Skocz do zawartości

Klevzow 250 i achromat 125 z NPZ


Chojrak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś pytałem deltaoptical o cene tuby optyczne celestrona sc 8'' i odpowiedzieli mi 7500zł, uznałem to za cene absurdalną i chorą bo w USA on kosztuje 900$ a C9,25 z najlepszymi powłokami dokładnie 1370$ a z normalnymi 1200. Przed momentem sprawdziłem na buytelescopes.

 

Tylko gdyby to byla cena koncowa przy odbiorze w PL ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu Tał 250K na firmowym, wg. co niektórych ulepszonym i znakomitym montażu, kosztuje 12 000 PLN. Sama tuba zaś 9 800 PLN.

Znaczy Tał 250K jest droższy niż najnowszy model Celestrona C9 1/4" z karbonową tubą...

Ja wszystko rozumiem, ale mój sentyment do braci moskali tak daleko nie sięga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tymbardziej że Klewzow 200mm powstał jako w założeniu tani projekt dla mas z niewielkim polem widzenia, ze sferycznymi, tanimi lustrami i sferycznym, tanim korektorem o małej średnicy aby było na niego stać przeciętnego Miszę czy Jurija do nabycia za jedną średnią pensję a zrobili z tego kosztowne dziwadło, ot uroki gospodarki rynkowej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę recenzji i wynika z nich, że SN 10" zupełnie nie nadaje się do planet. Więc zostaje albo SC 9,25" albo SC 11" albo klewzow 250k albo ...

 

póki co pozostanę przy klevzowie 200k. Jak Janusz pisze te dwa cale więcej nie wniosą istotnej różnicy a wyłożyć muszę 3x-5x tyle pieniążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie (maj 2004) w Delta Opticalu ceny są takie, że C8 można mieć za 5550,

a C9.25 za 7750 (oba bez XLT). Wersje topowe (z XLT i z lekką tubą) są za 6700 i 9250.

To nadal dużo w porównaniu z cenami w USA, ale chyba troszkę mniej niż wynika

z poprzednich postów. Może za jakiś czas ceny u nas jeszcze trochę spadną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach ew. zakup Tala 250k muszę jeszcze przemyśleć. Jestem nieco zaskoczony bo biorąc pod uwagę cło i trancport wydają się naprawdę rozsądne. Poprosiłem Delta Optical o cenę C11 - to może być dobra (lepsza) alternatywa dla 250k.

 

[ Add: Wto Cze 29, 2004 8:26 ]

Spytałem w Delta Opticalu o ceny i owszem są jak podałeś ale dotyczą one samych tub bez szukacza okularów statywu i montażu.

Najtańszy SC 8" (z 1 okularem i bez GoTo) kosztuje ponad 7 tys. PLN a SC 9,25" na GoTo z XLT to już prawie 13 tys. PLN. To sporo drożej niż w USA ale transport i gwarancja na miejscu. Warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.