Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim filtrem robiłeś?

 

Tego nie pamiętam , ale na pewno R , albo Ir-Pass.

 

A twój teleskop nabrał by ostrosci gdybys pojechał b/w i złozył kolor.

 

Kolorowa kamera jednak rozjeżdża ostrość , nawet super warunki pokazuje tak sobie.

porównanie.jpg

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale Titan zbiera jedynie 4 klatki na sek, ja ledwo uzbieram 300 klatek color bez rotacji, Jest też opcja Pre która daje 15 klatek/sek ale ona wymaga czasu max 0,02 a przy tym aby nie pogorszyć jakości, potrzebuje stosownej jasności obiektu. Przy mojej skali potrzebuje 0,2 sek więc bez zmiany kamerki metoda filtrami nie przejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia mocowania okularu. Złączki projekcyjne pozwalają na mocowanie tylko niewielkich konstrukcji, jak badziewne kitowe kellnery, pewnie jakieś possle oraz porządne ortho, jak to robi Hamal. Czyli jesteśmy ograniczeni do niewielkich konstrukcji, naglera/ESa czy LVW tam nie wsadzimy :)

 

Tu przypomnę o przejściówce T-Adapter M43/T-2, która pozwala na projekcję z hyperionami. Pod tym adresem: http://stargazerslounge.com/topic/36602-baader-hyperion-ep-proj-image-scale/ jest porówanie skali dla poszczególnych okularów. Przejściókę wkręca się do górnej części okularu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że projekcja sprawdza się głównie przy dużej skali i malej matrycy a Twoje uwagi powyżej są słuszne.

przykładowe moje mgławice planetarne też z Ortho kasai 4mm

 

NGC 6210

NGC6210.jpg

 

 

NGC 6543

NGC6543.jpg

 

NGC 7662

NGC7662.jpg

 

Min 1-92

Min_1_92.jpg

 

W przypadku planetarek to jesteś nr 1 na naszym forum. Proszę o więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym aż tak nie zmniejszał zdjęcia HAMALA. To moja propozycja:

 

Mam nadzieję, że autor się nie obrazi..

 

Ależ skąd :)

 

Powiem Wam, że ja lubię sobie tak za bardzo powiększyć foto i obserwować potem monitor z odległości 2-3 m, mam wrażenie że jest ciekawiej kontemplować taki za duży obraz z daleka niż pomniejszony z bliska. Takie moje subiektywne odczucie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem swoje pierwsze RGB (nie LRGB) z ATIKA mono, lekko nie było :wassat: a efekt średni, choć to może wynikać chwilowo z braku doświadczenia, bo kanały w PS wyglądały lepiej niż z OSC. Tak czy inaczej, planując robienie Jowisza w OSC założyłem dobranie takiej skali która najmniej 4 krotnie (i na zapas jeszcze 2x) przekroczy rozdzielczość lustra (tarcza 400 pixeli) i aby uzyskać coś na wzór super pixela gdzie każdą plamkę (MTF, RMS czy SMS ;) ) obsługują najmniej 4 bayerowskie pixele, u mnie GBRG. W takim przypadku jest szansa że 25-cio %-owe pokrycie matrycy R czy B nie będzie miało aż tak degradującego wpływu na detal. Nadto można liczyć na fakt, iż funkcja drizzle w sobie znany sposób z tej interpolowanej mozaiki wyciągnie jeszcze jakiś dodatkowy detal.

 

Brzegi są słabe bo składane na WCP jednak chyba pora opanować WinJUPOS.

 

 

JUP06.jpg

 

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak WinJupos jednak podnosi jakość fotek polecam .

 

Hamal coś dla ciebie , przeskalowanie obrazu za pomocą Balowa 5x Power Mate TV.

To jednak super Barlow plus dobry seeing a przecież to tylko 8” ?! , co by było gdybym miał 14”.

Obróbka :

- AutoStakkert

- WinJupos - klatki conv z j/w

- Astra Image 3.0SI (Maximum Entropy Deconvolution – Gaussian 2x )

- PhotoFiltre 7 :

- - Filter- Color-Revive Colors

- - Adjust – Auto Levels – Auto Contrast – More Highlighst

- RegiStax 5.1:

- - RGB Align – Gamma – RGB Balance

 

To tak w skrócie , poniżej RGB I złożony kolor .

Jedna z lepszych fotek Jowisza jaką udało mi się zrobić w ostatnim czasie .

RGB.jpg

kolor.jpg

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super wyszło.

 

U mnie każde zdjęcie to jedynie 300 klatek. Ty po ile zebrałeś na każdy kanał?

 

R-1400

G-1800

B-1900

 

Z tego średnio po 1000 klatek na rgb.

 

Już musiałem czas wydłużać bo było za ciemno i 15 fps , gdybym mógł 60 FPS była by masakra , ale lustro musiało by mieć minimum 11".

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem Admina o przeniesienie dyskusji technicznej do topica o obróbce fotek.

Tutaj proponuję głównie prezentacje prac własnych...

 

Mile widziane fotki, które spowodują u niedoścignionego Damiana uraz psychiczno - estetyczny,

oraz poczucie powiewu konkurencji na karku, a u nas - wywołają brak chęci kopania w przypływie zazdrości

w stojący w kącie niewykorzystany z uwagi na pogodę sprzęt (kopanie powoduje konieczność poprawek kolimacyjnych).

A.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według jednych na początku lutego odwilż, według innych -30C :D Łapać Jowisza póki ciepły. Muszę w końcu zmontować i przetestować zestaw całkowicie sterowany z laptopa, którego dałoby się upchnąć w domu a nie na balkonie (albo beprzewodowa mysz i klawiatura przez szybę :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.