Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki obrazek mu dajesz do analizy? Fits?podałeś ścieżkę dostępu do katalogu Catalog setup>path w zakładce pinpoint astrometry ?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden szukacz nie jest potrzebny. Mając Maxima używasz Pinpointa, żeby znać pozycję.

Jak już ten temat został poruszony to mam pytanie. Jak ograniczyć ilość gwiazd, jakie są wykrywane na zdjęciu, żeby pinpoint tak nie mielił? Niestety nie wiem czemu, ale nie reaguje on na parametr "maximum number of stars used to slove" dalej wykrywa jakieś 20000 gwiazd. Mogę jedynie ograniczyć ilość gwiazd z katalogu zmieniając graniczne magnitudo, ale ze zdjęcia nie mogę ograniczyć. To powoduje, że pinpoint ma u mnie sens jedynie, gdy kadr mniej więcej zgadza się ze współrzędnymi. Dlatego ja nie mogę zrezygnować z szukacza, bo pierwszego synca muszę robić ręcznie, żeby jako tako pinpoint mógł zacząć. Nie ma szans, żeby się zakończył, gdy rozbieżność jest duża np 10-20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwszy sync robię ręcznie tyle że nie szukaczem lunetkowym ale red dot finderem. Rozwiązanie lekkie i precyzyjne. Nie ma chyba metody ograniczenia liczby gwiazd o którą Mateusz pyta. Zresztą- warto stosować takie rozwiązania które przyspieszają odpalenie sesji. Ręczny , pierwszy sync jest szybki a potem PinPoint już daje sobie znakomicie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie do Pin Pointa. Piszesz o subframe. To robi Maxim poprzez włączenie subframe w panelu obsługi kamery i zaznaczeniu obszaru myszką. Przydatne przy ręcznym ustawianiu ostrości np. z maska Bahtinowa. Przy automatycznym ustawianiu ostrości FocusMaxem on sam ustawia sobie rozmiar subframe.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ten temat został poruszony to mam pytanie. Jak ograniczyć ilość gwiazd, jakie są wykrywane na zdjęciu, żeby pinpoint tak nie mielił? Niestety nie wiem czemu, ale nie reaguje on na parametr "maximum number of stars used to slove" dalej wykrywa jakieś 20000 gwiazd. Mogę jedynie ograniczyć ilość gwiazd z katalogu zmieniając graniczne magnitudo, ale ze zdjęcia nie mogę ograniczyć. To powoduje, że pinpoint ma u mnie sens jedynie, gdy kadr mniej więcej zgadza się ze współrzędnymi. Dlatego ja nie mogę zrezygnować z szukacza, bo pierwszego synca muszę robić ręcznie, żeby jako tako pinpoint mógł zacząć. Nie ma szans, żeby się zakończył, gdy rozbieżność jest duża np 10-20 st.

Mateusz,

w ustawieniach PP masz Standard Deviation, im większa wartość, tym mniej gwiazd wykorzystuje do obliczenia PS.

 

ograniczam liczbę wykorzystywanych gwiazd do jakiś 15-20 i po max 20 sek PP znajduje mi pozycje (nawet sporo oddaloną od miejsca, gdzie "domniemanie" celuje teleskop). Oczywiście z włączonym Spiral Search.

 

Nie stosuję szukacza w ogóle.

 

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości Pawle, jaką wartość SD ustawiasz w PinPoincie? Spróbuję chętnie innych ustawień, bo miewam niekiedy problem z plate solvingiem i muszę mu dość dokładnie przybliżyć pozycję teleskopu, szczególnie jeśli chcę robić solving dla malusiej fotki z kamerki guidującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.