Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stąd problem. Dodaj do pliku klucz DATE-OBS i wprowadź mu mniej więcej wartość czasu z początku naświetlania. Wartość ma być np. taka: 2013-10-31T20:03:58

A tak w ogóle, to co zrobiłeś, że nie masz tam tej informacji? Nie zauważyłem jeszcze u siebie, żeby tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd problem. Dodaj do pliku klucz DATE-OBS i wprowadź mu mniej więcej wartość czasu z początku naświetlania. Wartość ma być np. taka: 2013-10-31T20:03:58

A tak w ogóle, to co zrobiłeś, że nie masz tam tej informacji? Nie zauważyłem jeszcze u siebie, żeby tego nie było.

Poczekaj zmienię na *.raw bo może PS mi wyciął

 

 

Teraz jest taki błąd:

pinpoint---ustawienia-4.jpg

 

Przy ogniskowej 17mm (taki był obiektyw) wywala ten błąd natomiast jak zmienię na ogniskową 400 to idzie proces do przodu

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno PS Ci wyciął, bo po zapisaniu zdjęcia przez program graficzny traci on swoje dane dotyczące naświetlania (bo to nie jest już zdjęcie, a "obrazek" z photoshopa, może być całkiem niepodobny do oryginału :) ). Tak więc próbuj pinpointa tylko na oryginalnych plikach ściągniętych przez maxima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno PS Ci wyciął, bo po zapisaniu zdjęcia przez program graficzny traci on swoje dane dotyczące naświetlania (bo to nie jest już zdjęcie, a "obrazek" z photoshopa, może być całkiem niepodobny do oryginału :) ). Tak więc próbuj pinpointa tylko na oryginalnych plikach ściągniętych przez maxima.

Mozna ustawić w PS by danych nie tracił - wyjątkiem jest zapisanie dla WEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ogniskowej 17mm (taki był obiektyw) wywala ten błąd natomiast jak zmienię na ogniskową 400 to idzie proces do przodu

 

Nie ma się co dziwić. Przy 17 mm obejmujesz chyba z pół nieba. I przy tak krótkich ogniskowych plate solve mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj to Ci Darek mówiłem - plate solve jest problemem przy takich ogniskowych. Poza tym - niespecjalnie ma sens.

Panowie, nagłówek tego fitsa nie zawiera danych które pozwalają PinPointowi połapać się " o co kaman " czyli RA i DEC centrum obrazka. Takie dane pojawią się automatycznie w Maximie z podpiętym montażem oraz zsynchronizowanym teleskopem do fotografowanego obszaru nieba.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj to Ci Darek mówiłem - plate solve jest problemem przy takich ogniskowych. Poza tym - niespecjalnie ma sens.

Panowie, nagłówek tego fitsa nie zawiera danych które pozwalają PinPointowi połapać się " o co kaman " czyli RA i DEC centrum obrazka. Takie dane pojawią się automatycznie w Maximie z podpiętym montażem oraz zsynchronizowanym teleskopem do fotografowanego obszaru nieba.

Właśnie o tym zapomniałem :D RA i DEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czasie wpadło mi do głowy jedno pytanie. Jak wiecie zrobiłem przewód RJ45/USB, który podłączam bezpośrednio do montażu i komputera. Połączenie takie w MAXIM jest obsługiwane przez sterownik EQmod i też działa idealnie :). Natomiast interesuję mnie jak poprzez takie połączenie uruchomić montaż na programie STELLARIUM bo mi się nie udało dobrać sterownika w tym programie a nakładki EQmod w Stellarium nie zauważyłem. Może ktoś ma już takie rozwiązanie :D i by się podzielił informacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie- po co? Przecież Maxim ma zainstalowane katalogi i do obsługi montażu i GoTo nic więcej nie potrzeba. No chyba że lubisz sobie komplikować życie....

Maćku chodzi o to, że bardzo lubię stellarium i jakoś bardzo mi odpowiada to jak pokazuje gwiazdy -szybciej się orientuje w terenie :) dlatego takie pytanie wystosowałem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dargeo, też lubię Stallarium, sposób pokazywania mapy przez maxima mi nie odpowiada, ale Stallarium przy kontrolowaniu sesji jest jednak zupełnie nieprzydatne. Masz już wcześniej przygotowany obiekt, w maximie robisz jakiś sync na jasną gwiazdę, wyszukujesz obiekt, klikasz goto i już mapa maxima Cię nie obchodzi :) Stellarium jest fajne, żeby sobie w trakcie takiej sesji coś posprawdzać, ale do sterowania maxim wystarcza. No chyba, że chciałbyś robić jakieś pokazy wizualne dla "ludu" (osób niezorientowanych w astro :) ), to można zaszpanować starowaniem ze Stellarium, bo fajnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.