Skocz do zawartości

VI Zimowy Zlot Astronomiczny


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Jakbym dał radę skołować jakąś opiekę dla psa i córki (kolejność nieprzypadkowa, bo córka sobie pewnie doskonale dałaby sobie radę :icon_wink: ) to może... Ale widzę na stronie gospodarstwa, że tam tylko 15 miejsc noclegowych mają. Jakiś taki kameralny ten zlot?

 

PS. Za wszelkie propozycje pomocy odnośnie córki z góry dziękuję! :Loveit:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź psa ze sobą...

Moje dwa na przykład bardzo chętnie mi pomagają w obserwatorium... Jeden - Golden - śpi zazwyczaj (oczywiście zawsze pod nogami gdzieś w przejściu), a drugi - Labrador - przeważnie nosi okulary i inne akcesoria - oczywiście bez proszenia go o to... :)

Edytowane przez Prorok78
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale widzę na stronie gospodarstwa, że tam tylko 15 miejsc noclegowych mają. Jakiś taki kameralny ten zlot?

 

Na stronie mają nieaktualne informacje. W budynku głównym oraz domku obok mieści się w sumie około 47 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź psa ze sobą...

 

Problemy z takim rozwiązaniem są dwa:

- po pierwsze (jak to rzekł Napoleon: "Pierwsze wystaczy"), gospodarze nie akceptują zwierząt domowych,

- po drugie, żeby przewieźć mojego bydlaka (czernysz, ca. 60 kg) musiałbym chyba przyczepę wynająć, a nie mam haka :mr.green:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można się też wybrać na taki zlot jak się niema własnego sprzętu ? . Chętnie bym zobaczył jak inni obserwują niebo ,no i zdobył bym informacje na temat tego co sobie kupić do tych obserwacji . Mam nadzieje że na takim zlocie uczestnicy będą chcieli podzielić się informacjami na temat sprzętu i techniki obserwacji nocnego nieba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można się też wybrać na taki zlot jak się niema własnego sprzętu ? . Chętnie bym zobaczył jak inni obserwują niebo ,no i zdobył bym informacje na temat tego co sobie kupić do tych obserwacji . Mam nadzieje że na takim zlocie uczestnicy będą chcieli podzielić się informacjami na temat sprzętu i techniki obserwacji nocnego nieba .

 

No właśnie po to są między innymi takie zloty!

 

Dla początkujących i średnio zaawansowanych to możliwość zdobycia nowej wiedzy z pierwszej ręki i przetestowania sprzętu przed zakupem.

A co do ludzi, to zaufaj mi - ciężko znaleźć bardziej życzliwą ekipę :) Na pewno nikt odmówi Ci pomocy.

 

Pozdro

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po to są między innymi takie zloty!

 

Dla początkujących i średnio zaawansowanych to możliwość zdobycia nowej wiedzy z pierwszej ręki i przetestowania sprzętu przed zakupem.

A co do ludzi, to zaufaj mi - ciężko znaleźć bardziej życzliwą ekipę :) Na pewno nikt odmówi Ci pomocy.

 

Pozdro

 

No to jadę :)

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie, żeby do Was dołączyć, bo to i czegoś pożytecznego dowiedziałby się człowiek, i nowych ludzi poznał ..., ale nie mam jeszcze pojęcia czym będę w końcówce stycznia obciążony, więc do 10 grudnia wiszę w pustce informacyjnej.

 

Przy okazji pytanko do kolegów z Mazowsza, czy wręcz z Warszawy, wybierających się na Zlot: byłaby możliwość zabrania się z kimś?

Praktykujecie takie "dołączanie" pasażerów w zamian za udział w kosztach podróży?

Bo to i jest do kogo gębę otworzyć, trasa się nie dłuży a i te koszta dojazdu stają się mniej uciążliwe ;-)

 

Po prawdzie, to nie wiem, czy samemu chciałoby mi się gnać zimą 370 km x 2 ..., jakoś kiepsko widzę w tym radochę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Athomer: no jasne że, przy okazji sprzęt "pomacasz", poznasz nowych ludzi. Zloty są dla każdego kto kocha astronomię :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Dziś wieczorem ruszy strona z zapisami, przepraszam za małą obsuwę, ale jak chyba większość z nas, choruje na permamentny brak czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

W końcu udało się Pawłowi ogarnąć stronkę zlotu gdzie można już oficjalnie zapisać się na VI Zimowy Zlot Astronomiczny Oderne 2014.

 

Tutaj się zapisujemy:

http://www.astrozlot.pl/

 

Jak co roku na bieżąco będziemy ogłaszać listę uczestników.

 

Gorąco zachęcamy, pozdrawiamy i zapraszamy. :przytulasie:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.