Skocz do zawartości

Wideo poradnik do astro obserwacji


Dementorin

Rekomendowane odpowiedzi

Przyda się tak inicjatywa. Proponuję abyś umieszczał linki do filmików z krótkim opisem co film zawiera tu -> http://astropolis.pl/forum/130-astronomia-edukacyjna/ (stwórz temat np. Video poradniki Dementorina). Będzie je łatwo odnaleźć i skierować do nich osoby , które dość często nie posiadają podstawowej wiedzy.

Postaram się podpiąć temat aby "zawsze był na wierzchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę tutaj o czym chcielibyście usłyszeć. O czym mają być odcinki, co ma być w nich zawarte itd.

Odcinki z założenia mają być krótkie, oraz wrzucane codziennie lub co drugi dzień.

Zachęcam również do komentowania zarówno tutaj jak i na YouTube oraz do wytykania mi błędów, bym mógł je sprostować w kolejnych odcinkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa niezła. Jednak nie trzymałbym się kurczowo stereotypów powielanych na forach. ;)

Poza tym to w bodajże pierwszym odcinku raziło mnie porównanie całego kształtu pomiędzy zdjęciem a tym co widać gołym okiem. Gdzie obok siebie były zdjęcia Oriona różniące się jedynie czasem naświetlania. Fotka to fotka a nieuzbrojone oko to nieuzbrojone oko. Najbardziej rzetelnie było by zamieścić szkic, tak jak to zrobiłeś później porównując szkic i zdjęcie M42.

Druga sprawa to to, że z góry skreślasz te zabawki marketowe i olewasz ciepłym moczem. ;) Może to i zabawka, może i słabo nadaje się do obserwacji. Jednak gdybym był totalnie zielony, kupiłbym taką zabawkę i oglądnął ten filmik to:
a ) roztrzaskałbym to dziadostwo na kolanie i olał astronomię
b ) Zignorował filmik i poszedłbym cieszyć się widokiem kraterów księżyca w przepięknej kolorowej otoczce aberracji chromatycznej i wszelakiej maści innych wad. ;)

Kto nie próbował/zaczynał obserwować nieba przez różne plastikowe zabawki, posklecane szkła do kupy z tubusem po papierze toaletowym czy inne wymysły niech pierwszy rzuci naglerem!

Edytowane przez MaciekM
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa niezła. Jednak nie trzymałbym się kurczowo stereotypów powielanych na forach. ;)

 

Poza tym to w bodajże pierwszym odcinku raziło mnie porównanie całego kształtu pomiędzy zdjęciem a tym co widać gołym okiem. Gdzie obok siebie były zdjęcia Oriona różniące się jedynie czasem naświetlania. Fotka to fotka a nieuzbrojone oko to nieuzbrojone oko. Najbardziej rzetelnie było by zamieścić szkic, tak jak to zrobiłeś później porównując szkic i zdjęcie M42.

 

Druga sprawa to to, że z góry skreślasz te zabawki marketowe i olewasz ciepłym moczem. ;) Może to i zabawka, może i słabo nadaje się do obserwacji. Jednak gdybym był totalnie zielony, kupiłbym taką zabawkę i oglądnął ten filmik to:

a ) roztrzaskałbym to dziadostwo na kolanie i olał astronomię

b ) Zignorował filmik i poszedłbym cieszyć się widokiem kraterów księżyca w przepięknej kolorowej otoczce aberracji chromatycznej i wszelakiej maści innych wad. ;)

 

Kto nie próbował/zaczynał obserwować nieba przez różne plastikowe zabawki, posklecane szkła do kupy z tubusem po papierze toaletowym czy inne wymysły niech pierwszy rzuci naglerem!

Witam ..Ja zaczynałem pamiętam od szkła z okularów takich na nos , i jakiegoś bodajże okularu mikroskopowego .Ale to było niesamowite , a potem już były lornetki od rusków na jarmarku czy lunetek . ooooooj to już był sprzęcik klasa !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kolejne odcinki, nie wyświetlają się okienka bezpośredniego odtwarzania. Jeżeli istenieje limit takich okienek w jednym poście, to chyba go wykorzystałem. W odcinku o parametrach chyba udało mi się poprawić głośność ścieżki dźwiękowej. Proszę o kolejne komentarze i krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.