Skocz do zawartości

Metalowe kółeczko zębate....


pitgrupa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Rozwaliłem wszystkie swoje sprzety gdzie mógłbym znaleźć małe kółeczko zębate średnicy 5mm ( z zębami) , z zebami o długości ok 1mm i 12 sztukami na całym kole.

Znalazłem jedynie plastikowe a ma ono współpracować z metalową przekładnia.

Pewnie za jakis czas zostanie scięte ale może ktoś ma walające sie takowe kółeczko i mógłby włożyć to w koperte i wysłać listem za 1,25 zł? :-)

Całe moje goto leży z tego powodu! :-)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam problem z modułem ( nie pamietam co to) :-) Ząb ma moco ewolwentowy kształt.

Chodzi o zebatke jak z silnika synchronicznego TALa.

A co do osi ... silnik pod ktory ma byc podlaczona ma os 6mm ( nie mierzylem dokladnie-dzisiaj sprawdze) i zebatka moglaby byc z osia. Nawierce os silnika w srodeczku i tam wpuszcze ta malutka zebatke.

A moze masz jakies sprytne przejściówki?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Skoro koło ma 6mm średnicy i 12 zębów to moduł wynosi 0,5 PI :salu:

Przy 6mm i 6 zębach miało by moduł 1 PI itd...

 

Ps. A co się stało oryginalnej zębatce że szukasz nowej :roll: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo.

Zebatka ma srednice 5mm /12 zebow=modul 0,4166 :-)

Os w tej zebatce to 2mm, ale jesli bedziesz szukal jakiejs dla mnie nie zwracaj na to uwagi.

Wazna jest dla mnie zebatka a nie os. Jesli os bedzie juz nabita to nawet lepiej.

 

A jesli jestesmy przy osiach. Czy masz mozlwiosc zrobienia jakby przejsciówki do osi?

Chodzi o to aby tą Twoją ( :D ) zębatke o srednicy 5 mm (wiadmomo ze os bedzie niewielka) osadzic na osi mojego silnika krokowego o srednicy 6,5mm.?

 

Oryginalna zębatka jest ok , ale chce wykorzystac TALowska przekladnie (ok 1:600) do budowy mechanizmu napedzajacego os DEC poprzez silnik krokowy.

Niestety zebatka jest tak osadzona na silniku synchronicznym TALa ze nie mam szans jej zdjac bez uszkadzania czekokolwiek. Stąd te wszystkie kombinacje :-)

 

Pozdrawiam i czekam na wiesci z poszukiwan

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Mam pod ręką zębatkę 7 zębów o średnicy ok. 8mm i otworem na oś 2mm i wysokości 9mm przy czym zęby mają mniej więcej 2mm wysokości i kształt ewolwenty. Mam też inną o 16 zębach na średnicy 9.5mm z otworem na oś 4mm i zębem o wysokości ok. 1mm. Napisz do mnie jutro za dnia to sprawdzę czy w pracy nie znajdę odpowiedniej bo wydaje mi się, że mam kilka mechanizmów zębatych nadających się do sprawdzenia.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Już wszystko wiadomo.

Zebatka ma srednice 5mm /12 zebow=modul 0,4166 :-)...

No... nie całkiem, nie wszystko i nie dokońca, to było zaduże uproszczenie którego się dopuściłem, moduł masz 0,4 bo do obliczenia powinno się brać średnicę podziałową a nie zewnętrzną ale i tak się mniej więcej zgadza :salu:  

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Załączam obiecane zdjęcia przekładni. Pierwsza przekladnia ma na silmiku kółko o średnicy 8.5mm i 28 zębach a oś silnika ma ok. 2-2.5mm. To koło jest mosiężne. Z pozostałych plastykowych kół najmniejsze jest takie co ma 12 mm średnicy i ok. 24 zęby na osi 3.5mm.

Silnik jest bipolarny typu MSD 048D55.

W drugim zespole jest na silniku koło o średnicy 7mm i 18 zębach. Silnik jest unipolarny typu PM20S-020 (lub PM2DS-020).

Niestety zdjęcia nie są najlepsze i tylko 2 bo siadły mi akumulatory w aparacie i nie mam ich czym naładować.

Daj znać czy coś Cię interesuje ?

L.J.

kolko2_thumb.jpg

 

kolko1_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.