Skocz do zawartości

NGC 7293 Helix - szkic


Leon-sys

Rekomendowane odpowiedzi

7.9.2013 oglądałem mgławica planetarna NGC 7293 Helix. Ponieważ wcześniej brakowało, kiedyś najniższe powiększenie (53x) + OIII fitr i to było bardzo łatwe. Po identyfikacji zdjąłem OIII i pomyślałem, schowany w teleskop-ze względu na okular bez filtra Helix "nie było". Musiałem spróbować zacząć być widoczne nawet bez filtra, i rozumiem, dlaczego nie mogę go znaleźć. Następnie użyłem powiększenie 160x, i Helix zwróciłem. Bez filtra w okolicznościach oglądałem zarówno dużych, jak eteryczne koliste halo w kształcie z centralnym okrągłym ciemniejące, ja też zaobserwować gwiazdy centralnej i 7 gwiazd. Korzystanie z OIII filtr (Astronomik) podkreślił okrągłą strukturę budynku i znaczny spadek jasności okrągły wzór koperty SE / NW kierunku. Ponadto, OIII filtr jest bardzo silny północna część struktury pierścieniowej, południowa część wyróżnia się bardziej niż bez filtra. Ciekawą rzeczą, jaką zauważyłem z OIII. Zdarzyło mi się z mgławicy prawie "zniknął" gwiazdy. Gwiazd obserwowałem, ale musiałem opiekować się nimi. Ponadto, obserwując filtrem OIII szkicowałem. Następnie użyłem UHC filtr (Baader), z których obraz był najlepszy mgławica. W porównaniu ze stosowaniem OIII wystąpiły podczas korzystania z UHC filtr podkreślić południową część, choć niewielki spadek północy jasności, ale były piękne, aby zobaczyć gwiazdy w mgławicy. Z UHC zaobserwowałem znaczny spadek jasności okrągły wzór koperty SE / NW kierunku niż OIII filtra. Nawet z UHC zwróciłem obiektu i dołączyć do porównania szkic wyników obserwacji z wykorzystaniem OIII i UHC filtrów NGC 7293.

 

fin800.jpg

 

 

Edytowane przez Leon-sys
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.