Skocz do zawartości

Stephen King - fenomen Mistrza


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Nazwa: Stephen King - fenomen Mistrza
Kategoria: Quizy ogólne
Opis: Król współczesnej literatury popularnej. Mistrz horroru - i nie tylko. Najbogatszy współczesny pisarz, który - mimo, że dobija do siedemdziesiątki - nie zamierza odkładać pióra. I chwała mu za to!
Jak dobrze znasz jego książki?

Kliknij tutaj, aby rozwiązać ten quiz!

Edytowane przez Paweł Trybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Bardzo wszystkich przepraszam za mój wynik 100%... :fool:

Rozwiązałem quiz na próbę by sprawdzić, czy nie popełniłem jakichś błędów w pytaniach/odpowiedziach. Błędów nie ma, ale głupio być na liście swojego quizu z wynikiem 100%. Po prostu go zignorujcie i - miłej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus
Pytanie z "Smętaża Zwieżaków" trochę niejednoznaczne.

Z tego co pamiętam :uhm: , pierwszy wrócił inny zwierzak (jest w liście wyboru) - zanim zaczęła się akcja książki.

Dowiadujemy się o nim z retrospekcji.

 

Wiem i przyznaję rację...

Pytanie powinno brzmieć inaczej, np. tak:

 

Główny bohater "Smętaża Zwieżąt" jako pierwszego pochował na nim:

 

...

...

...

...

 

Mój błąd, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedyś jakąś książkę kinga, nie pamiętam nawet tytułu, więc nie ma sensu żebym rozwiązywał quiz ^_^ ale i tak skorzystałem na tym że ten quiz istnieje, bo dowiedziałem się że najlepszy film na świecie (wg rankingów imdb i filmweb :P) powstał właśnie na podstawie jego opowiadania! no kto by się spodziewał że "gość od horrorów" jest taki uniwersalny :o

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

O tak, oglądając po raz pierwszy "Skazanych na Shawshank" po zakończeniu płakałem, jak bóbr. Wspaniałe kino, apoteoza woli przetrwania i męskiej przyjaźni.

Edytowane przez Paweł Trybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, biorąc pod uwagę, że pamiętałem jedynie kota z "Smętarza", to strzały nawet nieźle wyszły. Kinga czytałem dawno, podobnie wciągał mnie Koontz. Masterton to wg mnie niższa liga, ale to kwestia gustu. Ze świetnych horrorów pamiętam "Twierdzę" Paula Wilsona, która jednak czytana ponownie po latach nie przeżyła próby czasu. Wyobraźnia mi skapcaniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedyś jakąś książkę kinga, nie pamiętam nawet tytułu, więc nie ma sensu żebym rozwiązywał quiz ^_^ ale i tak skorzystałem na tym że ten quiz istnieje, bo dowiedziałem się że najlepszy film na świecie (wg rankingów imdb i filmweb :P) powstał właśnie na podstawie jego opowiadania! no kto by się spodziewał że "gość od horrorów" jest taki uniwersalny :o

 

Szuu, o wielkości Mistrza stanowi fakt, że z 4 opowiadań składających się na "4 pory roku" - 3 są zekranizowane, w tym "Skazani..." właśnie :-)

Dodaj jeszcze "Zieloną Milę" - też wysoko w rankingach filmów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań King jest fenomenem. Czytając jego książki (stare czy nowe) musimy się liczyć z gęsią skórką. Jednak ekranizacje (te nowsze ekranizacje) są hm . . . do bani. Ogromnie zawiodłem się oglądając "Sekretne okno" z nikim innym w roli głównej jak samym Deppem.

 

Ze świetnych horrorów pamiętam "Twierdzę" Paula Wilsona, która jednak czytana ponownie po latach nie przeżyła próby czasu. Wyobraźnia mi skapcaniała.

 

Dobrze Cię rozumiem. Nie dalej jak dwa lata temu przeczytałem Twierdzę, po blisko dwudziestoletniej przerwie i ja także. . . "stetryczałem"

 

Graham Masterton nic dodać, i tyleż samo ująć :)

. . . lecz chyba nie zapominamy o Brian-ie Lumley-u i : Nekroskop-ie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.