Skocz do zawartości

Tał120 i foty


Paweł W

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Ostatnio pytałem na forum jaki sprze wybrać itd.... no w końcu dokonałem zakupu: Tał 120

ktoś taki posiada? mam do niego dwa okulary 20 i 6,3 mm chyba by się przydał jeszcze 10mm, ale jakiej firmy?myślicie że da cię focić z tego coś poza Księżycem bo to słabe wyzwanie :mrgreen:!może DSy ?kumpel ma Canona 10D więc jakos to razem zmontujemy i będziemy próbowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wiele zmontujecie bo konstruktorzy Tala 120 nie przewidzieli dostępu do ogniska dla lustrzanki z wymiennym obiektywem, podobnie jak w Mizarze 110 mm  :Cry:

 

Jakto?Bo niebardzo rozumiem, tzn. chodzi o tego Barlowa co tam siedzi?Jeśli tak to niemiła to wiadomość...Czy to oznacza że nie można robić tym zestawem dobrych fotek

A odnalazłem gdzieś w swoim archiwum taką fotkę, którą jeszcze z kolegą robiliśmy refraktorkiem 60mm i małą cyfrą canona ( juz nawet nie pamiętam modelu ) mam nadzieję że teraz wyjdą znacznie lepsze, jeżeli da się coś zrobić :)

173-7311_img_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Do Tałow jest fabryczne mocowanie aparatów do pręta przeciwwagi z dzieloną nakrętką mocującą pozwalającą na wyważenie teleskopu aparatem i na zablokowanie go w odpowiedniej pozycji, miałem kiedyś takie od Micara w ręku z wyśćiółką z zielonego sukna pod aparat i śrubą fotograficzną, stąd wiem że fizycznie istnieje :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tałow jest fabryczne mocowanie aparatów do pręta przeciwwagi z dzieloną nakrętką mocującą pozwalającą na wyważenie teleskopu aparatem i na zablokowanie go w odpowiedniej pozycji, miałem kiedyś takie od Micara w ręku z wyśćiółką z zielonego sukna pod aparat i śrubą fotograficzną, stąd wiem że fizycznie istnieje  :salu:
Zdjecie czegos takiego jest na okladce VMA nr 1/96 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pawle,

W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaliśmy setki teleskopów TAL...

Tala 120 umożliwia mocowanie lustrzanki z wymienym obiektywie w ognisku głównym i bez problemów się zogniskuje. Aby robić zdjęcia Zenitem nie musisz nic dokupywać! Wszystko jest w komplecie. Jeśli chciałbyś fotografować przy użyciu innych lustrzanek oferujemy redukcję w cenie 50,00 zł.

 

Tal 1 to starsza konstrukcja i nie ma takiej możliwości jak TAL 120 i pozostałe modele TAL. Ze wszystkich teleskopów TAL, tylko Tal 1 wyposażony jest w montaż aparatu na przeciwwadze.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

www.deltaoptical.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dzięki wielkie za podpowiedzi pierścień do zenita mam ( był w zestawie ) :lol: a przejście na 10D też już załatwione więc chyba coś z tego będzie!!Tzn. (żeby nie było) wiedziałem do czego to coś okrągłe ( pierscień ) służy 8) nawet juz próbwałem z tym się bawić, dla tego troszkę minie zdziwiła opinia że 120 nie nadaje się do astrofoto. Pomijając jednak ten wątek ( jak mniemam już rozstrzygnięty ), chciałbym spytać czy można jakoś w rozsądny sposób, zdejmując tubus z montażu, wstawić tam aparat tzn. zrobić z Canona 10D+dobry obiektyw i paralaktyka od Tała120 urządzenie do robienia fotek nieba? Tak aby wszystko trzymało się i nie rozpadło!

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.