alert http://www.astrobuysell.com/fraud_alert.htm w którym opisano przykładowe emaile od nieuczciwych sprzedawców i naciągaczy. Dziś okazało się że atakują również u nas. W odpowiedzi na moje ogłoszenie o chęci zakupu Atika 383 otrzymałem na sąsiednim forum taką wiadomość:

 

Received from Pino Mazzer p.mazzer556@gmail.com

"Hi Greeting from Spain

i am Contacting you regarding your advert..if still interested in
buying..As soon as i hear from you,i will email you some pics and
details,good price is accepted..thanks and hope to hear from you soon


Best regard

Spain"

 

Email headers:
X-AntiAbuse: Board servername - www.astromaniak.pl
X-AntiAbuse: User_id - 7517
X-AntiAbuse: Username - skyfoto
X-AntiAbuse: User IP - 95.141.31.4

 

Inne przykładowe wiadomości i nadawcy są do znalezienia pod linkiem http://www.astrobuysell.com/fraud_alert.htm . Ciekawe czy doczekamy się naszych krajowych astronaciągaczy? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na moje ogłoszenie o chęci zakupu Atika 383 otrzymałem na sąsiednim forum taką wiadomość:

 

Received from Pino Mazzer p.mazzer556@gmail.com

"Hi Greeting from Spain

i am Contacting you regarding your advert..if still interested in

buying..As soon as i hear from you,i will email you some pics and

details,good price is accepted..thanks and hope to hear from you soon

 

Best regard

Spain"

 

Wczoraj dostałem dokładnie takiego samego maila. Pewnie wysyłają je do wszystkich, którzy zamieścili posta w dziale "kupię" i udostępnili swój adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotograficzni na pewno na allegro działają - na tzw przekręt Nigeryjski.

Hej, mógłbyś wyjaśnić na czym ten rodzaj przekrętu polega? Trochę ostatnio przeszukuję allegro pod kątem zakupu EOS z przeznaczeniem pod astrofoto i nie chciałbym się naciąć.

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mógłbyś wyjaśnić na czym ten rodzaj przekrętu polega? Trochę ostatnio przeszukuję allegro pod kątem zakupu EOS z przeznaczeniem pod astrofoto i nie chciałbym się naciąć.

Dzięki z góry :)

 

Dotyczy raczej sprzedaży: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwencje/2013/02/nie-da-sie-oszukac-na-allegro-nigeryjski-przekret-wciaz-dziala.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.