Skocz do zawartości

Pierwsze fotki z napędem (z EQ3-2)


astrotripper

Rekomendowane odpowiedzi

Mgławice Ameryka Północna i Pelikan w Łabędziu
D7100+Sigma 70-200@135, F/4, 40x1min,ISO800,PixInsight
Niestety za mało materiału, aby wyciągnąć mgławicę bardziej. Ale obróbkę mimo tego ograniczałem do niezbędnego minimum, aby zachować naturalny kolor.331p35l.jpg

Edytowane przez jacek1986
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny szczegół i kolor na mgławicy! Przypomina mi zdjęcie narrowband, nie wiem czemu :)

 

Zależało mi właśnie na tym, aby widoczne było bardziej widzialne światło, bez nadmiernej naleciałości czerwonej barwy przy zastosowaniu modyfikowanych Canonów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wreszcie udało mi się trafić w M27:)

Niestety jak na złość wczoraj wieczorem w większości kraju było pogodnie a nad centrum na jakieś 2 godziny nadaleciały sobie chmurki - echh...

Odleciały dopiero kolo 1 w nocy:( - więc zamiast 100 klatek po 90 sekund udało mi się zrobić jedynie 30 - gwiazdki są jakie są, bo materiału mało więc wszystkie poszły do stacka;)

Oto rezultaty

 

M27.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Bardzo ładne kolory jak dla mnie! Super, zwłaszcza biorąc pod uwagę raczej budżetowy sprzęt :)

Dzieki ale wczoraj liczylem na wiecej;), ze przynajmniej 2 godziny materialu zbiore.

Ale jakos nie moglem ogarnac gwiazdek co widac na zdjeciu, ze sa pojechane.

Niestety montaz na polarna ustawiam troche na oko, bo nawet lunetki biegunowej nie mam. Zerkam po prostu w otwor gdzie montuje sie lunetke i ustawiam, by byla mniej wiecej posrodku. Ostatnio lepiej mi sie ja ustawialo a wczoraj jakos nie moglem. Z tym ustawianiem zeszlo mi ponad godzine a i tak nie ustawilem hehe

Pod koniec sesji zorientowalem sie, ze filtr i lustro cale w rosie bylo...

Wiec moze to spowodowalo rozjechane gwiazdki?

Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Miałem zamiar dziś tutaj wstawić moją wersje M31.

Po wczorajszych obserwacjach wycelowałem na M31 i wypaliłem 164 klatki po 30 sekund + 60 darków (newton 150/750 + Eos 1000D ISO 800)

Niestety stack jest kiepski - wygląda na to, że chyba za mało materiału - a w dodatku ciepło itp...

Póki co nie daje sobie rady z ogarnięciem tego stacka by coś wydobyć z niego. Niby coś tam widać ale cienko jak talala

Może Wam się uda?

https://www.dropbox.com/s/m858j4rvocqqw1g/M31.TIF?dl=0

a poniżej moja nieudana próba 

 

 

m31kon.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Romek, a ten montaż jest grzebany czy jak fabryka dała? Bo jak na taką ogniskową to efekty są naprawdę bardzo fajne.

Tak sobie myśle czy do krótszych jasnych obiektywów, powiedzmy max Canon 200L 2.8 + nowoczesny CMOS, jest w ogóle sens się pchać w jakiś większy montaż (HEQ5 i wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek_N napisał:

Romek, a ten montaż jest grzebany czy jak fabryka dała? Bo jak na taką ogniskową to efekty są naprawdę bardzo fajne.

Tak sobie myśle czy do krótszych jasnych obiektywów, powiedzmy max Canon 200L 2.8 + nowoczesny CMOS, jest w ogóle sens się pchać w jakiś większy montaż (HEQ5 i wyżej).

Witam

Nic nie grzebane.

Taki jak ze sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.