Skocz do zawartości

Całkowite zaćmienie Księżyca (16 maja)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

U mnie (nieopodal Radzynia Podl. wsch Polska) wieczorkiem niego ni z tąd ni z owąd rozchmurzylo się robiąc ( jak się okazalo złudne) nadzieje na podziwianie zaćmienia. Ale już o 22.30 na niebo wmaszerowaly "naleśniki" i zabraly ten optymizm. O 4.05 siąpiący deszcz pozbawił mnie resztki nadziei :-(((

PS: "Ale za to nastepne zaćmienie będzie dla nas"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu od 3.30 do 4.40 (z małą 7-10 minutową przerwą na chmury, ale nie narzekajmy) było widoczne to fantastyczne zjawisko. Czerń zaćmionej tarczy kontrastująca z rozjaśniającym się niebem była zadziwiająca. Liczę na to, że jakies fotki się udały...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Okolice Zielonej Góry - wieczorem piękna pogoda, budzik na 2:00, nadal pięknie, ok. 3 przez 20-30 min. gęsta mgła, przed 4 rozwiało ją. Początek fazy całkowitej - pięknie (1. fotka), 5 min. później 2. fotka i... koniec. Niskie chmury nad zachodnim i południowym horyzontem zakryły wszystko. Zdążyłem jeszcze tylko raz rzucić okiem na Marsa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.