Skocz do zawartości

In Saturn's rings - film, na który się wybieram


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem założyć ten temat, bo nie ma słowa na forum o tym nadchodzącym filmie. O co się rozchodzi?

 

Robson_g napisał:

Od pewnego czasu analizuję, czytam recenzje, słucham opinii, na temat najlepszych filmów i dochodzę do wniosku, że w dzisiejszej dobie, dobry film nie istnieje. Niech ktoś prześle link do fajnego filmu, bo zaraz zwariuję!!!

 

Może nie do końca uważam tak samo, ale w gruncie rzeczy coś w tym jest. Ciężko mi sobie przypomnieć kiedy ostatnio byłem w kinie, z tego co pamiętam był to jakiś szmelc rodem oczywiście z USA, na którym chciałem zobaczyć jak działa nowoczesne kino 3D. Jestem w stanie wymienić kilka moim zdaniem naprawdę niezłych filmów, oczywiście dobrych moim zdaniem, a to tylko kwestia gustu. Zazwyczaj nie chodzę do kina, bo uważam, że zakup biletu to nie tylko kupno usługi, z której korzystam, ale także wyraz poparcia dla producenta i innych producentów szajsu, takie godzenie się na kompromis. Gdyby wszyscy myśleli jak ja, po prostu producenci przestaliby robić badziewie, musieliby podnieść poziom i to mocno. Szukać czegoś nowego, czegoś czego jeszcze nie było, czegoś nietuzinkowego, nie odgrzewać już przerabianych tematów, których hitem są kolejne ścierwa np. kolejne filmy, w których kosmici atakują, kogo? Amerykę oczywiście... Naprawdę dobry film musi czymś zaciekawić, to musi być po prostu coś, czego jeszcze nie było, przy czym nie upieram się że musi być to film fabularny.

 

In Saturn's rings

 

 

In Saturn's rings to film naprawdę niezwykły

 

Autor filmu, Stephen Van Vuuren, wspomina, że inpiracją dla jego pasji stała się lektura "Kosmosu" Carla Sagana - dlatego to pamięci jego, oraz Stanleya Kubricka, zadedykował "In Saturn's Rings" (wcześniej "Outside In").

 

Jednak pierwszy pomysł na konkretnie taki film pojawił się w 2004 roku, gdy misja Cassini-Huygens dotarła na Saturna, by zbadać Saturna, jego pierścienie, księżyce i magnetosfery. Transmisja nie pojawiła się w telewizji, ale Van Vuuren oglądał ją na stronie NASA. Gdy tylko zobaczył pierwszy obraz, poraziło go jego piękno. Rozmarzył się, co mogłaby zarejestrować kamera wideo, która znalazłaby się na miejscu takiej sondy. Wiedział oczywiście, że nie ma szans na sfilmowanie Saturna z bliska, żaden człowiek jeszcze długo się do niego nie zbliży. Ale przecież powstają zdjęcia, z których da się zrobić film. Pierwsze próby dały efekt w 2007 roku w postaci czarno-białego filmu.

 

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,12864640,In_Saturn_s_rings_to_naprawde_niezwykly_film.html

 

Film będzie wyświetlany jedynie w kinach I-MAX dlatego większość z nas będzie musiała się przejechać na seans, a czy będzie warto, nie wiadomo, ale pewnie można założyć na 99%, że tak. Wystarczy spojrzeć na zwiastun, który jest nawet dostępny w oryginalnej rozdzielczości 4K.

 

http://www.insaturnsrings.com/

 

 

Trochę szczegółów technicznych na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/In_Saturn%27s_Rings

 

Prawdopodobnie powstaną dyskusje na temat technologii wykonania filmu i tego, że reklamuje się on jako film bez CGI. Prawdopodobnie autorzy mają na myśli to, że film składa się ze zdjęć, a nie renderów. Natomiast to, że same zdjęcia są sklejane w mozaiki i poddane obróbce to nie jest przecież z definicji CGI.

 

Wcześniej "Outside in", sam autor o filmie (jeszcze z poprzednim tytułem):

http://vimeo.com/26818221

 

Tak więc myślę, że to może być naprawdę coś nowego, taki powiew świeżości i błyskotliwości jakie niezwykle sporadycznie zdarzają się w kinach. :D

Edytowane przez Alice
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun robi wrażenie!Obawiam się tylko, że pomimo wyświetlania filmu w kinach IMAX może on nie trafić do Polski. Podobnie jest z filmem Hidden Universe. Jego premiera miała miejsce w lipcu a nadal nie ma żadnych informacji by miał on zagościć w naszych kinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żerard, na pytanie czy będzie wydany w Polsce dostałem takie odpowiedzi od Stephena Van Vuurena:

 

 

We hope it will. The best possible thing to do is contact fulldome and IMAX theaters in Poland (and have your friends do it as well) and request the film.

 

 

Hidden Universe will likely not play in as many venues as In Saturn's Rings due it's costs and budgets (it's an 8 million dollar film) so they are focused on large theaters. Also, I don't believe they will have a full dome version - In Saturn's Rings will have a native full dome a few months after the flat screen (it's a new render of the film).

 

Nie znalazłem tylko żadnego kontaktu do I-MAX Polska. Nie znam też innych kin typu "full dome" w Polsce, może są jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do I-MAX Polska na fb i dostałem odpowiedź, czego się nie spodziewałem. Jak się okazuje Hidden Universe będzie wyświetlany w grudniu. :) Natomiast In Saturn's Rings również najprawdopodobniej będzie wyświetlany jeśli tylko dystrybutor go im zaproponuje. Więc chyba dobre wieści.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice miło mnie zaskoczyłeś taką dobrą i niespodziewaną wiadomością. W zasadzie należałoby brać poprawkę na premiery filmów w Polsce z racji tego, że są one zazwyczaj opóźnione względem reszty świata. Tymbardziej nie sądziłem, że wyświetlą film o nieco niszowej tematyce aczkolwiek pod względem wizulnym zachwyci każdego :) No cóż, jeśli ta informacja się potwierdzi to czeka mnie udana filmowa końcówka roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trailerze widać nie tylko Saturna, a przecież niby to film o Saturnie. Jak się okazuje film rozpocznie się jakąś symulacją BB i przejdzie następnie przez wysokiej jakości zdjęcia DS z HST (czyli coś w podobie do Hidden Universe) i najlepsze nagrania obiektów US z sond kosmicznych, a ostatnie 17 minut ma być już o samym Saturnie. To info od autora, bo sam się zastanawiałem co na tym trailerze robi M104 z HST, czy nagrania z Apollo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Na razie nie chodzi o Polskę, jakiś czas temu van Vuuren miał poważne złamanie nogi i dodatkowo kilka osób od pomocy przy procesowaniu zdjęć (wolontariuszy) się wykruszyło stąd opóźnienia niestety. Na fb napisał ostatnio, że skończą w grudniu/styczniu.

 

Przy okazji, co jakiś czas van Vuuren pisze na fb, że szuka ludzi od astrofoto, wolontariuszy do pomocy przy procesowniu zdjęć. Parę osób z Polski na pewno jest zdolnych do takiej pomocy. Z tego co pisał można zostać wyróżnionym w napisach końcowych i dostać jakieś gadżety typu blu-ray z filmem itp. z resztą są na stronie. Parę dni temu ogłosił np. co cytuję: "

In Saturn's Rings needs computers (especially here in Greensboro) and geeky types to help us process millions of galaxies. You need a fast Mac or PC with 8+ GB of RAM, 100 GB or more free space, fast internet connection and have your computer setup to run for hours. Earn perks in the film and be part of the amazing opening of the film that flies across the entire observed universe."

 

https://www.facebook.com/insaturnsringsmovie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli film jeszcze nie powstał. Nie mogłem właśnie znaleźć na ten temat informacji, wydawało mi się, że znaleziony gdzieś opis sugerował, że film już był puszczany w niektórych krajach, ale najwidoczniej źle zrozumiałem :) Mam nadzieję, że uda się z tym szybko uwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co się dzieje z filmem obecnie?

 

 

What’s Up This Week
By stephen v2 On January 6, 2015· Add Comment

Hope everyone enjoyed their holidays. I’m feeling rested and ready to start building my fitness up after nearly 10 months of being unable to exercise.

I’m going to post regular updates here on where things are progressing for the film. I will also be putting a more detailed live status page on the website once we figure out the web code. Here’s what is happening:

  1. Final upgrade to off-site backup setup is nearing completion. This involved upgrading a old Drobo box that had 16 Terabytes of storage and resided in a remote location that due to lack of true high-speed in Greensboro, was too slow and now lacks capacity for backup. That box now has 32 TB and second Drobo unit (we bought both a few years ago at a firesale and they are annoying to work with) was dead but I got it working well enough for offsite backup. Using those old units saved us nearly $5000. It also now has 32TB. Both units have backups of all critical files and critical renders. We also have a local backup of everything (150+ TB) and a cloud backup of critical files (about 10TB) for around 2 complete backups, 3 critical backups and about 6 backups of project files. It took about a month of work just to get this done. But it will be our last upgrade of backups.
  2. Team is hard at work on solving the challenges of the opening section that is delayed. This section involves a photographic model of the universe built with data from Sloan Digital Sky Survey (SDSS data). We have completed taking 350,000 photographic fields, cutting out 5.5 million galaxies into individual files and tagging each of those files with distance and location data. That took 9 months. We are now working through the complex math and programming challenges of arranging these 5.5 million photographs of individual galaxies into background photo plates scientifically accurate and into individual layers for those that are close to high resolution photographs processed by our deep space team. Once these challenges are solved we will have a much better idea when the film will actually be done. But it will be worth the wait – it’s gonna look amazing.
  3. Our local sound mixer Tom Hauser is putting the finishing touches on the “Adagio for Strings” recording and now editing the additional music we recorded at that session. We are waiting final input from the Greensboro Symphony Orchestra conductors on Adagio.
  4. A volunteer composer Pieter Schlosser is putting the final touches on the opening 10 minutes of music for the film (that goes along with #2 above). We hope to have other musicians perform this piece for a very unique musical performance up to the task of accompanying the creation of the Universe over 13.7 billion years.
  5. I will move on to finishing the cleanup of Colin Legg‘s timelapse footage that I nearly completed the night before the kidney stones hit as well as working on my tasks in #2 above which includes getting rid of spurious local (local to our Milky Way) in the SDSS data.

More soon!

 

Jak widać już niedużo do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Update.

 

 

 

It's the tail-end of spring here in Greensboro, NC, but I'm only occasionally seeing the sun. Lots of news in this update: 7.5 Million Photographs, Adagio for Strings on the radio, welcoming a new sponsor, and "the silver lining" of the film's delays.

So many photographs....

As many of you know, over the years the "number of photographs" have moved from 1 million, over 1 million, 2 million etc. And now it's 7.5 million - what happened?

 

Reszta:

 

http://us9.campaign-archive2.com/?u=4f39dd71f88814d335edc28ab&id=495e5e0178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Może ktoś szuka pracy?

PS. Film jest od jakiegoś czasu pokazywany w kinach w USA, teraz poszukiwany jest dystrybutor w Europie.

A mój "perk" czyli płyta Blu-ray z filmem musi czekać, aż projekcje się zakończą... już się przyzwyczaiłem do nieustannych opóźnień tego projektu - ale niezależnie od wszystkiego chętnie obejrzałbym go na wielkim ekranie.

 

https://www.indeed.com/job/distribution-representative-europe-afd2e7b7730e4cec

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.