Skocz do zawartości

Pogoda w Polsce podczas przejścia Wenus


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z was od kilku już dni zastanawia się czy pogoda popsuje nam możliwość obserwacji tak rzadkiego zjawiska. Osobiście śledzę zdjęcia satelitarne oraz prognozy pogody prawie tydzień tydzień jestem dobrej myśli. Nie chcę prorokować, ale zapewne w każdym miejscu w Polsce będzie możliwość obserwacji zjawiska.

 

Z moich podsumowań wynika, iż w godzinach od 7.00 do 13.00 we wtorek

 

Zachmurzenie: w całej Polsce możliwe częściowe, ze wskazaniem na prawie bezchmurne niebo, opady: brak, wiatr: zachodzi ok. 4m/s, temperatura 16-22°C (w Słońcu jest prawie 1,5 raza więcej, a my przecież wyjątkowo będziemy oczekiwać słoneczka)

 

Gdybym na podstawie prognoz mógł wybrać dzień na tranzyt wybrałbym – wtorek :)

 

A Wenus coraz cieńsza

 

tourelle.20040605090557.jpg

 

Zdjęcie z 5 czerwca (Pic du Midi Observatory - France)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze prognoze z wp.pl . Niestety ale sa bardzo podobne. Z tego co widze w calym Lodzkim bedzie padac :Cry::Cry::Cry::Cry::Cry:

 

[ Add: Nie 06 Cze, 2004 ]

Znalazlem jeszcze jedna prognoze na wtorek, chyba z meto.pl czy jakos tak. W tym momencie stracilem wszytskie nadzieje :Cry:

prognoza5.jpg

 

prognoza1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole być dobrej mysli, bo z pesymistycznym podejściem odechciewa się wszystkiego. Nie warto się opierać na prognozach WP czy innych serwisów. Wirtualna Polska jest chyba tu jednym z największych partaczy pogodowych.

Z tego co widac po ICM na 48 godz, będzie niezłe zamieszanie i większe przejaśnienia widac na południowym zachodzie :?

 

Będzie jak będzie, a ja sądze, że nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Janusz rację - trzeba liczyć na dziury w chmurach.

Niektórzy liczą na cuda. A ja na nich polegam :)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Poza tym wybieram się również z JackiemS w okolice Grębowa na tranzyt Wenus.

Może uda mi się pstryknąć parę fotek (metoda koń by się uśmiał "z ręki")

ale chciałbym mieć to uwiecznione :D

 

Spróbujemy pstryknąć zdjęcia z Synty 200/1200 i z Yukona

trzymajcie kciuki za pogodę i nich chmurwy się trzymają z daleka od POLSKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęc satelitarnych wynika, że od zachodu się wolno rozpogadza. Gdy się patrzy na animacje, jest coraz ładniej od zachodu, a Polska ma obecnie pogodę w kratkę.

 

Słuchałem prognozy w TVN Meteo, a ci piepr...zą, że w całej Polsce jest bezchurne niebo i jest pięknie. Co gorsza to wg. nich jutro ma cały czas padac !!! Jedyne co mają na plus to wspomnieli o tranzycie, ale gorzej juz było z czasem, bo podano, że zjawisko rozpoczyna się o 7.30

 

meteosat-latest?imgtype=color&format=jpeg&C.x=109&C.y=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili we Frombnorku zachmurzenie 100%.Widac strukture chmur tzn, nie jest to jedna wielka olowiana chmura.Moze gdyby zaczelo dmuchac moglyby porobic sie dziury...?

Mowi sie,ze Kopernik nie widzial nigdy Merkurego..Rozumie sie samo przez sie,ze nie dlatego,ze nie wiedzial gdzie go szukac ale poniewaz mieszkal we Fromborku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Na południu polski pogoda ma być do powiedzmy 10-11h a potem ma być kicha nawet z deszczem ale za to Pomorze będzie miało ładny koniec zjawiska a u nas ładny będzie poczatek jak przynajmniej sądzę :salu:

O centralnej Polsce nie wspominam bo mnie potem ukamionują a nie wygląda to za różowo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza na jutro dla Poznania:

Rano zachmurzenie 4/8, do godzin południowych wzrastające do 7/8.

Po godzinie 13:00 możliwy słaby opad deszczu.

Temperatura rano ok. 13 st. C.

Temperatura w godzinach południowych ok. 23 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.