Skocz do zawartości

Wakacyjne obserwacje - ASTRODNI 2004 - Sopotnia Wielka.


Admiral

Rekomendowane odpowiedzi

Tak... z namiotami wiąże się pewien problem jaki postaram się w prosty sposób nakreślić kilkoma punktami:

a) nie za bardzo mamy miejsce na namioty w terenie ogrodzonym, gdyż wybudowaliśmy w tym roku stację pomiarową ASTROMETEO :)

B) poza terenem ogrodzonym nie polecam, bo Burza chyba wiedział o czym pisze - w Sopotni tego roku aż roi się od niedźwiedzi, wilków, lisów i innych gadów.... :shock:

c) pogoda lubi dawać w kość w nocy (trafiają się przymrozki przygruntowe),

d) no i ostatni, ale najbardziej poważny problem to finansowy... tzn. osoby, które chciałby przyjechać pod namiot i tak na równi z innymi uczestnikami korzystają z kuchenki, WC, łazienki, pomieszczeń warsztatowych itp. co wiąże się z opłatami za prąd, wodę, gaz, śmieci ect. W efekcie nie mamy później jak pokryć tych kosztów... :| Drugą kwestią jest niesprawiedliwy układ wobec uczestników jacy kwaterują się w budynku siedziby Klubu, bowiem oni płacą, a mimo to korzystają praktycznie na takim samym poziomie co kwaterujący się w namiotach. Z tego względu parę lat temu odeszliśmy od namiotów i Zarząd raczej nie chce wyrazić zgody na taką formę udziału w obozie.

 

Faktycznie jest to problem gdy przyjeżdża się na dłuży czas, bo efekt ten "czuje się po kieszeni". Ale na 2-3 dni to przecież nie jest znowu tak olbrzymia kwota...

Można oczywiście rozbić namioty w okolicy, ale w efekcie chcąc nie chcąc i tak się korzysta podczas obozu z całego zaplecza pomieszczeń w budynku siedziby Klubu, co ciągnie za sobą te przeklęte koszty :x

 

Przemyślcie więc proszę jeszcze raz ten sposób udziału w obozie, tak aby było dobrze zarówno dla Was jak i dla naszej działalności non-profit :!:

 

Pozdrawiam i zapraszam

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, nie odbieraj tego proszę jako wrogi akt z mojej strony, bo wiem, że trochę dziwnie to wygląda - jechać w góry na obserwacje, ale bez możliwości zabrania namiotu. :wink:

Oczywiście, że można gdzieś indziej się rozłożyć, ale po prostu na posesji gdzie mamy siedzibę Klubu i stację ASTROMETEO nie da rady przy takich realiach kosztowych jakie opisałem wcześniej.

 

Podczas obozu na prawdę nikt nie liczy na wielkie pieniądze za pobyt, bo to wystarcza wyłącznie na pokrycie kosztów związanych z zakwaterowaniem uczestników, natomiast cały "personel" obozowy to wolontariusze :salu:

 

Wydaje mi się poza tym, że nie są to aż tak duże pieniądze, no chyba, że się mylę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, nie odbieraj tego proszę jako wrogi akt z mojej strony

 

A co Ty mnie nie znasz ? Nawet mi to do głowy nie przyszło. :lol::lol::lol:

 

Napiszę więcej. Dziś będe po południu na przeszpiegach w Sopotni :mrgreen: na 80% - bo jak pogoda nawali to nigdzie nie jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie np. chodzi o to ze jak wpadne na 2 dni to czy jak nie bedzie miejsca w pokojach czy mozna namiot. a koszta idzie pokryc rowno ze wszystkimi . przeciesz jak sie korzysta to czemu ktos ma za mnie placic. a i tak w nocy bedziemy obserwowac a nie spac . a wyspac mozna sie w dzien na kocyku w sloneczku i przy okazji sie poopalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przejazdem w Sopotni Małej. Szpiedzy są wśród nas :lol:

 

Główna posesja Polarisu: 49°37'11"N, 19°16'52", 513 m.n.p.m. :lol:

 

[ Add: Sro 07 Lip, 2004 ]

No i jeszcze mapka z OziExplorera z zaznaczonym punktem Polarisiu oraz przebytą drogą

 

[ Add: Sro 07 Lip, 2004 ]

I jeszcze jedna sprawa

 

Jeżeli nie wiesz gdzie szukać głównego budynku Polarisu nie kieruj się na miejscu numeracją domów. Numer 174 nic nie znaczy !

 

Oto przykładowy ciąg numeracji budynków w Sopotni Małej.

 

145, 304, 172, 256, 65, 179 (jest to kolejność poszczególnych zabudowań)

 

:| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :|

Untitled-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he :lol::lol::lol::lol::lol:

Jak to się mówi - witamy na zadupiu..., ale moim ukochanym zadupiu :lol::lol::lol:

 

Tak, tak... to są właśnie uroki tych okolic. Szkoda Marku, że nie powiedziałeś wcześniej iż tam będziesz, bo wysłałbym kogoś z delegacją powitalną. Chleb, sól i luneta na tacy jako tradycyjna zasada "Czym chata bogata" :wink:

 

Z ostatnich wieści chciałbym donieść, iż na sierpniowy obóz zaczyna się zbierać bardzo ładna grupka ludzi. Mardudus nie martw się o miejsce w pokojach ! Jako Prezes Polarisu zapewniam Ciebie i Marka oraz innych naszych przyjaciół z "Silosowej Grupy" :wink: , że miejsca się zawsze znajdą w budynku !!! Może być trochę duszno i ciasno, ale z pewnością dach nad głową gwarantowany :salu:

 

Tak na zachętę w załączniku zamieszczam zdjęcie naszego flagowego miejsca obserwacyjnego w okolicach Sopotni Wielkiej M/O-20 z dojazdem na sam szczyt drogą asfaltową.

 

Pozdrawiam wszystkich !

Admiral

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszym ostatnim spotkaniu w Planetarium chciałem zaznaczyć, że Marek się nieco pomylił z tą mapką, bo wskazał Sopotnię Małą, a nie Wielką gdzie jest obóz ASTRODNI :)

Ale nie ma się co dziwić, tak to już jest z małymi miejscowościami :wink:

W załączniku zamieszczam mapkę jaką obecnie dysponuję i jeszcze raz proponuję wybierającym się do Sopotni wydrukować sobie treść mojego pierwszego postu z tego wątku nt. drogi dojazdu !

 

My na miejscu nieco ułatwimy dotarcie, zamieszczając na głównym skrzyżowaniach od Jeleśni tabliczki z napisem: ASTRODNI 2004 ---> :wink:

Powinno to pomóc dojechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Siema Ludu! :D

Gorące pozdrowienia z zimnego wybrzeża :)

 

Admiral , jestem na etapie przkonywania Wapniaków na te AstroDni no i wiesz, ciągle się upierają że to nie jest imreza organizowana dla dzieci i głowe dają że nikogo w moim wieku tam nie będzie, tak więc gdybyś mugł się dowiedzieć ile ma np. najmłodszy uczestnik w tym roku to by było fajnie. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, he... :D

 

A tu się okazuje, że w większości będzie sporo młodzieży w wieku 12-17 lat :wink:

Wczoraj właśnie odebrałem zgłoszenie od kolegi, który ma 14 lat i był już na zeszłorocznej ASTROLABIE 2003.

Trzech kolegów będzie w wieku 14, 15 i 16 lat, to masz już jak w banku. Natomiast najmłodsi lokalni, to np. 9, 11 i 12 lat. Będą też dwie koleżanki z Rybnika i Dąbrowy Górniczej w wieku 13 lat i to chyba one są najmłodsze.

 

A jak już mówimy o wieku, to najstarsi będą w wieku ok. 25, 30 lat i opiekunowie powyżej 50-tki :)

Jak więc widać, cały przegląd roczników :wink: A to wszystko dlatego, że na zlotach wewnętrznych Polarisu jest zawsze główna zasada - wiek nie gra roli, grunt, że się wszyscy interesujemy astronomią

 

Na koniec chciałbym zaznaczyć iż dla osób wybierających się na cały turnus od 9 do 19 sierpnia prosiłbym o zgłaszanie tego faktu, bo zaczyna się robić gęsto :)

Prośba ta nie dotyczy osób przyjeżdżających na "chwile", bo dla nich miejsce zawsze się znajdzie. :wink:

 

Aha, i jeszcze jedna, chyba dobra wiadomość dla dłużej pozostających - będzie prawdopodobnie możliwość wykupienia sobie objadów astronomicznych :wink: w budynku siedziby Klubu !!!

 

A więc zapraszam do Sopotni WIELKIEJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia ze słonecznej Sopotni !!! ( dopiero pierwszy dzień z pięciu... :wink: )

 

W załączniku wysyłam jeszcze zdjęcie budynku siedziby Klubu, aby osoby przyjeżdżające nie miały problemu z rozpoznaniem "centrum dowodzenia" :wink:

Zdjęcie zostało zrobione troszeczkę wcześniej przed wakacjami :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

:Cheers::Cheers: Normalnie WINER jestem, nakłoniłem rodziców i jazda jade na całość!!! Biore oczywiście z sobą telepa! Jezvus SUPER jeszcze, w to nie mogę uwierzyć!

 

P.S. Jedzie Ktoś z forum w końcu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha' date=' i jeszcze jedna, chyba dobra wiadomość dla dłużej pozostających - będzie prawdopodobnie możliwość wykupienia sobie objadów astronomicznych :wink: w budynku siedziby Klubu !!!

 

:hello2: Baardzo dobra wiadomość! :hello2:

10 dni na daniach w 5 minut itp. to ciuut za długo :wink:

 

"P.S. Jedzie Ktoś z forum w końcu??"

 

Ja, na 101% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się długo nie odzywałem, ale mamy problemy z netem w Sopotni !

Z listą tych co jadą nie będzie tak prosto, bo to jest lista wszystkich uczestników ASTRODNI 2004- sierpień a nie tylko tych co są na forum. Po prostu nie mogę, bo trzymają mnie zasady ochrony danych osobowych :|

 

Natomiast z tych co znamy, to na pewno wybiera się Paweł i xpiox na cały termin (chyba), a dojazdowo to jak na razie słyszałem tylko ustne deklaracje ze strony Mardudusa i Ciebie Marku ! Nic mi oficjalnie nie wiadomo o innych czytelnikach forum, aby się wybierali na 100%. Tak czy siak drzwi zawsze otwarte, ale lepiej dać wcześniej znać na nr tel. 0-33 8-634-693 od 8 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planuje urlop tak mniej wiecej od przyszlego tygodnia i bede w makowie pochalaskim . i z tam tad bede sie wybieral wszedzie. do kudlaczy mam z 15km a tam tez jest zlot . no i planuje do sopotni. ale to to nie wiem kiedy . wswzystko zalezy od pogody

.pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.