Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że wychodzi jeszcze drożej Moravian G2-8300 CCD KAF-8300 za 2.343,00 1.991,55 Euro (8564 zł) plus zapewne przesyłka

 

Ciężko kupić sprzęt o klasę lepszy po niższej cenie. Tu w promocji masz kamerę zapakowaną w aluminiową walizkę po cenie gołego Atika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest to tylko różnica w cenie z racji firmy

 

To też, ale każdy producent ma inną elektronikę. A jakość wykonania układów zasilających i wzmacniających wpływa na końcowy rezultat zdjęć. Z drugiej strony, to czy chcesz płacić 2x więcej, to już musisz sobie odpowiedzieć sam.

 

Ktoś też kiedyś wrzucił takiego linka z porównaniem kamer: http://blog.astrofotky.cz/pavelpech/?page_id=782

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony przy dobrze działającym guidingu może osiągnąć bardzo fajną skalę zdjęć. Aczkolwiek też nie byłbym zwolennikiem szybkiej zmiany Canona na kamerę, bo jeszcze wiele jest w stanie osiągnąć z tym co ma. A 7D to nie jest byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho coś taki tajemniczy? Wiesz kto ma? Jestem po prostu ciekaw bo cena jest interesująca...

 

Maćku nie jestem tajemniczy :)

 

Minirecenzja zagościła na tym forum: http://astropolis.pl/topic/40162-minirecenzja-kamery-moravian-instruments-g2-4000fw/

 

Obszerniejsze testy zalinkowałem wcześniej. Jak dla mnie wygląda to naprawdę ok. Jasne że nie możemy się tu spodziewać usprawnień takich jak w FLI czy Apogee, no ale cena też jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie...duźe matryce w naszych warunkach atmosferycznych mają tendencję do roszenia Z ZEWNĄTRZ komory matrycy. Jakoś nie znalazłem opisu i rozwiązania tego problemu w opisach, nie wspomnę że w SBIGu prawie pól roku trwało zanim coś zaproponowali.

A jest to istotny problem ludzików focących w okolicach rzek, jezior gdzie jesienią i wiosną duża wilgotność praktycznie uniemożliwa fotografowanie.

To jest dość łatwe- pomierzyć kamerę w warunkach laboratoryjnych. Ale to tylko pół sukcesu - testy eksploatacyjne bywają niezwykle trudne do przejścia.

Przepraszam za offa.

Darek, nie rozpoczynaj spirali zbrojeń do kiedy nie opanujesz tego co masz. Pofotografuj rok tym sprzętem i dopiero wymieniaj. W Twoim przypadku nie sprzęt jest winien braku fajnych fotek, tylko Twoje umięjętności a właściwie ich brak. I tutaj nie pomoże ani kamera, ani cokolwiek innego oprócz nauki, nauki i jeszcze raz nauki.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony przy dobrze działającym guidingu może osiągnąć bardzo fajną skalę zdjęć. Aczkolwiek też nie byłbym zwolennikiem szybkiej zmiany Canona na kamerę, bo jeszcze wiele jest w stanie osiągnąć z tym co ma. A 7D to nie jest byle co.

Będę na dwie kamery focił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, nie rozpoczynaj spirali zbrojeń do kiedy nie opanujesz tego co masz. Pofotografuj rok tym sprzętem i dopiero wymieniaj. W Twoim przypadku nie sprzęt jest winien braku fajnych fotek, tylko Twoje umięjętności a właściwie ich brak. I tutaj nie pomoże ani kamera, ani cokolwiek innego oprócz nauki, nauki i jeszcze raz nauki.

Maćku cały czas się uczę ale jak już wcześniej pisałem: samemu nie idzie nauka tak sprawnie jak w gronie. I ja wiem że sprzęt który posiadam nie jest kiepski - po prostu poszerzam go o kolejne elementy :) a zgodnie z opinią ogółu Użytkowników forum uważam, że kamera to jest to co powinno się pierwsze dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam miałeś spory problem z komą. Kamera tego nie rozwiąże.. Co więcej, o ile w Canonie wystarczy kupić złączkę MPCC - aparat i dobrze skolimować teleskop, to z kamerami dobranie odległości i wykonanie odpowiednich złączek jest wyzwaniem samym w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikła wiadomość :)

 

Wiele osób mówiło mi, że mam skrzywioną matrycę ale jeszcze tego nie sprawdziłem. Jak będzie trochę dobrego nieba to podepnę d7 pod SW80/400 i na nim sprawdzę czy też gwiazdki są rozjechane. Może to da mi ocenić poprawność matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku cały czas się uczę ale jak już wcześniej pisałem: samemu nie idzie nauka tak sprawnie jak w gronie. I ja wiem że sprzęt który posiadam nie jest kiepski - po prostu poszerzam go o kolejne elementy :) a zgodnie z opinią ogółu Użytkowników forum uważam, że kamera to jest to co powinno się pierwsze dokupić.

Pozwolisz wobec tego, że będę miał zdanie odrębne. Nie powinieneś na tym etapie kupować kamery, a próbować opanować warsztat który posiadasz i przede wszystkim obróbkę. A zrobisz jak będziesz chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.