Skocz do zawartości

Kalendarz Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Równiez myśle że to świetny pomysł! Zamiast kolekcjonowania jakiś obrazków czy coś, wszystko będzie w jednym miejscu! :D Sam z chęcią bym sobie gdzieś powiesił taki kalendarz :D Widać że pomysł super bo i pełno chętnych :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to świetny pomysł! Taki astro-kalendarz jest o wiele praktyczniejszym gadżetem niż np. plakat czy koszulka i nie szkoda na niego pieniążków, bo wiadomo, że się przyda - kalendarz i tak większość ludzi kupuje co roku :)

Mam nadzieję, że dla mnie wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu. :idea:

Zmobilizuje to forumowiczów jeszcze do lepszych fot.

Ustalić trzeba oczywiście format i jakość w celu standaryzacji.

Moja propozycja jest jeszcze taka aby w miare mozliwości wydać pakiet:

1. Duży kalendarz na ścianę mam podobny z "SKOK" . 8)

2. Notes kalendarz A5 z mniejszymi fotami i wszystkimi ważnymi informacjami dnia.

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie świetny pomysł z tym kalendarzem.

Jego największym atutem będzie to, że będzie z naszymi zdjęciami.

 

Nie należy jednak popadać w skrajność bo to raczej nie będzie kalendarz książeczka (tak wywnioskowałem) i trzeba by się zastanowić co w nim dokładnie umieścić.

 

Ja nie jestem za umieszczaniem miniaturek (czyt. złej jakości) zdjęć gdyż będą one sprawiać niedosyt u oglądającego.

 

Według mnie powino być oprócz zdjęć :

- fazy Księżyca, w jakim gwiazdozbiorze, perygeum i apogeum oraz jego wschody i zachody (dla np. Warszawy)

- wschody i zachody Słońca (dla np. Warszawy) oraz w jakim gwiazdozbiorze przebywa

- ciekawsze koniunkcje Księżyc-planety, planety-planety, planety-Messiery_lub_NGC, Księżyc-jaśniejsze_gwiazdy

- ważniejsze roje meteorów

- widoczność planet wewnętrznych (Merkury i Wenus) na porannym i wieczornym niebie

- widoczność pozostałych planet (mile widziane w jakim gwiazdozbiorze - dla potomnych)

- początki pór roku

- zaćmienia Słońca i Księżyca

- daty zmian czasu

 

PS. Godziny chyba najlepiej jak będą w czasie lokalnym (obowiązującym)

 

Sporo tego, ale da się zrobić. Chętnie pomogę w zrobieniu grafik (bo zdjęć nie mam za ciekawych)

Mógłbym podesłać grafiki dla widoczności Merkurego i Wenus.

 

Acha i najważniejsze. Za miejsce do wyliczania np. wschodów zachodów itp. proponuję jedno stałe miejsce w centrum Polski np. Łódź czy Warszawę.

Dopiero bardziej szczegółowe efemerydy (gdybyś je Adamie umieścił) trzeba by dla konkretnych miejscowości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Witam!

No pomysł jest SUPER!

Już nawet mam miejsce na takiego Astro-kalendarza, (kawałek w lewo od monitora, nad akwarium, obok foty M31 :D ) Popieram to w stu procentach! Będzie tylko problem z wybraniem najładniejszych fotek bo tych piknych to tu jest w piguły! Rozwiązaniem jest tu właśnie ten,( jak dlamnie dobry) pomysł z miniaturkami. W takiej opcji praktycznie każdy forumowicz który ma jakieś foty będzie się mógł nimi pochwalić, oczywiście trza to poddać również jakiejś komisji by jakość tych fot nie zepsóła całego efektu. Można by też np. na końcu wklejić foty z ważniejszych imprez, to taka moja mała propozycja.

 

P.S. I JA też miałem przerwe Cassiniego na LIVE :D ŁAdna, ładna :mrgreen:

P.S. II Admiral jeśli przeczytałeś te poprzednie posty to chyba raczej nie gadaj tego Twojej owej znajomej

P.S. III Pozdro dla Niej i tych tam innych co tam na Tranzycie z Tobą byli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ooo... Widzę, że świetnie uchwyciłeś przerwę Cassiniego :D Moje gratulacje!

 

To jest dobre. Przerwę Cassiniego w powiekszeniach mogę udostępnić na prv :wink:

 

The Best - http://www.galeria.astrocd.pl/album_01/HPIM0960a.jpg :rr:

Marku, to Wenus z Cassinim :lol: Proszę na priva - corrado160@wp.pl

O czym Pitrek pisze ? Co będzie w Chorzowie w październiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.