Skocz do zawartości

Plebiscyt astrofotografii - uwagi, dyskusje, sugestie, zażalenia...


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłęś mi to z klawiatury :)

 

A ponadto jest na AP taki jeden maruda fotograf, którego zdjęcia bez oporów lajkuję jeśli trafiają w mój gust. Jakoś jestem dziwnie pewny że ogromna większość z nas tak robi.

 

Jak czytam o układach to przychodzi mi na myśl była-niebyła IV RP. Jakieś to deprecjonujące. Pytanie brzmi: kogo?

 

Wesselu, przejrzałem wszystkie Twoje wypowiedzi w tym wątku. Ani jednej konstruktywnej propozycji, tylko narzekania. Może tak dla odmiany coś zaproponujesz? No offence.

Robert, moje propozycje nie mają tu znaczenia. Jak przeczytałem- żadnych zmian- tak jest dobrze. No to hurra! Miłej zabawy.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co wcześniej napisał skriabinlover że lajkowanie nie zawsze oznacza podziw dla przedstawionego zdjęcia, a czasami dla jakiejś treści, informacji albo innych aspektów i dlatego kryterium to jest mało miarodajne. Na oblajkowanie fotki ma wpływ cała masa czynników począwszy od czasu umieszczenia fotki na forum, poprzez aktualną pogodę (to nie żart) a skończywszy na aspektach opisanych wcześniej. W pierwszej edycji plebiscytu jest to dodatkowo mniej miarodajne, ponieważ nikt nie wiedział o tym że zdjęcia muszą przekroczyć 20 lajków żeby dostały się do finału.

Druga rzecz która mnie martwi to słaba liniowość plebiscytu w obecnej formule. Żeby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do finału wystarczy poczekać z prezentacją swojego zdjęcia na okres niepogody. Wtedy po pierwsze zostanie bardziej oblajkowana, a po drugie z uwagi na mniejszą konkurencję ma większą szansę na pierwszą trójkę. Dlatego warto by przemyśleć obecne kryterium wyboru zdjęć do finału roku.

Osobiście też uważam że brak zdjęć Maćka o których sam wspomniał czy wspaniałych fotek Antoniego świadczy raczej o ułomności obecnej procedury a nie o poziomie tych zdjęć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos plebiscytów, konkursów, sławy, zaszczytów, emocji rywalizacji, smaku zwycięstwa, goryczy porażki, kupiłem sobie bardzo ładny album z mnóstwem bardzo ładnych zdjęć wielu autorów z różnych krajów świata.

http://www.amazon.co.uk/Astronomy-Photographer-Royal-Observatory-Greenwich/dp/0007482809

Polaka ani jednego, choć wiele rodzimych zdjęć bije te w albumie, który śmie się zwać "Astronomy Photographer of the year..." na głowę...No i co...Jaki z tego wniosek? Dla mnie żaden. Po prostu mam album z ładnymi zdjęciami :icon_smile: Tak to już jest z tymi plebiscytami, konkursami itp.

 

P.S. wg mnie system lajków jest niesprawiedliwy, dziwny, niemiarodajny i trochę irracjonalny, patrząc na to jak są nieraz te lajki dawane, ale sprawiedliwości na świecie nie zaznamy :) Cieszę się, że moje zdjęcie ma wielbicieli nawet na Facebooku na którym nie mam konta i znajomych. Zwracam się teraz do was wszystkich Bezimienni znajomi Fejsbuczanie!! Nie spodziewałem się aż tylu głosów, dziękuję i pozdrawiam serdecznie :hug::Kwiatek::violin::buzi:

Edytowane przez maquu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sie pojawiło tym razem? Więc to dlatego był przed chwilą komunikat "serwer za bardzo obciążony" :P

 

A język zbędny. No chyba, że jako oznaka specyficznego nieco aplauzu - smakowania/całowania :D

 

Byłem u córki i próbowaliśmy wejść na Astropolis właśnie w owym czasie i też mieliśmy

komunikat "serwer za bardzo obciążony" z czego akurat byłem dumny {sic!}

Przedstawiłem jej przypuszczalną przyczynę tego obciążenia

 

Pozdrawiam

p.s.

Co do Lajków. Może dopuścić wyjatkową (niewielką) pulę fotek wrzucanych do konkursu jakąś inną drogą

(w pradawnych czasach podczas wyborów do Sejmu była tak zwana Lista Krajowa - rekomendowani przez "dobrych fachowców")

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dałoby się prezentować zdjęcia obok radiobatonów z ankiety? To by bardzo ułatwiło wybór. Teraz pozostaje kartka papieru i notowanie :)

2. 'Lubie ten post' nie musi oznaczać, że 'lubiący' chce zgłosić zdjęcie do konkursu. Może dałoby się umieścić 2 guziczki:

- Lubię

- Zgłoś do konkursu

?

 

Niemniej inicjatywa zacna. Wielki szacun dla Pawła za ogarnięcie kuwety!

 

Pozdrawiam,

milosz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę już godzinę i próbuję wybrać zdjęcia, które mi się najbardziej podobają i doszedłem do jednego wniosku - niezwykle trudno jest mi ocenić/porównać zdjęcie czarno-białe vs. kolorowe.

Może ocena byłaby prostsza gdyby były to oddzielne dwa plebiscyty/głosowania. Czy ktoś jeszcze doszedł do podobnych wniosków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi są dość prozaiczne.

Po pierwsze. Nie chcę oddawać kilku głosów na jednego kandydata(a to dość trudne). Więc nie powinno być więcej,aniżeli jedno zdjęcie: jednego astro-fotografa.

Po drugie. Irytuje mnie to ciągłe "kręcenie" góra-dół, lewo-prawo, aby zobaczyć całe zdjęcie.

Po trzecie. Ogromny szacun dla inicjatorów oraz prowadzących ten konkurs.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xinins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos plebiscytów,

 

Daremne żale - próżny trud,

 

Bezsilne złorzeczenia!

 

 

Moich pięknych fotek żaden lajk

 

Nie wróci do istnienia.

 

 

 

Astropilis wam nie odda, idąc wstecz,

 

Znikomych mar szeregu -

 

Nie zdoła ogień ani fejsbook

 

Powstrzymać fotonów w biegu.

 

 

 

Trzeba z kolegami naprzód iść,

 

Po kamery sięgać nowe...

 

A nie w uwiędłych laurów liść

 

Z uporem stroić głowę.

 

 

 

Wy nie cofniecie życia fal!

 

Nic skargi nie pomogą -

 

Bezsilne gniewy, próżny żal!

 

Plebiscyt astro pójdzie swoją drogą.

 

 

:rofl:

Andrzej

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominaliscie brak zdjec wessela, Antoniego, mozna spokojnie dodac do tego znakomite zdjecia Andrzeja F. z wrzesnia M33 czy z sierpnia zdjecie wschodniego Veila. Oba zdjecia nie uzyskaly 20 lajkow jakby na potwierzenie opinii o lajkach przewijajacych sie w tym watku.

 

Popieram pomysl Robsona, o komisji kilkunastu osob, ktore wybiora 10-20 zdjec z kazdego miesiaca i wtedy glosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.