Skocz do zawartości

Geograficzny zgadywacz :)


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna zabawa! Moje wyniki 9.5 tys. za pierwszym razem, 12 tys. za drugim. Warto nie oceniać tylko na podstawie jednej lokacji. Jak się trochę powęszy po okolicy, to można np. jakiegoś Murzyna na skuterze zobaczyć. To wtedy wiadomo, że to raczej nie Australia, tylko Afryka, mimo że ziemia też czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna zabawa. Trzy pierwsze strzały oddałem na lokalizacje bez pomocy wszechwiedzącego googla nad dwoma kolejnymi "troszkę" się skupiłem i łączna ilość punktów w pierwszym starciu to nieco ponad 10 tys.

P.S.

Jak wrzuciliście mapkę z wynikiem, bo coś pochrzaniłem i ją wykasowałem, a zamiast mapki to skopiowałem różnego rodzaju pliki i foldery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Fajna zabawa ale...

Czy u Was też jest słaba jakość obrazu ? U mnie mocno rozmazane. A po za tym, jak wyląduję się w środku lasu to trzeba kawał drogi pokonać by zdobyć choć kilka małych informacji.

 

U mnie nie jest rozmazane...

Ciesz się, że nie na środku oceanu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel znowu straciłem kupę czasu na zabawy :)

Ale po kolei :

w pierwszym podejściu złapałem 22056 punktów na 25000 możliwych.

 

Wieczorem siadłem drugi raz i po czwartej rundzie miałem 19994 i ... strona się zawiesiła.

 

Ale jutro próbuję znowu.

 

ps.Świetna nauka na spostrzegawczość, poznawanie detali słupów w zależności od kontynentu, wrzucanie bezsensownych słów z tabliczki przydrożnej w nieznanym języku do google czy rozpoznawanie roślin lub lasów deszczowych, w jednej z opcji przeszukałem chyba z tysiąc obrazków z ambulansami (miał chrakterystyczny czerwony krzyż ale w czerwonym kole ) - potem okazało się że to Brazylia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Las to bardzo dobre źródło informacji, drzewa, krzewy, kolor gleby, wilgotność :P

 

Oczywiście !

 

 

A ja polecam bawić się bez googla..

 

Właśnie - z google czy bez ? Oto jest pytanie :D

Bez niego można określić dość dobrze miejsce po roślinności itp. ale na pewno nie da się robić tego z dokładnością do 1000 km nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bawię się bez googla! Co to za zabawa, jak się sprawdza poprawność odpowiedzi, przed jej podaniem ;) "Jeżdżę" sobie kawałek po okolicy i patrze na reklamy, znaki, drogowskazy, napisy na samochodach itp, a potem wskazuję. Wczoraj trafiłem w punkt odległy o 3,6 km od wyznaczonego :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa świetna, a bez googla jeszcze lepsza. Przyznam że trzeba trafić na fotki w dobrej rozdzielczości, bo jak się stoi 5m od drogowskazu na którym nic nie widać, trudno dostrzec jakiekolwiek szczegóły wokoło, to raczej nie ma co liczyć na dobry wynik. Może powinni również pomyśleć o jakimś ograniczeniu czasowym.

Z tej zabawy wynika jeszcze jeden fakt, że my jako kraj nie mamy za bardzo czego śię wstydzić, bardzo trudno znaleźć ową ruinę o której było dużo i głośno ostatnimi czasy.

600 metrów do celu, pod Stargardem Szczecińskim bez googla, przyznaję że to trochę fuks.

 

fajna zabawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.