Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeszcze a propos wykorzystanej liczby gwiazd. Zamiast zmieniać parametr standard deviation nie lepiej zmienić Maximum Number of Stars Used to Solve? Nie bawiłem się jeszcze tymi parametrami, stąd pytanie. Bo o ile na stacjonarce PinPoint znajdzie bardzo szybko punkt, to na laptopie czasem mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zatrzymaniu procesu wyszło mi coś takiego


maxim88.jpg

cokolwiek to znaczy.

Czy przypadkiem teraz nie trzeba przesunąć montażu o zadane wielkości?

 

Tak jeszcze kombinuję i wpisałem te współrzędne w Stelarium i wyszło coś takiego

Stelarium11.jpg

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi plate solve-a to klikasz na zakładkę Telescope i dajesz Sync. Program się zapyta, czy chcesz zsynchronizować pozycję kamery z mapą nieba - potwierdzasz - masz zsynchronizowane. Teraz możesz przejść na zakładkę zoom, tam prawy klaiwsz myszy i "find scope position" (albo jakoś tak - piszę z głowy). Program pokaże Ci, gdzie twój teleskop jest skierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi plate solve-a to klikasz na zakładkę Telescope i dajesz Sync. Program się zapyta, czy chcesz zsynchronizować pozycję kamery z mapą nieba - potwierdzasz - masz zsynchronizowane. Teraz możesz przejść na zakładkę zoom, tam prawy klaiwsz myszy i "find scope position" (albo jakoś tak - piszę z głowy). Program pokaże Ci, gdzie twój teleskop jest skierowany.

ok

 

I się sterownik montażu zawiesił :D. Chyba zaczynam rozumieć co znaczy problem z setupem :D

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze a propos wykorzystanej liczby gwiazd. Zamiast zmieniać parametr standard deviation nie lepiej zmienić Maximum Number of Stars Used to Solve? Nie bawiłem się jeszcze tymi parametrami, stąd pytanie. Bo o ile na stacjonarce PinPoint znajdzie bardzo szybko punkt, to na laptopie czasem mieli.

No właśnie tak, jak pisałem ten parametr niczego nie zmienia. Nie wiem do czego to służy, ale dalej na zdjęciu wykrywa po kilka tyś gwiazd. Może ktoś mądry się wypowie?

 

A jak już jesteśmy przy tym, to zastanawiam się jeszcze co robi parametr brightness?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy tym, to zastanawiam się jeszcze co robi parametr brightness?

Pewnie chodzi o jasność gwiazd

 

 

Loki nieprecyzyjnie się wyraził - jemu chodziło o 77 dni zdjęciowych, czyli u nas około rok kalendarzowy :) :) :)

To chyba nie brał okolic Łodzi pod uwagę :D bo tu jest zdecydowanie mniej :D

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze a propos wykorzystanej liczby gwiazd. Zamiast zmieniać parametr standard deviation nie lepiej zmienić Maximum Number of Stars Used to Solve? Nie bawiłem się jeszcze tymi parametrami, stąd pytanie. Bo o ile na stacjonarce PinPoint znajdzie bardzo szybko punkt, to na laptopie czasem mieli.

Kuba, jak zmniejszałem ten parametr co wskazałeś to nic się nie zmieniało. Wydaje mi się, że on wykrywa powiedzmy 20000 gwiazd a używa maksymalnie 500 do zrobienia PS. Ja parametrem SD ograniczam ilość gwiazd wykrytych więc ten parametr na nic mi nie wpływa.

Co jest ważne - jak zaczynamy sesję i tylko mniej więcej nasz teleskop celuje w miejsce gdzie go posłaliśmy to musimy robić PS ze Spiral Search na ilości gwiazd ok 15. Wtedy po chwili znajdzie nam ZGRUBNĄ pozycję naszego teleskopu - z lekkim przesunięciem. Robimy Sync z PS i powtórnie robimy PS tym razem z dużo większą ilością gwiazd (100-200) - wtedy dokładność takiego PS jest bardzo duża.

 

 

ok

 

I się sterownik montażu zawiesił :D. Chyba zaczynam rozumieć co znaczy problem z setupem :D

I teraz wyobraź sobie sesję, zbierasz materiał, kimnąłeś się na 2h i masz 2h z głowy :-) To ma działać jak w zegarku (takim dobrym :-) )

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do soboty dużo czasu, ja bym się tak bardzo nie napalał. Na 24 godziny wcześniej można na 75 procent przewidzieć.

Wiem, że nie powinienem się napalać ale już czas najwyższy by pogoda dopisała :D w przeciwnym razie zacznę sąsiadką z sąsiedniego osiedla robić foty :D

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterownik ASCOM dla tego twojego montażu zainstalowałeś?

Nie :D. Muszę poszukać gdzie jest

 

http://ascom-standards.org/Downloads/ScopeDrivers.htm tu go nie ma tu jest (EQMOD Project) :D

http://ca.skywatcher.com/_english/02_mounts/02_detail.php?sid=65 i tu też nie ma :(

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.