Skocz do zawartości

DSO


Marek Bromirski

Rekomendowane odpowiedzi

Z rozmaitych powodów nie mogłem uczestniczyć ostatnio aktywnie w forumowych dyskusjach, czego wypada żałować, bo pojawiło się wiele interesujących tematów. Szczególnie istotny wydaje się przy tym zestaw wątków dotyczących rozmaitych aspektów fotografii DSO.

 

Gratulując znakomitych osiągnieć Waldkowi i Jesionowi, pozostaje dołączyć się do ich przezentacji. Poniższe zdjęcie zostało wykonane przy użyciu Vesty (i C14 w zwykłej konfiguracji (f/11), a nie Fastar jak to napisałem w pierwszej wersji postu):

 

m57_togal.jpg

 

Chętnych do powtórzenia rezultatu, jaki na podstawie materiału udostępnionego w zapomnianym na naszym Forum wątku "Obróbka astrofoto" uzyskał wspominany przez Kolegów wielokrotnie Togal zapraszam do spróbowania swoich sił.

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, kurde - wlasnie na taka m57 liczylem w czasie nastepnych sesji. "Niestety" teraz trzeba zrobic lepsza. I znowu poprzeczka w gore. I jak tu spokojnie zyc? ;)

 

A tak btw - przypomnij mi do jakiej F skraca ci ten fastar?

 

 

Fastar daje ogniskową ok. 750 mm, a teleskop pracuje wtedy ze światłosiłą f/2.1, co niekiedy daje znaczne korzyści, ale czasami powoduje problemy, bo jaśniejsze gwiazdki przy dłuższych ekspozycjach rozlewają się w kleksy.

 

Pozdrawiam i czekam na świetne fotki :D ,

 

Marek

 

P.S. W inicjującym poście wymieniłem Fastara bez sensu - jedynym usprwaiedliwieniem jest, że poanginowa gorączka jeszcze do końca mi nie spadła. Zdjęcie zostało zrobione w standardowej konfiguracji tj. przy f/11.

 

[ Add: Sob Cze 05, 2004 9:41 ]

Autor wątku radzi sobie zupelnie dobrze z obrabianiem zdjęć, bo jego wersja M57 od wersji Togala, aż tak bardzo nie odbiega

 

No, bądźmy szczerzy - jednak trochę odbiega, ale nie to że się czepiam. I tak jest świetnie. Poważanie :D

 

I właśnie dlatego Togal dostał fory - chłopak ma talent. :salu: .

 

 

Pozdrawiam,

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Togal podesłał mi obrobioną M57 , którą ja dzisiaj dopracowałem i wyszło coś takiego.

Dla przypomnienia zdięcie zrobione 29.05.04 . Takahashi Mewlon 210 , montaż Vixen GP , Canon 300D.

Pozdr.

Waldek

 

(......)

 

Świetna fotka Waldku :shock: , jak zwykle trzymasz klasę, której tylko gratulować :D.

 

Pozdrawiam,

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.