Skocz do zawartości

Webcamy i DS'y


Heniek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilem - najnizsza cena w necie w USA to 1149$ - i to w zasadzie juz "wyprzedaz". Cos czuje Janusz, ze chyba faktycznie ta "koza" ci przyjdzie, zamiast 10D ;) - i to juz padnieta ;)

 

http://dpreview-cnet.com.com/4014-6501_9-2...w-cnet&tag=4014

 

A tu 300D - najnizsza 740$

http://dpreview-cnet.com.com/Canon_EOS_Dig...11.html?tag=pop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie zamawiam netem tylko kupi go kuzyn wracajacy za miesiąc do Polski .

Masz racje że ta cena to był wabik do sklepu bo się już na tą sztukę nie załapałem ale nadal mają 10D w cenie 990 USD i taki został zamówiony w Waszyngtonie, dopytam z jakiego sklepu internetowego, nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł może na razie nie ale już staniały w USA w sklepach internetowych do 570 $ za 300D a 10D do 870 $
Ba ja juz widziałem 300D (miałem oferte do kupienia) z wysyłka za 500$
Masz racje że ta cena to był wabik do sklepu bo się już na tą sztukę nie załapałem ale nadal mają 10D w cenie 990 USD

Przypomniało mi się jak po Moskwie rozeszła się wiadomość, że na Placu Czerwonym dają za darmo rowery. Okazało się, że nie rowery, tylko rower i nie dają, ale ukradli. :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśłałem że ta poprzednia fotka M27 jest piękna a to był poprostu jakiś brzydal przy tym co teraz widze :shock:

 

Heniek załóż peltiera do kamerki a 300D stanieją do 500zł :shock:

 

Do 500 zł może na razie nie ale już staniały w USA w sklepach internetowych do 570 $ za 300D a 10D do 870 $, wczoraj właśnie zamówiłem u kolegi z Waszyngtonu 10D, raz kozie śmierć :salu:

 

Ps. Oj ciężkie czasy na "handlowców" :wink: z Allegro z cenami po 4200 zeta za 300D nastały, promocja goni wyprzedaże bo wchodzą nowe modele na rynek a i dolar po 3,79 to niezła gratka :lol::lol::lol:

 

Chyba to aparat używany, nie ma takich cen w usa na 10d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,

 

Widzę dwa mankamenty fotki.

Niewłaściwie odjęta ciemna klatka i brak filtra IR.

Filtr można wydłubać z oryginalnego obiektywu Vesty i nakleić delikatnie na rogach czipu.

 

Robiłem udane ekspozycje z czasem 90 sek (w przypadku M51),a dopiero 120 sekund daje obraz nie do zaakceptowania.

Nie mam już surowych klatek z M27. Muszę usuwać, bo jedna sesja zajmuje mi czasem kilka giga, ale mam z M57. Aby nie być gołosłownym, wstawiam pojedynczą klatkę z odjętą DF z czasem ekspozycji 50 sekund.

m57005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tego nie rozmumiem dlaczego u Ciebie nie ma szumu od amplif. tym bardziej że jest to sc1 o ile pamiętam. U mnie szumi potwornie. Ja rzeczywiście nie założyłem blokera ir (a mam takowy wyjęty z obiektywu-zapomniałem). Darka odjąłem w registaxie. Mam wrażenie że 80mm obiektyw jest trochę za mały do takich fotek poza tym niebo było raczej niebieskie niż czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam powiedzieć?

Albo ja mam cudowną kamerkę, albo Wy zepsutą. :wink:

 

A tak na poważnie. Używacie softu, który prawdopodobnie gorzej sobie radzi z szumami.

Przecież Twój DF wcale nie ma większego rozjaśnienia od amp., tylko więcej szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem AstroVideo i zrobiłem darka - znaczy zakryłem dekielkiem obiektyw i nastawiłem 40 sek. Dostalem trzy fity, załadowałem do Astroarta 3.0 (którego ostatnio męczę), zrobiłem Ctrl+T i wyszło mi po prostu cudo:

df_60s-astrovideo_rgb.jpg

 

Podumałem - to zbyt piękne, by mogło byc prawdziwe, zrobiłem 60 sek ekspozycję i tym razem wyeksportowałem prosto z AstroVideo do jpega:

df_50s-astrovideo.jpg

 

Ten już jest odpowiednio żałosny, ale dlaczego kolor taki dziwaczny? Zrobiłem kolejne 40 sekund w K3 i wyszło tak, jak już przywykłem:

df_40s-k3.jpg.jpg

 

Gdzie mogę robić błąd w AstroVideo? Denerwuje mnie, że nie widać tam nigdzie upływającego czasu ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem wszystko tak, jak napisałeś. Sprawdzałem, czy nie mam przypadkiem jakiejś dziwnej opcji wpisanej - RAW, czy cos innego. Wszystko cacy. A oto wynik:

[center:981289573f]contrast_auto_30s.jpg[/center:981289573f]

 

To jest 30 sek dark z AstroVideo, wybrane View, Contrast adjust: Auto. No bieda, może jakąś starszą wersję programu trzeba mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przećwiczyłem wczoraj dwa nowe softy. Gdyny ktoś miał namiary lub instalkę na starego bezpłatnego k3ccd to bardzo proszę o info lub zipa na @-będę wdzięczny.

 

Astrovideo-wersja share, 21 dni. Działa pięknie format fits+rozbcie każdej fotki na 3 w rgb (softowe-ale chyba przydatne co widać po wynikać Heńka -można je oczywiście wyłączyć). Wszystko piknie ALE: w tej wersji 21 dniowej nie mam czegoś takiego jak ustawienia opcji webcama. Czyli nie ma jak zadekretować portu LPT1 i w zasadzie soft działa tylko dla krótkich ekspozycji. Albo coś źle robię albo ta wersja próbna tak ma. Sam soft chyba jednak lepszy od k3ccd, widać też po cenie (115USD do 35 dla k3ccd-autor k3ccd przegiął z ceną).

 

Astrosnap-bezpłatny działa podobnie jak k3ccd tylko nie mogę się przyzwyczaić do układu narzędzi rodem chyba ze astrostacka. Nie działa prewiev zintegrowany z darkframem-niby drobiazg ale utrudnia życie. Poza tym soft pracuje całkiem przyjemnie i jest szybki. Co ciekawe mam w tym sofcie (zapis fotek w btmp) wrażenie mniejszego zaświetlenia do wzmacniacza kamerki.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piknie ALE: w tej wersji 21 dniowej nie mam czegoś takiego jak ustawienia opcji webcama. Czyli nie ma jak zadekretować portu LPT1 i w zasadzie soft działa tylko dla krótkich ekspozycji. Albo coś źle robię albo ta wersja próbna tak ma.

Mnie sam soft drażni, ale da radę uruchomić LExp - zaraz Ci napisze co i jak po kolei.

 

[ Add: Sob Lip 03, 2004 15:37 ]

Odpalamy AVideo, z menu wybieramy Driver/VFW devices - Philips VGA.

Dalej, z menu wybierasz Camera/Setup Long Exposure Control. Tam musisz zaznaczyć, na którym LPT masz podpiętą kamerkę. Potem zaznaczasz (lub samo się już zaznaczyło) Enable Long Exposure.

następnie, (w nowej wersji) wystarczy wybrac guzik "Q" czyli QuickSetup, zaznaczyc "LongExposure", wpisac czas w sekundacj i leci.

Faktycznie - na górnym pasku pojawia się informacja ile sekund expozycji pozostało i które zdjęcie w serii się robi.

 

Ale sprawa najważniejsza -AstroVideo do LongExp potrzebuje doinstalować "virtualne" urządzenie GIVEIO. Nie wyświetla Ci takiego komunikatu na dzień dobry? Jest dobry opis krok po kroku, jak się za to zabrać. W helpie, w pozycji Extended Exposures under 2000/XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.