Skocz do zawartości

Konkurs "Master of processing" - edycja JESIEŃ 2013


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zamieszczę zdjęcie z małego refraktorka, ale z montażu paralaktycznego.

To już chyba ostateczna wersja - ciągle poprawiałem tło.

 

 

Autor: Marcin Śnieżyński

Setup: WO Zenithstar 70, TV O,8x, F=344mm, SW EQ 3-2, napęd jednoosiowy, Nikon D3100

Ekspozycja: 16x120s., ISO 3200

Miejsce: Pogrzebień (Śląskie)

Data: 2013-09-06

Oprogramowanie: DSS, Fitswork, Gimp.

 

m33.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, ośmielam się zaprezentować swoją pracę, nie była robiona 'pod konkurs' jak widać po dacie zbierania materiału :icon_smile:

 

Autor: Piotr 'piotrem' Marczuk

Setup: EQ6, Skywatcher ED80+FF 0,85x, SBIG ST-10 selfguided,

Ekspozycja: luminancja 9x10 min, RGB 6x5 min bin2

Miejsce: Łózki

Data: 3-4 sierpnia 2013

 

M_33_LRGB_mix_FINAL.jpg

 

Pozdrawiam :Salut:

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor: Robert Gudański

Setup: Astrotrac, EF200/2.8, Canon 450D mod

Ekspozycja: 26x240, ISO800

Miejsce: wrzosowisko pod lasem w okolicach Szwecji, woj. zachodniopomorskie.

Data: 7/8 września 2013r.

 

Pozdrawiam

m33.jpg

Edytowane przez Robson_g
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się usunąć zdjęcie - jednak to drugie. Uznałem, że pierwsza wersja jest lepsza - tak dla zabawy, bo wiem, że inne zdjęcia są tu bezkonkurencyjne.

 

Okazało się, że opcja "edytuj" pojawiła się po uzyskaniu statusu "społeczność astropolis".

Pozdrawiam,

Marcin.

 

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OBY! Jajka już znoszę. Od dwóch tygodni udał mi się złapać parę godzin i zabrakło mi czasu, żeby wszystkie sprzętowe rzeczy dograć przy Księżycu. Mam nadzieję, że to końcówka problemów i nie zmarnuję już wiele czasu. Niestety u mnie dziś i jutro raczej bez widoków na gwiazdki. Chmurwa mać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgłaszam zdjęcie :)

 

Setup: EQ6, Sky Watcher quattro 8", coma corrector MPCC Baader, Canon 300 d,

Czas: 26 x 6 min, iso 800

Data: 29/30 09. 2013.

Miejsce: Belęcin

Autor: Bartosz Łaszczyński (Bartosz)

M33 integration full 20131006 ver9.jpg

Edytowane przez Bartosz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już 12 prac!

 

11.

 

Przepraszam, ale źle zrozumiałem założenia konkursu. Teraz czytając nowy regulamin, który je precyzuje

dochodzę do wniosku, że moje zdjęcie nie powinno się tu pojawić, część jego materiału została naświetlona poza czasem trwania konkursu.

Proszę o nieuwzględnianie zdjęcia w konkursie, przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.

 

Przepraszam, ale źle zrozumiałem założenia konkursu. Teraz czytając nowy regulamin, który je precyzuje

dochodzę do wniosku, że moje zdjęcie nie powinno się tu pojawić, część jego materiału została naświetlona poza czasem trwania konkursu.

Proszę o nieuwzględnianie zdjęcia w konkursie, przepraszam za zamieszanie.

 

Prawo nie działa wstecz :). Regulamin obowiązuje od 1.11.2013 czyli od następnej edycji. Zdjęcie jest świetne i ma szansę wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie działa wstecz :). Regulamin obowiązuje od 1.11.2013 czyli od następnej edycji. Zdjęcie jest świetne i ma szansę wygrać.

 

To nie chodzi o formalizmy, teraz rozumiem zamysł konkursu, który wczesniej jakoś mi umknął.

Uważam że byłoby to nieuczciwe w stosunku do pozostałych uczestników, którzy trudzili sie zbierając materiał

w terminie objętym konkursem.

I uważam, że ta chronologia ma sens:

-Ogłoszenie obiektu

-Zebranie materiału i obróbka

-Zgłoszenie do konkursu

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, podziwiam Twoją uczciwość i honor, też bym sugerował żebyś zostawił zdjęcie w konkursie. Z żalem ;) bo być może wrzucę też swoje (jeśli opanuję dziwne artefakty powstające przy stacku).

 

Twoje zdjęcie wymiata, a moim zdaniem nie postępujesz na zasadzie "acha! ogłosili obiekt który mam w szufladzie od 2 lat, to go wyciągnę i zgłoszę" tylko jest to naturalny proces robienia zdjęcia, kiedyś naświetliłeś kolor a teraz pozostałe składowe, więc część w trakcie trwania konkursu.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.