Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien być ok, choć będziesz musiał sprawdzać port COM, bo po przepięciu na inny port zmieni się jego numer.

A jest jakiś co nie zmienia portu? oczywiście z tych na allegro

 

Zakupione - czas pokaże jak działa (mam nadzieję, że będzie ok).

Konwerter USB - RS232 UART TTL PL2303HX Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje boje z Delta Optical

 

Kilka dni temu ustaliłem telefonicznie w Delta Optical z Warszawy, że potrzebuję kupić kilka rzeczy min szyny do montażu, Pan miał oddzwonić co i jak ale do wczoraj nie zadzwonił. Wiec zadzwoniłem do centrali Delta Optical by ktoś łaskawie mi podał wymiary jednej szyny, którą mają na magazynie - po krótkiej rozmowie z panem z centrali powiedziano mi, że za kilka minut oddzwonią. Oczywiście nie zadzwonił nikt do mnie. Reasumując, myślałem, że jako klient, który zostawił w sklepie ok. 10 tys zł. ktoś łaskawie mnie obsłuży tak jak powinien, ale niestety wszyscy mają to w głębokim poważaniu. Co ciekawsze i tak musiałem zamówić u nich towar, który potrzebuję bo są praktycznie jedynymi którzy go posiadają. Widocznie skoro mają monopol na niektóre urządzenie to klienta nie szanują bo i tak do nich przyjdzie. Bardzo się zawiodłem na firmie Delta Optical i w przyszłości na pewno będę unikał jej jak ognia.

 

PS. Przez opieszałość pracowników Delta Optical jestem kolejne dni w plecy gdyż nie mam skompletowanego setupu. A miało wszystko działać i być gotowe do obserwacji.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje boje z Delta Optical

 

Kilka dni temu ustaliłem telefonicznie w Delta Optical z Warszawy, że potrzebuję kupić kilka rzeczy min szyny do montażu, Pan miał oddzwonić co i jak ale do wczoraj nie zadzwonił. Wiec zadzwoniłem do centrali Delta Optical by ktoś łaskawie mi podał wymiary jednej szyny, którą mają na magazynie - po krótkiej rozmowie z panem z centrali powiedziano mi, że za kilka minut oddzwonią. Oczywiście nie zadzwonił nikt do mnie. Reasumując, myślałem, że jako klient, który zostawił w sklepie ok. 10 tys zł. ktoś łaskawie mnie obsłuży tak jak powinien, ale niestety wszyscy mają to w głębokim poważaniu. Co ciekawsze i tak musiałem zamówić u nich towar, który potrzebuję bo są praktycznie jedynymi którzy go posiadają. Widocznie skoro mają monopol na niektóre urządzenie to klienta nie szanują bo i tak do nich przyjdzie. Bardzo się zawiodłem na firmie Delta Optical i w przyszłości na pewno będę unikał jej jak ognia.

 

PS. Przez opieszałość pracowników Delta Optical jestem kolejne dni w plecy gdyż nie mam skompletowanego setupu. A miało wszystko działać i być gotowe do obserwacji.

 

Wg mnie takie sprawy to lepiej mailowo załatwiać mail jest i świeci na skrzynce, a telefon ? jak się dostaje kilkadziesiąt dziennie, często mało miłych telefonów to można zapomnieć, zwłaszcza jak po tobie ktoś zadzwonił i wydzierał się na personel.

Sam prowdzę sklep internetowy to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie sprawy to lepiej mailowo załatwiać mail jest i świeci na skrzynce, a telefon ? jak się dostaje kilkadziesiąt dziennie, często mało miłych telefonów to można zapomnieć, zwłaszcza jak po tobie ktoś zadzwonił i wydzierał się na personel.

Sam prowdzę sklep internetowy to wiem.

Właśnie zapomniałem dodać, że trzy maile też wysłałem i oczywiście nie odpowiedziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem jeszcze dodać że dziś przed godziną 13:50 złożyłem zamówienie przez internet. O godzinie 16:30 dostałem powiadomienie na maila, że przesyłka zostanie dostarczona 2 stycznia pod wskazany w zamówieniu adres. Szkoda, że wcześniej tego nie zrobiłem bo bym miał kilka dni do przodu na oglądanie nieba :(. Mimo wszystko plus za szybkość realizacji zleceń przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na jutrzejszą przesyłkę szukałem trochę informacji na temat maxim DL i powiem, że wiele nie znalazłem.

Zastanawiam się jak obrobić kilka zdjęć w Maximie skoro mam 24 fotki w tym 9 dark-ów (robionych bez prowadzenia - każde zdjęcie jest przesunięte o pewna odległość). Czy maxim daje taką możliwość? a jeśli tak, to jak to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxim jest dobry do obsługi sprzętu i tego się warto na pewno w nim nauczyć. Do obróbki jest zwyczajny, nie wyróżnia się na tle innych programów szczególnie. Jeśli chodzi o stackowanie, to DSS jest 10x prostszy, a efekty daje w zasadzie takie same. Wiele osób stackuje w DSS, a w maximie robi dalszą obróbkę. Także nauka obróbki w maximie nie musi być priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, specjalnie poprosiłem o krótki opis procesu żeby przyjrzeć się czy czegoś nie pominąłeś. Na pewno widać brak flatów. Stack i kalibracja to tylko krótki etap całej obróbki, ale mający kapitalne znaczenie dla końcowego wyniku.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxim średnio sobie radzi z alignowaniem według moich doświadczeń. Szczególnie przy tak szerokim kadrze i ruchu. Dlatego radziłem spróbować DSSa. Najlepszą alignację, z programów z których korzystałem, ma IRIS, ale to jest raczej ciężki soft do opanowania i nie polecam go na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxim średnio sobie radzi z alignowaniem według moich doświadczeń. Szczególnie przy tak szerokim kadrze i ruchu. Dlatego radziłem spróbować DSSa. Najlepszą alignację, z programów z których korzystałem, ma IRIS, ale to jest raczej ciężki soft do opanowania i nie polecam go na początek.

DSSa mam i radzi sobie z alignowaniem wspaniale. Myślałem, że maxim też sobie z tym radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.