Skocz do zawartości

Ciężki wybór


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić teleskop newtona 170/1450.Pierwszy kosztuje 700zł a drugi 900zł który wybrać?

 

1.170mm średnica zwierciadła lustro paraboliczne

1450mm ogniskowa

montaż dobsona

2 okulary: jeden samoróbka około 17mm wyciągniety z lunetki a drugi Super plossl 10mm

Tuba pomalowana na biało a montaż na czarno.

Lustro głowne jest w bardzo dobrym stanie zero rys i odbarwień .

Teleskop nie ma szukacza

wyciąg 1,25 cala Astrokrak obrotowy

Tuba ma długośc 150cm a srednice równą 20cm. W środku wyczerniony czarnum aksamitem, dzieki czemu nie występują odblaski. Tuba zrobiona z prasowanego papieru.

Teleskop od Jerzego Poruczki.

 

2.170mm średnica zwierciadła lustro sferyczne

1450mm ogniskowa

montaż dobsona

akcesoria:2 okulary Super plosl 12,5mm i 40mm plosl 9mm barlow 3x i filtr słoneczny (wszystko z delta optical)

Na to że teleskop daje dobre obrazy mam słowo Pana Janusza Willanda który wykonał figuryzację do tego lustra."teleskop samoróbka"- wykonany przez astroamatora.

Tuba wykonana z rury PCV i pomalowana na czarno

Wyciąg 1,25 cala

Lunetka celownicza zrobiona z lornetki 20x50.

Który z teleskopów wybrać :?: Z tym pierwszym mogę targować się do 600zł ale nie wiem.

Proszę o poradę. Mam nadzieję że wyniknie z tego długa dyskusja. :salu:

 

pozdrawiam Adam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zdecydował bym się na model 2. Przekonują mnie lepsze akcesoria no i lunetka celownicza której brak w modelu 1. Trochę odstrasza mnie jednak zdanie "samoróbka" ale skoro pan Janusz Willand daje słowo...Wiem że montaże dobsona od pana Poruczki są ok i ludzię na nie nie narzekają. Ale jak to wygląda w egzemplarzu 2?... Widziałeś może któryś z tych teleskopów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Trafił do nas niedawno w komis teleskop pana Jerzego, (Tuba Optyczna 170/1300) w rurze 200mm z naszym wyciągiem 2" i Plosslami 9mm, 15 mm oraz Kellnerem 20mm z szukaczem 30mm.

To dam Ci jeszcze jedną alternatywę Adamie i to tylko za 600 zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do nas niedawno w komis teleskop pana Jerzego, (Tuba Optyczna 170/1300) w rurze 200mm z naszym wyciągiem 2" i Plosslami 9mm, 15 mm oraz Kellnerem 20mm z szukaczem 30mm.

To dam Ci jeszcze jedną alternatywę Adamie i to tylko za 600 zł  :roll:

A mozna to kupic bez okularow? W zestawie jest dobson?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.